Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki 25 czy 28


Recommended Posts

Zapomnij o nich ! G&G i Madbull jedne z lepszych i cena nie zabija, raz je kupisz nie bedziesz chcial innych.

 

Nie będzie chciał innych jak kupi inne ;-). Polecam 0,28, szczerze to wolę o wiele bardziej celne strzały niż 3-4 m zasięgu więcej...

Link to post
Share on other sites

Kolega ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Pisano nie bierz P&J, dlaczego? - Jest temat o tych kulkach, chwila szukania i poczytania.

Napisali Ci koledzy kup G&G, nie jeden, kilku napisało to samo, chyba warto posłuchać, nie?

.28g G&G będą bardzo dobre do takiej repliki.

Link to post
Share on other sites

Posiadam 509mm KM Head'a - miałem tylko raz zacinkę na Blasterach, ale to wina jakiegoś syfu (a zawszę cioram lufę wyciorem przed strzelanką), przypadek w sumie. Lufa jakieś 80-85 tys. cykli, a przeleciało przez nią najwięcej G&G/Blaster'ów/Guarder'ów/P&J/Goldenball'i. Madbull'i nie miałem okazji kupować bo za często słyszę głosy, że coś nie ten tu tamten z nimi, śmigam na 0,25 G&G i 0,28 Guarder'ach - Blasterki za bardzo się cenią.

Link to post
Share on other sites

Skorzystam od razu z tematu, zastanawia mnie, jak spisuja sie kulki G&G i MadBulla w lufach Prometheusa i KM heada?

 

Dziekuje i pozdrawiam,

dr_wisla

Miałem KM-Heada 590mm, później 550mm, teraz mam Promyka 550mm. Dawniej (na KM-Head'ach) używałem Blasterów, później przesiadłem się na G&G, zarówno jednych jak i drugich wywaliłem dziesiątki tysięcy - zero zacinki. Obecnie na Promyku strzelałem z Mad Bulli 0,25g, Guarderów 0,28g, G&G 0,25 i 0,28. Również żadnych zacinek. Kluczem do sukcecu jest czyszczenie lufy po KAŻDEJ strzelance oraz zwracanie uwagi, aby do lufy nie dostał się żaden syf.

 

A teraz coś bardziej na temat - moja M16 ma ~430FPS i używam 0,28g G&G oraz Guarder. Jak wspomniał ktoś wcześniej, lepiej mieć lepsze skupienie kosztem kilku metrów zasięgu, rzecz dla mnie szczególnie ważna, bo strzelam dużo na semi.

Link to post
Share on other sites

Promyk 590mm kulki G&G i MadBull, zero zacinek, lufa czyszczona oczywiście. Kulki pięknie latają ;)

 

KM Head do G36KE [nie pamiętam długości] te same kulki [gramatura inna] to samo, zero zacinek.

 

No i co do gramców to w sławetnej PDW też używam 0.28g, a ilość fps w tym jest raczej niska ;)

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co się go czepiacie, ja do PDW też używam .28g, a powód jest prosty, przestałem się łapać w której ładowarce mam jakie kulki i latam z jednymi - takimi jakich używam do repliki głównej, proste nie? Zresztą ona na .28 też daje radę na ponad 30m, a że brązowe są to i tak ich ew. cel nie widzi, więc co za różnica, czy lecą szybko, czy prawie w miejscu stoją ;-).

Link to post
Share on other sites

Szot 300 na .2g, zasięg maksymalny osiągany na .25g, strzelano z .28g, poza tym że kulka leci wolniej i celniej nic się nie zmieniło. PDW 315 na .2g, zasięg maksymalny na .25g, strzela z .28g, jak przy szocie. Sig P226 chiński, 282 na .2g i świeżym nabiciu gazem, .25g kręci jak głupi już na 20tym metrze na zerowym hopie, strzelam z .28g zasięg spokojnie nadal w granicach 30-40m. I co maja fpsy do rzeczy? Wiem z jedną "mądrą" tabelką się nie zgadza to wszystko, albo źle ważą w GuaiGuaie kulki. Albo powinienem walić z .2g z tego wszystkiego i miałbym wtedy zamiast 30-60m to co najmniej 100m jak niektórzy na forum ;-).

Link to post
Share on other sites

Łee, to dlaczego by nie od razu 0,36g z tego... szota! ;-)

 

A teraz poważnie.

Oczywiście, można!

To z czego strzelasz to tylko Twoje "fanaberie".

 

Ale:

- zdanie, że "cieższa kulka leci celniej" jest nieprawdziwe.

- cieższa kulka jest mniej podatna na podmuchy wiatru - i dopiero z tym dopiskiem pierwsza teza ma sens

- cieższa kulka leci wolniej co najczęściej oznacza mniejszy zasięg

- za lekka kulka w silnej replice jest zupełnie nie do opanowania

- wagomiar kulek dobieramy do mocy repliki ale również warunków w jakich się strzelamy ( wiatr, pomieszczenia itp ).

- "mądra tabela" to tylko schemat dla młodych ale poprawny. Z czasem samemu wyczaisz, które kulki najlepiej zachowują się w Twojej replice...

 

Ogólnie:

- 0,25g najlepiej ( ;-) ) do replik o mocy od 350 do 400/420fps

- 0,28g do replik o mocy od 400/420 do 470fps

 

Czyli, wg mnie masz replike na pograniczu obu wagomiarów. :wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Ja w Tanace ( 560fps ) strzelam "lekkimi" 0,30g Marushina - co też nie zgadza się tabelą

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, "podkoloryzowałem" trochę ;-). Ogólnie mam tak, że przy drobnej manipulacji hopem, widać, jak strzelam na białych kulkach, ze ta kulka zasięgowo jest ciągnięta hopem nie prędkością. Spadek zasięgu jest nieznaczny, przez co, biorąc pod uwagę mniejsza podatność na czynniki zewnętrzne, uzyskujemy na maksymalnych zasięgach, lepszą celność i lepsze skupienie.

A ogólnie tak jak napisałem wcześniej, kiedyś latałem z 60 ładowarkami, każda z innym wagomiarem i jeszcze inną firmą itp, itd. Teraz mam jedne i repliki ustawione pod takie a nie inne kulki i z głowy ;-). Co z tego, że boczna ma na tych kulkach mniejszy zasięg? A niech sobie ma, ona jest tylko repliką boczną, budynek, okop, jakaś mała odległość.

Po prostu moje własne wygodnictwo spowodowało to, że po wielu eksperymentach z różnymi gramaturami i firmami kulek osiągnąłem jakąś tam średnią która mnie zadowala :).

Ale, żeby nie było za różowo, wiem doskonale, że różne repliki różnie reagują na gramaturę kulek i na dobrą sprawę w każdym takim temacie powinna padać na "dzień dobry" odpowiedź - "kup Pan sobie stado różnych i potestuj". Taka jest niestety prawda. :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...