Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, czy miał ktoś może problem z nieosiowym ruchem tłoka w cylindrze? Podczas naciągania sprężyny przy zdjętej pokrywie widać jak tłok w pozycji naciągniętej zatrzymuje się przy prawej krawędzi cylindra. Efektem tego jest nierówna jego droga w cylindrze, przez co zespół traci na szczelności. Dodatkowo jeszcze całe suwadło w moim SWDS ma luzy, chyba wytarły się prowadnice. Jakieś pomysły na usunięcie owych problemów?

Link to post
Share on other sites

LastSniper, owa nieosiowość tłoka nie powoduje u Ciebie FPS-owych skoków? Być może oring u Ciebie daje radę trzymać szczelność przy lekkiej elipsie...

Różnic w zasięgu nie zauważyłem ale mam też źle ścięty cylinder od strony prowadnicy ;)

 

Jakiego koloru macie uszczelki? Ja mam zieloną... zawsze mnie ciekawiło.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie magazynków MID 60 kulkowych A&K. Wczoraj po raz pierwszy mój SWD walił do ludzi a nie wyimaginowanych celów ale niestety Rocketsy przycinały się w magazynkach. Musiałem za każdym przeładowaniem zerkać do komory czy podało kulkę i ewentualnie lekko wstrząsnąć repliką, żeby weszła. Wszystkie sklepy każą smarować magazynki olejkiem silikonowym ale ja tego nigdy nie robiłem, bo nie chciałem, żeby potem olejek dostawał się z kulkami na gumkę. Czy faktycznie jest sens się bać.

 

Drugie pytanie tyczy się lunety. Mam najtańsze ACM. Regulacja działa i trzyma nastawy. Denerwuje mnie, że trzeba precyzyjnie ustawiać odległość oka od okularu, żeby dobrze było widać.Porównywałem z Deltą od kolegi i tam nawet różnica 2cm niewiele zmienia. Na pewno będę musiał zainwestować w inną lunetę. Tu mam pytanie czy replika PSO-1 też wymaga precyzyjnego pozycjonowania oka?

Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na powyższe (nie cytuję żeby nie powielać niepotrzebnie):

1. Midy do swd, zależnie od producenta i serii, są 30-60bb. Mam ich kilka, niektóre poobijane i pordzewiałe, nigdy żadnego nie smarowałem wewnątrz, podają bardzo dobrze.

Smaruje się midy 70-150bb, gdzie przy dużym ścisku tarcia są spore i bardziej chropowate kulki się blokują. Lekko przyrdzewieć też potrafi długa sprężyna wewnątrz maga i smarowanie silikonem zwykle pomaga nieco.

Kulki tną ci się w magu czy w okienku do komory hu? Wersje z heavy body potrafiły mieć ten otwór niedokładnie odlany, a poza tym bywało przesuwanie się komory hu do przodu - zobacz czy nie masz któregoś z tych przypadków.

 

2. No niestety, mizerne optyki mają właśnie takie przypadłości. A im większy zoom, tym trudniej się do nich złożyć.

Z posp'ami i pso nie ma problemów, krzyż widać zarówno z odległości 30 jak i z 70mm od okularu, ale pełny, jasny i wyraźny obraz widoczny jest zwykle w jednej konkretnej odległości, dajmy na to 50mm +/- 5mm. Przy strzelaniu bez okularów, odległość rozwiązuje świńskie ucho (guma na okular), ale w naszym przypadku, z okularami czy googlami, lepiej strzela się bez tej gumy.

Po to szyna na body jest długa, by sobie dobrać odległość optyki od oka. Składasz się do strzału z policzkiem na poduszce kolby i ustawiasz pozycję optyki, by mieć optymalny obraz. Gdy już się wypracuje pozycję strzelecką to hula to elegancko, najgorzej jest gdy ktoś się złożyć tak samo nie potrafi.

