Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

O to super bo akurat Guarder jest dostępny w polsce.

Dexter mam pytanie bo zapewne robiłeś wiele klamek z systemu TM i KJW jak wygląda kwestia siły BB i fps na CO2 w przypadku tych replik miałeś okazje porównać?

Oraz która część w BBunit odpowiada ta sam BB i prędkość wylotową loading muzzle?

Link to post
Share on other sites

BBunit nie mam pojęcia jak to się nazywa po polsku czyli co co jest w tyle zamka.

Loading muzzle to to czerwone. W środku niego jest jakiś tłoczek i sprężyna. W tym całym czarnym jest tylko jakaś głowica z uszczelką.

I na górze tego czarnego sprężynka. I tu mam pytanie co do czego służy i co mogę wymienić aby nie stracić silnego BB, ponieważ nie chcę mieć więcej fpsów, ale kulturę pracy zawsze warto poprawić.

bbunit.jpg

Link to post
Share on other sites

To może tak zapytam który element odpowiada za prędkość wylotową a który za siłę blowbacku co się zmienia aby zwiększyć siłę bb bez wzrostu fps itp? Nie widziałem nigdzie opracować jak działa replika na gg co w niej za co odpowiada, jeśli możesz podzielić się ze mną tą wiedzą dexter było by fajnie. A jak nie to dojdę do wszystkiego najstarszą metodą trochę różnych części i chronometr.

Link to post
Share on other sites

Nie da się tak tego rozpisać ponieważ każdy element odpowiada za to i za to. Za BB i FPS odpowiada ta sama dawka gazu podana w to samo miejsce- do środka cylindra. Minimalne pole regulacji zostawia zawór w cylindrze i jego sprężynka ale są to różnice niewarte wspomnienia. Z racji innej konstrukcji zaworka w cylindrze na replice na CO2 z 330fps czy tam 320fps można mieć mocny BB bez kosmicznych fps ale nie wydaje mi się możliwa w dowolnym zakresie regulacja BB i fps niezależnie od siebie.

Link to post
Share on other sites

Przyglądając się działaniu zaworka przepływowego pracującego w dyszy, widzę, że może by się dało zwiększyć odrzut - wystarczyło by zmniejszyć objętość komory między czołem tłoka, a tyłem zaworka. Zwiększyło by się wtedy ciśnienie gazu dla blowbacku, dając większego kopa. Jest jedno ale - cykl otwarcia zaworu w magazynku jest rozłożony w czasie, więc zwiększając siłę blowbacku skracamy czas cyklu strzału. Wniosek: czyli jak Dexter napisał, może i by się dało, ale nie wiadomo jak bardzo to wpłynie na ilość gazu potrzebną do wystrzelenia kulki.

 

Wogóle to czemu chcesz stalowy zamek? Jest za ciężki w stosunku do ciśnienia gazu jaki się stosuje. Teraz, to nawet ze znalu produkuje się pistolety bocznego zapłonu (głównie konwersje z centralnego zapłonu jak np. GSG 1911). Jeszcze od biedy stalowy zamek można zastosować jak się skróci skok zamka czyli tak zwany short stroking. Ale po pewnym czasie ten zamek będzie wycierać szyny, wywierać za duże naprężenia na dźwignie i kurek, a w konsekwencji je połamie. Zatem

 

A ja mam też pytanie do Dextera :) - chciałbym sobie wytoczyć głowicę tłoka z rowkiem na oring, wygląda na to, że tak najlepiej będzie uszczelnić cały układ. Z kolei na jaki luz mogę sobie pozwolić, żeby dysza się nie przycinała? Zakładam oczywiście, że dyszę w środku smaruję smarem silikonowym. Chodzi mi, jakie tolerancje zakładali producenci części do tuningu (czyli wyłączając Guardera), żeby to wszystko dobrze działało.

Link to post
Share on other sites

"Jest jedno ale - cykl otwarcia zaworu w magazynku jest rozłożony w czasie, więc zwiększając siłę blowbacku skracamy czas cyklu strzału."

 

Co do zasady- tak. ALE zauważ, że ciśnienie idzie "w lufę" dopóki w tejże jest kulka. Kiedy kulka wylatuje z lufy- ciśnienie w niej spada więc zawór cylindra się zamyka i dopiero wzrasta ciśnienie w cylindrze na tyle, żeby odrzucić zamek. Tak to z grubsza działa. Dlatego regulując przepustowość tego zaworu można wpływać na proporcję ile gazu w fps a ile w BB (choć nadal nie będzie to regulacja niezależna).

 

Luz między ścianką cylindra a korpusem gł tłoczka BB daj po 0,5mm na stronę albo i mniej ale bez szaleństw, poniżej 0,3mm bym nie schodził. Uszczelkę daj w głębszym rowku, tak aby o-ring był dociskany do cylindra jedynie ciśnieniem gazu i własną sprężystością a nie był stale dociskany jak w głowicy PDI. Takie rozwiązanie (popatrz na głowicę DYNA) mam obecnie u siebie.

Link to post
Share on other sites

Stalowy zamek ma pracować w replice KJW Hi-capa 5.1 przystosowanej do CO2, magazynki będę stosował tylko i wyłącznie na CO2.

Ciśnienie gg/propanu około 10 atmosfer, CO2 jakieś 50-60 atmosfer.

Z tego co widziałem na filmikach Ra-techa nie ma kłopotu z pracą tego stalowego zamka.

Cel chcę mieć replikę która porządnie kopie i ma w normie fpsy czyli mniej niż 340, nie będzie służyć do IPSC chociaż może coś się zmieni w przyszłości, krótko mówiąc ma dawać jak największą frajdę z strzelania z niej i tysiąc punktów do lansu. Jak na razie dobrze się z niej strzela i ćwiczy strzelanie bojowe i nawet potrafię coś nią zwojować na polu walki ASG.

Jak tylko szyny powyciera i połamie kurek to pikuś, to może być. Ważne aby tylko nie uległ zniszczeniu BBunit ponieważ nie chcę kupować nowej repliki KJW a resztę spokojnie się wymieni.

@ptuk jak będziesz wytaczał głowicę tłoczka do 5.1 to daj znać jeśli możesz zrobić dla mnie 2 sztuki z stali czy aluminium z czego chcesz ją wykonać?

Link to post
Share on other sites

@Dexter wiem, że nie uda się zrobić aby replika kopała jak prawdziwa na .45acp.

Do tej pory w Hi-cape udało mi się naprawdę dopieścić pod kątem celności i powtarzalności strzału, właściwie ten model wybrałem głównie dzięki twojej opinii co ona potrafi i muszę przyznać, że po skończonym tuningu ta replika jest naprawdę bardzo celna.

 

Więc moje pytanie dlaczego nie jestem wstanie zrobić repliki która porządnie kopie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pistolet ma służyć do AIPSC. Czekam w tej chwili na aluminiowy zamek od ProHandgun, zestaw sprężyn 150% Guardera (powrotna i kurkowa) i magwell. Mam dwa pytania:

1. Jakiej firmy zawory high flow polecacie? Czy wystarczy modyfikacja fabrycznych tm przy użyciu dremela?

2. Co jeszcze warto zmienić?

Edited by irek1981
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...