Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.048m czyli nanowszy AKM Cymy


Recommended Posts

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gogin, nie przesadzasz troszkę z tym BU? Ja wiem czy jest konieczny? Nie powiedziałbym. Były czasy, kiedy nie było za bardzo borapów i jakoś giwery też potrafiły mieć moc i nie umierać. Na m130 chłop spokojnie może sobie pukać. Po co pakować się w zbędne wydatki jak jest dobrze. No i przy 465 fpsach proponowałbym zmianę kulek na dobre 0,25 albo jakieś 0,28. Ale nie 0,3, które w mojej opinii są zdecydowanie za ciężkie.

Link to post
Share on other sites

Nie pisałem, że jest konieczny, a dokładnie, że jak ma się na niego kasę to warto kupić. Bo szczelność stock'owej dyszy czy wytrzymałość stock'owych głowic pozostawia wiele do życzenia, jednak można to fakt (ja bym zostawił jak jest na dobrą sprawę i jak padnie któryś element zespołu cylindra, wstawił BU).

Link to post
Share on other sites

Kulki 0,30 są koniecznością bo 0,25 w ogóle u mnie nie mają zasięgu. 0,28 niby są OK ale przy 0,30 mam większy zasięg o 3-5 metrów w stosunku do 0,28 i mam większą powtarzalność i celność a dla mnie zasięg i celność jest priorytetem. Nie zamierzam wstawiać M150 gdyż nie chcę zobaczyć części GB wylatujących lufą 8-) Reasumując Bore Upa wstawić jak mi się coś sypnie i do BU dopiero wstawić preclufę powyżej 500mm tak? Dziękuje wam za opinie i doradę w końcu człowiek całe życie się uczy ;-)

Czy bateria 8,4V1500Mha firefoxa pociągnie sprężynę M140 Guardera? Jeśli tak to o ile krócej wetrzymaja prace inne części GB i co padnie pierwsze?

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Może i pociągnie, ale jak długo? Zresztą wiem z doświadczenia, że sprężynki M140 są już dużo twardsze od M130, a to guarder - owy producent zaniża oznaczenia swoich sprężyn, także myślę, że jak nie chcesz bać się o części to zostań przy SP130.

Link to post
Share on other sites

Preckę możesz wrzucić, nie widzę przeszkód. Co do tego, zę borki do dłuższych luf to Marcinek niespecjalnie ma rację ale zrzucę to na jego młody wiek :mrgreen: . Ponoć młodzi twierdzą, że długość ma znaczenie...

 

A co do sypnięcia części z zestawu cylindra to na m130 potrzeba około 50-80 tysięcy kulek by większość plastikowych głowic cylindra powiedziała "papa" dyszy i około 40-60 tysięcy kulek by "papa" rzekła głowica tłoka smętnie machając na do widzenia.

Dla Cymy, a jak wiadomo "Cyma się cyma", zaniżyłbym to o jakieś 10 tysięcy i jak widać dalej są to potężne ilości kompozytu. Już prędzej zdechnie wszystko naokoło tych głowic ;-) .

 

Jedno co bym polecał od ręki to wymienić sam metalowy element kostki stykowej na jakiś taki wyjęty z czegoś cywilizowanego bo fabryczny to kiła jakich mało. Z takim szczegółem, ze standardowe łączniki styku są ciut wyższe i trzeba spiłować.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Preckę możesz wrzucić, nie widzę przeszkód. Co do tego, zę borki do dłuższych luf to Marcinek niespecjalnie ma rację ale zrzucę to na jego młody wiek :mrgreen: . Ponoć młodzi twierdzą, że długość ma znaczenie...

 

 

Wiem że jestem młody :) Jak na swój wiek wyglądam dobrze tak twierdzi moja żona :)

