Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pytanie do tych co leca na CO2...

już je kiedys zadałem, ale przeszło bez echa.

nie łapie mi zamka na magach z CO2, co jest wkurzające, bo trzeba liczyć kulki żeby wiedzieć że mag jest pusty.

miał ktoś podobny problem?

na GG wszystko działa o'k, na CO2 zaczyna łapać dopiero jak się gaz kończy.

Link to post
Share on other sites

Wiesz gdzie mogę dostać taniej?

Chociażby tu : http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=RAT-WE-013&search=searchItem&rs=scar&catid=&cat=

Na specshopie są też części TSC - głównie zespołu spustowego - dobra i tańsza alternatywa dla RA-Tech.

 

@Kusiol

Mi to brzmi jakby zamek za szybko się cofał i przez to zatrzask zamka nie zdąży zaskoczyć. Masz podkładkę amortyzującą pod sprężyną? Jakie masz spasowanie że masz taką szczelność? Strzelałeś przy obecnych temperaturach - przy 15-10 powinien łapać na pełnej kapsule.

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie jak piszesz, a przynajmniej takie mam wrażenie, że za szybko odbiaja.

Nie mam podkładki amortyzującej... i nie bardzo wiem oc chodzi.

Magi CO2 to moój nowy nabytek, a w zasadzie zamiana (2 CO2 za 2GG).

Nie używałem w obecnych temperaturach, ostatnio trafiła się taka impreza, że z GBB to bym wiele nie poszalał ...

Myślałem, żeby cos pogrzebać przy magach, ale może Twoje rozwiązanie jest lepsze.

Napisz na priva najlepiej ze zdjęciami, nie kojarze, żeby coś o tym było na forum?

Chyba, że to za dużo pisania, to daj nr tel. to zadzwonię.

Link to post
Share on other sites

Ale ja tylko zgaduję, nie wydaje mi się by ten przypadek był wcześniej opisany. Spróbuj w jakiś odwracalny sposób zmniejszyć dawkę dostarczanego gazu przez magazynek. Może wcześniejszy właściciel jakoś uszczelnił dodatkowo magazynek. BTW ile kulek wystrzeliłeś na co2 i jak kopniak - nie rozwala ci się nic po takim strzelaniu? Ja mam teraz zainstalowany npas i zimową uszczelkę RA przez co w temp 21oC odrzut jest tak duży, że boje się czy nic się nie rozpadnie, ale zatrzask zamka mimo wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

Z magiem nic nie było robione, ot seryjny.

Kopa na CO2 faktycznie ma zajebistego :-)

I wygląda to tak w moim odczuciu, że suwadło leci w tył z takim impetem, że jakby się odbijało od stopki sprężyny, że zaczep nie jest w stanie się podnieść i go złapać.

Daj znać na maila jak to zrobiłeś, że działa Ci jak trzeba.

Co do ilości kulek to własnie przeprowadziłem test.

Temp 15 C garaż, tryb single "strzały" co 1,5 do 2 sek (tak na oko)

Magazynki na CO2 mniej wiecej tyle samo, w jednym straczyło na 2 pełne magi i trochę ;-) 65 BB.

Drugi troche mniej bo 55 BB, widać coś gdzieś uciekło.

Ale zaskoczył mnie GG, w tych samych warunkach gazu starczyło na 100 BB bez problemów, potem już wyraźnie słabło.

Ale 90 BB spoko, w tym ostatnie 20 BB w trybie seryjnym po 3-4 BB.

Trochę mnie CO2 rozczarowało, tym bardziej, że po 10-15 strzałach słabł, trzeba mu było dac 10 do 15 sek odpoczynku to znowu było o'k.

Bazuje oczywiście na celności i odczuciu BB, nie mam chrono, więc trudno mówić o tym jak to się przekłada na zasięg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Muszę się pochwalić, że po 2 tygodniach żmudnego grzebania udało mi się uruchomić scar'a jako replikę tzw. zmową. Oczywiście nie ma gaziaków na zimę, natomiast dzięki Gumie zimowej Ra-techa[uszczelnieniu jej jeszcze teflonem], oringach wymienionych na produkt polski :icon_razz2: , a także podniesieniu magazynków w skorupie tak, by jak najbardziej przylegały do cylindra. Nie można zapomnieć także o odpowiednim smarze. Efekty są jak na razie zadowalajace - temp 1,5oC magazynki na CO2 - każdy strzał był bardzo mocny, bolt catch zaskakiwał bez problemu. Full auto też nie zmogło SCAR'a :wink: Co prawda nie wystrzeliłem jeszcze wystarczającej ilości magazynków by stwierdzić, jak jest pod koniec z łapaniem zamka przez blokadę, ale jak na razie projekt jest bardzo obiecujący tym bardziej, że wcześniej potrafił łapać syfony w dużo wyższych temperaturach :icon_biggrin:

 

@Kusiol

Sorry że wcześniej nic nie skrobnąłem. Nie zrozumieliśmy się - ja nigdy nie miałem tego problemu, który ty masz - to były tylko domysły. Test w zimnym otoczeniu miał potwierdzić, czy moja teoria się sprawdzi - tzn. czy to wina za dużej ilości gazu dozowanej do repliki - jeśli bolt catch ci w garażu przy pełnych magach działał - to znaczy że teoria się sprawdziła.

