Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha :] dzieki za info!

 

tak czy siak, czy jest mozliwe zeby kołnierz pomimo iz GG gorzej uszczelniala, miala bardziej ciasny niz systema ktora uszelnia lepiej ale jej kolnierz wydaje sie byc luzniejszy ??

 

czy to tylko nasza wkretka i wydziwianie ?:D

Link to post
Share on other sites

Bierzesz gumkę, lufę i dyszę. Nakładasz gumkę na lufę... wsadzasz na głębokość 1mm dyszę w kołnierz i patrzysz, co w tym trudnego zrobić minimum wysiłku? :zastanawia: Jak się uszczelnia to po dmuchaniu w dyszę od strony poduszki ruszą się tylko jak to kolega wyżej napisał "cycki" gumki hu.

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

^ Gumką i lufą możesz ruszyć na odległość do milimetra tak żeby docisk dalej działał, włóż więc dyszę do końca i wsadź lufę z gumką.

Potem wyjmij dyszę i zobacz na ile jeszcze wchodzi lufa z gumką głębiej, jeżeli będzie to powyżej 1,5mm to znaczy, że twój układ uszczelnia się tylko poprzez powierzchowne wejście dyszy w kołnierz :cool:

 

 

Edit#1 Wiem, że nie masz jej u siebie ale tak jest najprościej wszystko sprawdzić.

 

Edit#2 Co do mojej komory PPS obecna przedłużana dysza ma długość tej czeskiej i dotyka ledwo co kołnierza gumki :teeth: Barta jest dłuższa więc powinno pójść gładko. Najwyraźniej ta komora została sprawdzana i zatwierdzana na podstawie zgodności z dyszą Barta :icon_mrgreen:

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Jak wygląda aktualnie cena głowic bart_a?

Czy wytwarza je również z nierdzewki, jeśli tak to w jakiej cenie?

I domyślam się że kupuje się bezpośrednio od użytkownika/producenta?

 

I jeszcze tak trochę na inny temat.

Czy ktoś testował ten patent na SWD?

 

http://www.airsoftforum.com/board/topic/248063-h-hop-mod/

Edited by stanis69
Link to post
Share on other sites

Cena dyszy z października tego roku to 44zł z wysyłką. Proponowana bo ostatecznie nie wziąłem... Po nowym roku robię zamówienie.

 

Co do nierdzewki to ktoś kiedyś pisał, że nieopłacalne i droższe.

Pozwolę sobie zacytować z wiadomości:

(...)

Jak najbardziej, nawet więcej , rozwijam ostatnio trochę działanie, więc jak trzeba coś więcej to służę. Nietypowych spraw też chętnie się podejmę.

(...)

Link to post
Share on other sites

Hej.

Dziś byłem na chrono i średnio mi się spodobał wynik:

SWD GFC z wymienionymi częściami:

sprężyna M170 AirsoftPro. Zrobiłem na niej ...z ?2000 strzałów za ?2 mies (dużo strzelam)

Komora HU AirsoftPro

Gumka HU AirsoftPro

Głowica by bart_a (dopieszczona przez niego)

Cała reszta - stock.

W pomieszczeniu gdzie choronowaliśmy +/- 0 C.

na bb 0,2 g = 576 fps trzał za strzałem - liczyłem na lepszy wynik na tej sprężynie. Równo to samo na gumce PDI.

na bb 0,36 g MadBull = 476 fps

Następna inwestycja - preclufa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co powiecie o tym patencie?

 

No tak na chłopski rozum nie masz tu praktycznie możliwości kontroli docisku, taki stały HU jak w zabawkach asg. Dużo lepszym rozwiązaniem jest R, G, Flat Hop ale ciężki do zrealizowania w przypadku obu komór. Ja tam co jakiś czas kminie co tu zrobić, żeby docisk można było zrobić lżejszy ale na całej długości okienka w lufie. Wiem jak repliki z takimi modyfikacjami potrafią nosić a w połączeniu z ciężkimi kulkami ceramicznymi zapewne 120m celnego i 150m całkowitego zasięgu było by jak najbardziej osiągalne...

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do maniaków SWD. Właśnie do mnie doszedł A&K oczywiście sprężyna. Mam pytanie jak na szybko zweryfikować czy to jest na pewno A&K, bo ani na pudełku ani na replice nie ma grama oznaczeń.

Kupiłem go głównie do grzebania i testowania różnych rozwiązań, bo rozbiórka jest prosta i szybka a poza tym piekielnie mi się podoba.

Odnośnie wyżej wspomnianych modyfikacji hopka to widzę, że na pewno będzie trzeba zmienić komorę na czeską.

Generalnie cały wątek przeczytałem ze 3 razy zanim Mendi do skompresował i wiem na czym stoję więc nie będę bombardował pytaniami :).

Link to post
Share on other sites

@Indywidualista

dogadaj się z gloomerem na pw, o chomikowane sp170 guardera - tego po 3 latach nie idzie zajeździć.

