Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy DF vs. Promyk


Recommended Posts

Mam takie pytanie do sprężynowego karabinka wyborowego lepsza będzie lufa Deep fire czy promyk - wiadomo promyk ma niezaprzeczalną renomę ... W tej chwili mam guardera ,szukam czegoś trochę węższego i tu właśnie pojawia się pytanie .... Deep fire to niby 6.02 ,Promyk 6.03 Promyk rzekomo lepszy tyle że droższy o prawie 100zl ... no i co tu teraz wybrać ?

Link to post
Share on other sites

heh a ja jednak naiwnie liczyłem że będą tu jacyś specjaliści deep fire zachwalać ... eh :-F No dobra trzeba zbierać na promyczka ...

 

A może mi ktoś chociaż naświetlić jak ma się sprawa Deep Fire a Guarder ?

W guarderze bardzo ładnie jest zrobione koronowanie lufy ,ogólnie sprawia ona wrażenie porządnej (do aega napewno była by superextra ) a jak z DF?

Link to post
Share on other sites

do snajpy NAJSŁABSZA lufa jaką opłaca się wmontować to promyk, żadne DF systemy ani temu podobne...

jeżeli chcesz kupić promyka to możliwe że w przeciągu miesiąca będę sprzedawał promyka 650mm z małym przebiegiem (od M24 dużego zrobić się nie da) to zawsze idzie zaoszczędzić trochę...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy wzrasta-To zależy z jaką lufą porównujesz? jeżeli ze stockami to jak najbardziej odczuwalna jest róznica i użycie słowa diametralnie jest tu jak najbardziej wskazane. Jeżeli porownujemy z lufa precyzyjną przykladowo systemy, to różnicy aż tak wielkiej nie będzie, ale musisz zdawać sobie sprawę, że jeżeli mowa o karabinach wyborowych, bądź snajperskich to każda poprawa skupienia jest znacząca i nie ma w tym przesady, że lufa to bardzo ważny element i nie można na nim oszczędzać. Jak kogoś stać to kupi PDI,jeżeli nie to najrozsądniej wziąć Promyka, albo KMhead.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Za lufą Deep Fire przemawia też materiał z jakiego jest wykonana. Tą mam na myśli:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1430

Stal nierdzewna jest o wiele mniej podatna na zarysowania czy uszkodzenia niż mosiądz. A już zupełnie nie ufałbym lufom teflonowanym wewnątrz. Ma to znaczenie w piaszczysto- kurzowych warunkach, gdy lufa ''syfieje'' samoistnie i błyskawicznie. Wielu przypisuje zacięcia w lufie wadliwym kulkom, nie mogąc sobie przypomnieć kiedy ostatni raz czyścili lufę.

Ja też jestem jednym z tych ''dziwnych'' co to chcą kupić (do SWD A&K) lufę DF, z powyższego linku :) Może nie ultraprecyzyjna, ale w niezłej cenie i raczej trwała.

I niedługo to uczynię raczej.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajmy, że sama lufa celności nie gwarantuje. Ważne są jeszcze właściwie dobrana gumka i dystanser. Aktualnie na lufie Promyka 495 mam w jednej replice taki rozpiździel, że na 70 metrze trafienie w człowieka jest trudne. A dokładniej mówiąc ogranicza się do liczenia na szczęście.

Jutro będę z tym walczył.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

miałeś 600fps w kałachi i strzelałeś zawsze bliżej niz 70m? :poddanie:

 

 

Miałem lufę DFa 6,02 650mm. Była niezła. Ustawił bym ja pomiędzy systemą a promykiem z tym że o ile lufy systemy i promyka są zazwyczaj dość powtarzalne (tzn różne egzemplarze tego samego modelu są w zasadzie takie same) to ponoć z lufami DF jest już inaczej i może trafiłem na lepszy egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...