Jeśli tak było to obwinił bym np. uszczelkę NPAS która jest bardzo szeroka - tak że u mnie nie chciał się ruszać zamek i musiałem ją zmienić na mniejszą. Sprawdź też, czy sam zatrzask nie jest w jakiś sposób starty - z moich obserwacji wynika, że nie jest to szajsmetal bo reaguje na magnez. W ostatecznosci możesz trochę pobawić się pilnikiem i zwiększyć długość wypustki na zamku - która jest blokowana przez Bolt Catch.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No jasne że możliwe, tylko koleś akurat skończył filmik w momencie gdy ten jego CO2 się skończył. BO CO2 JEST W FORMIE GAZOWEJ NIE CIEKŁEJ WIĘC NIE WYSTRZELISZ PO TAKIM NABICIU WIĘCEJ NIŻ KILKA STRZAŁÓW. Poza tym zawsze może ci ten mag wybuchnąć :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jako, że jest to mój pierwszy post, na początku chciałbym wszystkich gorąco przywitać. :)

 

Niedawno zakupiłem używanego SCARa i coś jest z nim nie tak.

Mianowicie kulki nie są wprowadzane do komory oraz nie działa bolt catch.. Zauważyłem na filmach na YT, że przy wyciąganiu metalowego korpusu i sprężyny odżutu, wyciągany jest również bolt(w jakiś sposób się tam trzyma), natomiast u mnie zostaje on w cylindrze. Alegorycznie przy przeładowaniu, cały czas pozostaje w miejscu.

Dodam jeszcze, że zacina się tryb auto(po którymś strzale, zamek powoli wraca do wyjściowej pozycji, jakby było za małe ciśnienie).

 

Pozwolę sobie dodać linki do zdjęć aby przybliżyć Wam ten problem(opcja wstawianie grafiki jest niedostępna).

http://s1140.photobucket.com/albums/n572/marek_bocian/?action=view&current=SCAR_1.jpg

http://s1140.photobucket.com/albums/n572/marek_bocian/?action=view&current=SCAR_2.jpg

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi na mój post i pozdrawiam.

 

EDIT: Ah i jeszcze jedno. Czy to normalne, że ten metalowy korpus tak rysuje cylider(w "najgłębszym" miejscu jest z jakieś 0.5mm ubytku)?

Edited by klekot93
Link to post
Share on other sites

Ewidentnie część 64 nie działa. Pytanie tylko, czy wypadł Ci sam pierścień[nie ma go na zdjęciu] czy wyłamał się ten kapturek, który wystaje, gdy zamek jest w pozycji zamkniętej. Nie mogę wywnioskować, musiałbyś zrobić zdjęcie z bliska tej części - najpierw oczywiście wyjmij ją z cylindra.

To nie jest problem, w zależnosci od tego co poszło, ale będzie kosztować więcej, lub mniej.

 

Prawidłowo część wygląda tak: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=RAT-WE-012&search=searchItem&rs=ra%20tech&catid=&cat=

Tutaj masz od razu pierścień, którym mocujesz element do korpusu zamka no i dyszę NPAS, ale to ostatnie nie jest wymagane przy wymianie, bo problem siedzi tylko w tym: http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=RAT-WE-008&search=searchItem&rs=ra%20tech&catid=&cat=

Sorry że tak chaotycznie, ale nie chce mi się robić zdjęcia tego jak powinno być. Jak nie zrozumiesz to najwyżej zrobię.

 

 

A co do wycierania cylindra przez zamek - też miałem ten problem i po prostu na chama trochę odginałem cylinder i już nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

W dalszym ciągu nie było widać najważniejszego - czy jest taki rowek na lewym końcu tego elementu[akurat prespektywa zasłania]. Ale cześć wygląda ok i wydaje mi się, że brakuje Ci tego: http://www.ipscgm.com/index.php?main_page=product_info&cPath=399_373_448&products_id=1823&zenid=e0448b8c3a3bb3863fda63441222a77c

 

Jeśli tak faktycznie jest to poszukałbym tego po jakiś sklepach metalowych, ew. sam dorobił bo ściąganie tego za 5$ mija się z celem. Oczywiście możesz też kupić cały zespół[co sam radzę] ponieważ daje większą szczelność, powtarzalność strzałów, regulację fps no i oczywiście wytrzymałość.

 

EDYCJA:

 

Patrzcie co WE umieściło na swoim kanale na YT:

http://www.youtube.com/watch?v=wrKpIhcRs1U&feature=player_profilepage

Wygląda na to że OPEN BOLT tuż tuż.

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ogólnie bardzo fajna replika tylko ma 1 główną wadę, która wciąż nie została zniwelowana (łamiąca się środkowa część kolby) tam gdzie styka się z sprężyna powrotna zamka.

Poza tym same plusy:

-HU wreszcie działa bardzo dobrze

-celność bardzo ok

-szybkostrzelność znacznie wzrosła

-wzmocnione części spustu (m in. firing pin i coś tam jeszcze)

-da radę wystrzelić wreszcie cały magazynek na full auto bezproblemowo, gdzie AWSS po prostu po serii 5 kulkowej zamarzał...

-nowe magazynki do emek i scarów zostaną przeprojektowane, lecz wciąż ich jeszcze nie ma. Trzeba czekać na nie wtedy dopiero będzie to naprawdę bardzo fajna platforma.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak rozumiem wszystko pięknie. Czy ta pękająca część jest dostępna do kupienia, może jest wersja wzmocniona?

Co będzie zmienione w tych magazynkach?

Teoretycznie jest niby ta wzmocniona, problem w tym że nadal pęka ,nawet na GG, na Co2 na pewno padnie...

oszukaj na Gasguns.info na forum są rozwiązania tego problemu.

Nowe magazynki będą miały inna konstrukcję (3 części jak g36?)i ponoć mają się schładzać tak szybko przy serii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...