Tak zrobiłbym, ale raczej pójdę w konwersje ManCrafta. Tylko że chcę nie taki większy ... "bidon" do plecaka, tylko na ?12 gr nabój na kolbę. Ktoś używał takiej właśnie konwersji? Opinię? Podobnie na 50 strzałów wystarczy... Mrozu podobnie też nie boi się?

Czy wg was sprężyna jednak lepsza?

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do maniaków SWD. Właśnie do mnie doszedł A&K oczywiście sprężyna. Mam pytanie jak na szybko zweryfikować czy to jest na pewno A&K, bo ani na pudełku ani na replice nie ma grama oznaczeń.

Kupiłem go głównie do grzebania i testowania różnych rozwiązań, bo rozbiórka jest prosta i szybka a poza tym piekielnie mi się podoba.

Odnośnie wyżej wspomnianych modyfikacji hopka to widzę, że na pewno będzie trzeba zmienić komorę na czeską.

Generalnie cały wątek przeczytałem ze 3 razy zanim Mendi do skompresował i wiem na czym stoję więc nie będę bombardował pytaniami :icon_smile:.

Na pierwszej stronie jest wystarczająco informacji... poszukaj po wewnętrznej stronie dekla napisu a&k lub koło magazynka pod szczerbinką albo na okładzinach w środku, tam zazwyczaj jest napis. Sprawdź czy tłok jest błękitny, lub to co trzyma komorę hu jest błękitne.

Tak à propos zdania, że wiesz na czym stoisz... wiesz ile tu takich było? :icon_wink: Co do komory to czeska nie jest obowiązkowa, komory wypadają mniej więcej tak: czeska>PPs*>stock>PPs**

*dobry egzemplarz, "żodyn nimiał"

** Syf, mam nie polecam.

 

Przy czym szczelność czeskiej i stocka jest ta sama, na początek lepiej więc dołożyć to 120 zł do precki.

 

Tak zrobiłbym, ale raczej pójdę w konwersje ManCrafta. Tylko że chcę nie taki większy ... "bidon" do plecaka, tylko na ?12 gr nabój na kolbę. Ktoś używał takiej właśnie konwersji? Opinię? Podobnie na 50 strzałów wystarczy... Mrozu podobnie też nie boi się?

Czy wg was sprężyna jednak lepsza?

Dzięki.

Strzelam, że Mendi miał wersję z kapsułami, ogólnie wszystko zależy od tego czego oczekujesz i ja strzelasz. Pisałeś, że strzelasz dużo więc butla do plecaka czy na plecy wydaje się praktyczniejsza.

Ja zostałem przy sprężynie głownie z trzech powodów:

1-finansowych

2-przyzwyczajenia, za długo bawię się na sprężynie

3-wygody... sprężyna jest niezależna od niczego, gaz trzeba mieć i napełniać a aegi są uzależnione od baterii

 

Edit#1/2/3/4/5/6/7 Poprawki

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Co do konwersji MC, to w terenie używam tylko i wyłącznie kapsuł co2 lub n2o. Butli co2 16oz używam jedynie do testów i przestrzeliwań.

Złożyłem ok. 20 sztuk wioseł z konwersją, szyłem do nich takie oto proste pokrowce (fotka sprzed 2 lat):

8b71b25367a68a16m.jpg

wersja prototypowa rega, bez manometra i bez złączki z odcięciem.

2c76484359684d89m.jpg

Na swds

 

902189f111060e12m.jpg

Wersja bieżąca, aktualna. Reg z najnowszej serii z wygodną regulacją 0-720fps, manometrem (skala do 27bar) i szybkozłączką odcinającą. Dodatkowa modyfikacja to regulowana zakrętka na kapsuły - denko reguluje się ampulem, można używać kapsuł co2 i n2o. Do fotki specjalnie zsunąłem maskowanie wężyka.

 

1 kapsuła co2 12g lub n2o 8g (różnicę wagi rekompensuje wyższe ciśnienie n2o) wystarcza do oddania:

- latem - ok. 55 strzałów przy 11-12 bar (610fps na 0,20g i odpowiednio 500fps na 0,43g)

- zimą - ok. 35-40 strzałów przy 13-15bar (by fps były jak wyżej), przy czym n2o zimą radzi sobie ciut lepiej niż co2.

 

 

Od biedy zawsze można wziąć plecaczek z camela, z butlą w środku

7e3f72722e616f02m.jpg

Link to post
Share on other sites

No to już troszeczkę pogrzebałem. W stocku miałem bardzo nierówne zasięgi. Wystarczyło poprawić osadzenie gumki hopka. Nestety ona nie lubi niskich temperatur a AEGowe są na większą dyszę. Czy miał ktoś w was styczność z dedykowaną gumką Falcona i ma jakieś uwagi, czy od razu walić do Barta z zamówieniem na dyszę?

Z zasięgiem maksymalnym na Rocketsach 0,36 jest dobrze. Kulki lecą na ponad 120m. Teraz trzeba będzie popracować nad celnym i zainwestować w preckę. Spokojnie dałbym kulki 0,43 ale widzę, że ciężko kupić w ciemno jakiekolwiek z którymi nie będzie problemu.

