Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Nie obawiajcie się; nie nie jest to wątek typu "gdzie kupić cordurę" :P

Interesują mnie tylko ceny, z jakimi się spotkaliście poszukując po hurtowniach i sklepach materiałów nylonowych tego typu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

bez przesadyzmu - nie jestem żadnym ekspertem od tkanin, a już na pewno nie wśród tych, którzy się tu znajdują jako użytkownicy forum :P

Ja kupowałem swoją po 25 zeta za metra bieżący (szerokość 1,4 m).

Link to post
Share on other sites

Panowie, trzeba sobie wyjaśnić kilka kwestii, które mnie tak irytują że chyba sobie wyrwę wszystkie włosy z głowy (a mam ich jeszcze dużo). Materiał Cordura, a dokładniej CORDURA Nylon jest produkowana przez firmę DuPont. I tylko ten materiał nazywa się Cordura. Pitek, mogę Ci tylko powiedzieć, że ze święcą możesz tego szukać w Polsce. W życiu się spotkałem tylko razy z Cordurą w hurtowniach (we francuski kamuflaż i Oman), niestety wszystkie zapasy w znanych mi hurtowniach zostały wykupione. Możesz próbować odkupić Cordurę od Alpinusa, Janysporta..albo ode mnie :) ale szanse masz marne. Natomiast to co wielu nazywa cordura (o zgrozo równieź wielu producentów kamizelek, plecaków itd) to są ortaliony, grubsze bądź cieńsze, słabsze bądź mocniejsze. Dlatego jeśli ktoś wie jak wygląda CORDURA i wie gdzie i za ile ją można kupić to niech się wypowie. A jeśli ktoś nie wie jak wygląda CORDURA, ale wie gdzie sprzedają jakiś mocny ortalion o niewiadomej nazwie to niech to zaznaczy w swojej wypowiedzi. Przez wypowiedzi które sufgerują, że CORDURAy jest pod dostatkiem ludzie koniecznie chcą mieć wszystko szytę z tego materiału i niestety musze ich rozczarowywać (a że jestem uczciwy chłopak to nie wciskam im kitu w stylu ,,tak to jest Cordura" gdy w rzeczywistości mam np. ortalion kaletniczy). Dobrym przykładem jest kamizelka dla 1psk, która jest sprzedawana na allegro. Koleś napisał, że jest uszyta z dwóch wartw Cordury, gdy się go wypytałem co to za mateiał (Cordury w pantere jak narazie nie ma), to okazało się, że to poliester (tz. ortalion). Więc mały apel do wszystkich co myślą, że są expertami od materiałów i lubią się wypowiadać. Milczcie gdy nie macie racji, bo inaczej szybciej wyłysieję albo umrę przed wcześnie.

 

Amen

Link to post
Share on other sites
Tkanina polyestrowa 600D x 600D/PVC 0,55 mm
Jest to jakas "podgumowana" tkanina której nazwa kojarzy mi się strasznie z nylonem 600, gdzies zas natrafilem na jej określenie jako codura (tak jak jest napisane, to chyba takie Panasonix). Ktos ma wiecej informacji na temat tego materiału i do czego można go ewentualnie użyć (mam na oku oliwkowy)?
Link to post
Share on other sites

Apogeumus, nie martw się. Wiem co to jest cordura i jakie są szanse na jej zdobycie :|.

Interesują mnie tylko ceny, z jakimi się spotkaliście poszukując po hurtowniach i sklepach materiałów nylonowych tego typu

Użyłem nazwy "Cordura", żeby każdy wiedział o co mi chodzi.

Na łysienie nie poradzę nic oprócz wyrzucenia komputera.

A tak na marginesie to nie podałeś żadnej przykładowej ceny. To się nazywa OFFTOPIC :D

Właściwie to czekałem aż mi coś podpowiesz bo chyba najlepiej się orientujesz w kwestiach "kamizelkowych".

Link to post
Share on other sites
Tkanina polyestrowa 600D x 600D/PVC 0,55 mm
Jest to jakas "podgumowana" tkanina której nazwa kojarzy mi się strasznie z nylonem 600, gdzies zas natrafilem na jej określenie jako codura (tak jak jest napisane, to chyba takie Panasonix). Ktos ma wiecej informacji na temat tego materiału i do czego można go ewentualnie użyć (mam na oku oliwkowy)?

 

Pewnie to jest ortalion kaletniczy, całkiem niezły. Tylko należy go używać podwójnie (PCV do środka) i trzeba uważać bo potrafi się pruć na końcach (czego niestety miał okazje doświadczyć Kapral). Można zmiejszyćryzyko stosując szwy na obrzucenia (np. overlock czy jak to tam sie zwie) albo ciąć materiał na ciepło

Link to post
Share on other sites
Właściwie to czekałem aż mi coś podpowiesz bo chyba najlepiej się orientujesz w kwestiach "kamizelkowych".