Poza tym z obserwacji i porównań pso i posp, a miałem ich kilka, wychodzi mi że najłatwiej i najszybciej składa się do optyk 4x24, one też wybaczają najwięcej. 6x24 też jest bardzo przyjazna, ale wymaga odrobiny wprawy. Bardzo dobrze też sprawują się modele z zoomem. Najtrudniej składa się do 6x42 i 8x42, w sensie wymagają nabrania wprawy w szybkim celowaniu, a poza tym bardzo często wymagają przefokusowania.

Obecnie w kipie ostał się LPS 4x6', PSO 6x24 i mój POSP 4-12x42. Według mnie optymalne (w sensie jakość/parametry/cena) jest 6x24.

Link to post
Share on other sites

No widzisz. Nie sprawdziłem jak zgrał się otwór w body i komorze a ostatnio robiłem usztywnienie lufy i być może przesunęła się całość o jakiś ułamek milimetra, który zaważył. Swoją drogą to usztywnienie warto robić w ciemno, bo w oryginale może nawet nie być czuć, że lufa się rusza. Wystarczy wyregulować lunetę, oprzeć replikę na lufie i po tym denerwuje się człowiek, że luneta się przestawiła a to okazuje się winna lufa.

 

Odnośnie lunety to co napisałeś tyczy się oryginałów czy replika PSO też daje radę?

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Ekhm, chińska replika pso, a w zasadzie type jjj, ma się do oryginału jak latawiec do samolotu - niby robią to samo, w sensie latają, ale nie do końca tak samo. Różnice są ogromne. Jeśli ktoś miał lub ma tylko replikę lunety, to się przyzwyczai. Ale jeżeli choć na chwilę dostanie oryginał, to z obrzydzeniem będzie wracał do repliki.

W replice nie ma bardzo znaczenia odległość od oka, obraz zawsze jest mizerny, a przybliżenie stałe to raczej 3x a nie 4x. Poza tym imitacja siatki celowniczej to porażka.

 

Jeśli ktoś dobrze widzi, to nie potrzebuje optyki na dystanse na których strzelamy. Ale jeśli ktoś ma jakąś wadę wzroku, albo po prostu lubi widzieć w co strzela (zwłaszcza jeśli replika jest mocna i celna) i umie wykorzystać potencjał snajperki to pasuje konkretne szkło.

 

Jak dla mnie porażką jest wydawanie 400-499zet na replikę type jjj, (albo 900 na ta ciut ładniejsza replikę G&P) gdy za 500-700 (lub często taniej) można mieć oryginał pso lub posp. Dla mniej koszernych lub z mniejszym portfelem, optymalny jest montaż niski i optyka blog (lub odpowiednik), albo coś ciut lepszego.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że bez optyki da się celować ale bez niej nie wiem czy delikwent dostał i się nie przyznaje. czy upolowałem gałązkę, która była przed nim.

 

Odnośnie repliki JJJ to obraz jest gorszy niż w ACM za 100zł? Jeśli nie to by mi wystarczało a swoją drogą poszukam oryginału.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie repliki JJJ to obraz jest gorszy niż w ACM za 100zł? Jeśli nie to by mi wystarczało a swoją drogą poszukam oryginału.

 

Zasadniczo to nie miałem takiego ACM w rękach, więc ciężko mi powiedzieć. Ale Blog 3,5-10x40 za 150-200zet ma dużo lepsze parametry obrazu i regulacji, niż porównywalne cenowo wynalazki typu TASCO/TESCO czy 2x droższa replika Type JJJ.

Link to post
Share on other sites

Lepiej polować na oryginał lupy :D. Ja swojego pospa 6x24 dorwałem za 550zł a ostatnio na allegro identyczny posp poszedł za 600zł ;).

 

Z ciekawości i chęci zejścia do 600fps zamówiłem sobie sprężyne TORDNADO M160. Jestem bardzo ciekaw efektu fpsowego :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...