Teraz mam pytanie odnośnie optyki: Jestem lewoocznym mańkutem. Czy w przypadku PSO nie będzie mi przeszkadzać przesunięcie osi lunety w lewo, czy lepiej montaż boczny i zwykła luneta, bo tam chyba oś jest wtedy przesunięta w prawo. Nie chodzi mi o to czy się da celować ale czy to będzie wygodne na dłuższą metę.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli 0,36 lecą na 120 m trajektorią bliską do linii (dzięki dobrze ustawionemu HU), to inwestowałbym najpierw w preckę.

O gumkach są różne opinie, ale (jak sam przekonałem się) nie są to reguły.

Np dla mnie (na razie) najlepszą jest niebieska od zestawu czeskiej komory. PDI, która miała by być "rasowym konikiem" nie daje przewagi w szczelności ale kręci marnie (jak minimum na zimnym) bo cycki ma zauważalnie mniejsze.

Co do kulek (jest o tym osobny wątek, ale już dobra), ja osobiście stopniowo zwiększam wagę. Po porządnym wysuszeniu Rocketsów 0,36 poleciały mi też bardzo dobrze. Wczoraj zamówiłem Guardery 0,4 miodowe.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Ból jest taki, że nie wiem ile FPS. Chronometr już wylądował na mojej liście "must have". Z repliką dostałem 2 sprężyny. Obstawiam, że ta słabsza jest stockowa i ją się naciąga leciutko. Z wyglądu:ma równy skok zwojów i nie szlifowane czoła. Ta druga jest dużo dłuższa i nagiąga się ją bardzo trudno. W pierwszy dzień to wysiadłem chyba po 10 strzałach. Poprawiłem prowadnice, przesmarowałem i jest trochę łatwiej. Wczoraj oddałem koło 100 strzałów i teraz łokieć mnie tak nawala, że dzisiaj zrobię sobie przerwę. Palec już się przywzyczaił :icon_smile:.

Do pomiaru odległości używam map googla. Mam je sprawdzone na kilku referencyjnych odległościach w mojej okolicy. Piszę o całkowitym zasięgu, na którym kulka jeszcze leci prosto. O celności na razie nie mogę się wypowiadać, bo ostatnio dmucha u nas niemiłosiernie a strzelam na otwartym terenie. Mam tylko pojedyncze drzewa na odległości 30m, krzaczki na 63m i kratownicowy słup energetyczny na 117m.

 

Po twoim poście Mendi poczułem się jak bajkopisarz ale jestem pewien tego co piszę. Jestem inżynierem i mam 40wiosen na karku. Nie napisałem tego dla lansiarstwa, bo jest mi obce. Nikomu nie chcę imponować. Przy replice będę grzebał wyłącznie dla siebie. Napisałbym coś więcej o moich planach ale będziecie się śmiać a że nie mam dużo wolnego czasu to potencjalne efekty będą odległe w czasie. Jak coś mi się uda to dopiero opiszę i może podeślę tobie do testu.

Link to post
Share on other sites

Nie Ty jeden widzisz w tej replice potencjał, masz pomysły i chęci tylko czasu brak i/lub kasy na kolejne podzespoły do niszczenia ;)

Trzymam kciuki za 150m efektywnego na ceramice 0.67g :D

 

PS. inwestuj w konwersję MC bo prosta regulacja mocy może Ci się bardzo przydać...

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to, że nie wierzę w te 120m.... no dobra, nie wierzę. Nie odbieraj tego jako osobistą obelgę. Sęk w tym, że nie udało się uzyskać takiego EFEKTYWNEGO zasięgu, na seryjnych kulkach, niezależnie od parametrów i napędu repliki. Max. co mi udało się uzyskać płaskim torem, na konwersji mc, gdzie kulka ma więcej fps i energii niż na porównywalnej mocy w replice spring czy aeg, to 104m w sylwetkę, ale efektywność 5/10. Nie chodiz o to, że skoro mi się nie udało to i nikomu innemu, po prostu nie spotkałem się z większym zasięgiem skutecznym (poza RAM, ale tam lobem). Obiecujące są te r-hopy, spiralne podkręcanie koba, ryflowanie luf i podobne wynalazki, ale póki co jest to bez większego szału.

 

Co prawda były testy z ceramiką, gdzie te 120m osiągano, ale przy 750fps i kulach 0,67g bodajże. Dlatego bardzo ciężko mi uznać te 120m na 0,36g, a już zwłaszcza na nie wiadomo jakiej sprężynie. Zobaczę, zmierzę miarką lub tachimetrem (tym pomierzyłem sobie kominki do których piorę, bo googlom nie do końca wierzę) to stawiam Ci flaszkę i zapisuje się na naukę składania replik. Póki co to pozostaje sceptyczny, ale życzę Ci jak Shamoth tych 150m.

 

Nie wiem czy widziałeś, ale sa 2 tematy o zasięgach snajperek:

http://forum.wmasg.pl/topic/20253-mierzone-zasiegi-karabinow-wyborowych/

http://forum.wmasg.pl/topic/138754-realny-zasieg/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...