 

Wiem że jestem brzydki i paskudny, ale niestety nie mogę powiedzieć ->tajemnica zawodowa. Poza tym udało mi się ją kupić jako materiał stokowy więc po niższej cenie. Ale w tygodniu będę u mojego dostawcy i zapytam się po ile normalnie chodzi cordura. Jako ciekawostka powiem, że Gore-Tex pierwszej jakości to ok. 50zł/1mb

Link to post
Share on other sites

Orkan - napisałem na priva odpowiedź gdzie kupowałem swoją "cordurę" i przy okazji wyjaśniłem pytającemu, że to ortalion kaletniczy, który jest przez niewiedzę nazywany cordurą, ale innego materiału trudno znaleźć.

To wysłałem zanim rozwinął się wątek, także nikomu nie wciskam kitu :P

PA.

Link to post
Share on other sites
Orkan - napisałem na priva odpowiedź gdzie kupowałem swoją "cordurę" i przy okazji wyjaśniłem pytającemu, że to ortalion kaletniczy, który jest przez niewiedzę nazywany cordurą, ale innego materiału trudno znaleźć.

To wysłałem zanim rozwinął się wątek, także nikomu nie wciskam kitu :P

PA.

 

Przez wzgledy osobiste nawet przez chwile nie przyszlo mi do glowy ze jestes osoba wcciskajace kit :)

Link to post
Share on other sites
Przez wzgledy osobiste nawet przez chwile nie przyszlo mi do glowy ze jestes osoba wcciskajace kit :)

 

Orkan lubić Pa. Pa być dobry klient, Pa być cierpliwy. Ale Orkan nie oddać pierścień. Pierścień być skarbuś :wink:

 

A Orkan chyba mieć gorączka i gadać głupoty..

Link to post
Share on other sites
Pa być cierpliwy

Cierpliwy to mało powiedziane :P Trening czyni mistrza.

 

 

Ale Orkan nie oddać pierścień. Pierścień być skarbuś :wink:

A Orkan chyba mieć gorączka i gadać głupoty..

Taaa pierścień ..... ze 40 stopni C chyba nie mniej :P

Link to post
Share on other sites
Ale Orkan nie oddać pierścień. Pierścień być skarbuś  :wink:  

A Orkan chyba mieć gorączka i gadać głupoty..

Taaa pierścień ..... ze 40 stopni C chyba nie mniej :P

Jeszcze kumpel mnie wyciagnal na wieczorny jogging' date=' mówie przez nos, widzę podwójnie a jeszcze mam dziś trochę szycia :']

Link to post
Share on other sites
Tkanina polyestrowa 600D x 600D/PVC 0,55 mm
Jest to jakas "podgumowana" tkanina której nazwa kojarzy mi się strasznie z nylonem 600, gdzies zas natrafilem na jej określenie jako codura (tak jak jest napisane, to chyba takie Panasonix). Ktos ma wiecej informacji na temat tego materiału i do czego można go ewentualnie użyć (mam na oku oliwkowy)?

 

Pewnie to jest ortalion kaletniczy, całkiem niezły. Tylko należy go używać podwójnie (PCV do środka) i trzeba uważać bo potrafi się pruć na końcach (czego niestety miał okazje doświadczyć Kapral). Można zmiejszyćryzyko stosując szwy na obrzucenia (np. overlock czy jak to tam sie zwie) albo ciąć materiał na ciepło

Wielki dzieki, wielkie dzieki za rady (btw- tak, to w hurtowni kaletniczej znalazlem woec na pewno masz racje).
Link to post
Share on other sites

rany... ale cięzko się to czyta :P

 

że DuPont robi Cordure we francuskim kamuflażu, to sie akurat nie dziwię - czyżby przebłyski patriotyzmu? :wink: ale jakby ktoś (ORKAN! ORKAN!) jednak trafił na taką, do poproszę o cynk.

Link to post
Share on other sites
No mi się wydawało że francuska (i to chyba nawet taka co i babskimi fatałaszkami się zajmuje), ale może nie kontynuujmy tego sporu, bo nam Orkan doszczętnie wyłysieje :P

 

Pewmie Cie zaskocze ale nie wiem jakiej narodowości jest DuPont. Chodź podobieństwo słow DuPont->dupa->dupki może wskazywać na francuskie korzenie :wink:

Link to post
Share on other sites
ech...

www.dupont.com

 

DuPont Global Headquarters

 

Address:

DuPont Building

1007 Market Street

Wilmington, DE 19898

 

a przy okazji tohttp://www.dupont.com/cordura/

 

 

Dwa dni temu dotarłem do tej stronki. Ale nie miałem się czasu wczetać w pochodzenie tej formy :roll: ale pisali o tym jakis czas temu w Komandosie. Na tej stronei mozna znalezc namiar na przedstawicielke DuPonta na Polske, ale jej e-mail zwraca mi maile wysyłane pod jej adres :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...