Co do borków i krótkich luf, po co? Na ogół szturmówki mają krótkie lufy a tam fpsów nie trzeba za wiele.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobra. Tak mnie nakręciliście na ten bore up Guardera, że sobie zamontowałem :wink: Na M130 Guardera i kulkach 0,20 mam ponad 500 fpsów a na 0,28 jakich używam bo teraz właśnie z nimi mam najdalszy zasięg mam 430 fpsów :-F Wiem, że to dużo i do wczoraj bałem się, że nie zapanuje nad mocą i komuś zrobię krzywdę. Nie, nic podobnego. Osiągnąłem to co chciałem a mianowicie ZASIĘG :killer: . Nie mam pojęcia jaki on jest ale nie było czasu mierzyć. Gra odbywała się w lesie. Na większych i mniejszych dystansach ale nikomu nie zrobiłem krzywdy a do tego czuje się już pewny, że panuje nad moja repliką do końca i już się nie dygam, że komuś coś zrobię. Pojawił się za to mały problem. Wystrzeliłem 800 kulek i bateria mi zdechła. 8,4V 1500mAh Firefox. Mam zresztą szczerą nadzieję, że to padnięta batka a nie początek końca silnika :poddanie: Poza tym na tej baterii mój ROF był malutki a szczególnie w porównaniu z replikami SYSTEMY, GP, CA itp. Czy bateria o napięciu powiedzmy 9,6V pomoże? Jaką proponujecie? A może Li Po?

Link to post
Share on other sites

Po prostu kładziesz na rowek wewnątrz dyszy (ówcześnie go wyjmując) - paseczek taśmy teflonowej odpowiedniej długości i szerokości, wkładasz o-ringa z powrotem. Należy zwrócić uwagę by potem dysza mogła jako tako gładko się poruszać po dzióbku głowicy cylindra.

Link to post
Share on other sites

Czyli z tematu wynika, że sprężyna M150 to granica bólu w przypadku tej cymy, oczywiście jeśli nie chcemy wzmacniać innych elementów. Naprawdę tak jest? Bo ja bym się skusił na M160, jeśli M150'tka nie spowodowała większych szkód.

 

Do kolegi, który miał napisać jak jego cm 0.48m wygląda "w środku" po używaniu m150'tki - napisz to :).

Edited by mistrzu
Link to post
Share on other sites

M160 na pełnego stock'a? Zdrowia, szczęścia, pomyślności ;-).

 

No ok, to wtedy daruję sobie M160. Niemniej jednak M150 na pełnego stocka mogę dać? Planuję wymienić tylko sprężynę, gumkę hu i może dam bore-up, chociaż nie wiem czy ten ostatni cokolwiek da, ale ktoś o nim wspominał, a kosztuje tylko kilkanaście zł to też go wezmę.

Link to post
Share on other sites

Mistrzu, powiem Ci tak, po jakichś 3 paczkach kulek wszystko ok, w środku tłok jak i reszta podzespołów w bdb. stanie. Jedyne do czego się przyczepiłem, to zespół styku, który po tym przebiegu po prostu nie ogarniał.

 

Na m150 i nie robieniu niczego więcej wyciąga AKM 520 fps. Po doszczelnieniu, teflonfiie i innych bzdetach powinienem mieć 550 fps, ale to się okaże przy następnym grzebaniu, w końcu gumkę musze zmienić, bo stockowa nie kręci najlepiej.

 

P.s. Apropo m160, to czemu nie ! zobaczymy, która replika dłuże wytrzyma :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

LiPo da Ci KOPA niesamowitego. Oczywiście mamy na myśli 11,1 V.

Normalne batki też by były ok. Albo jakieś DOBRE 9,6 albo jakiekolwiek 10,8. Ale tu już mówimy o dużych szybkostrzelnościach ;-) .

A powiedzcie mi proszę czy bateria 9,6V 1500 firefoksa wytrzyma wystrzelenie 2000 kulek na m130 Guardera+ Bore Up Guardera? Pytam bo 8,4V 1500 Firefoks wytrzymała 800 kulek i zdechła. Dziś przez chwilę miałem pożyczoną LIPo 11,1 V 1300mha i szybkostrzelność ma masakryczna ale ciekaw jestem ile kulek wytrzyma? Proszę doradźcie mi czy lepsza będzie 9,6 1500 NiCd czy 11,1 1300 LiPo? Oprócz różnic cenowych przeraża mnie możliwość uszkodzenia LiPo poprzez rozładowanie ogniwa poniżej 3V jak pamiętam. Wiem, że są urządzenia ostrzegające o czymś takim ale miejsca po deklem bo miejsce mam na sticka jest bardzo malutko. Doradźcie!

Link to post
Share on other sites

Mam 1500mAh 9.6V NiMh Firefox'a, obsługiwana mikroklockiem, S130 guarder'a, zębatki i silnik JG II gen. Wytrzymuje to ok. 1800-2000 kulasów, potem zaczyna z lekka mulić, ale działa dalej. Mierzony ROF po pełnym naładowaniu, 18k/s.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...