Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakiś czas temu zakupiłem używaną emkę, pech chciał że nie dostałem tej ładowarki do magów. Ktoś wie gdzie to draństwo dostać? Wpychanie kulek kluczami lub nożem to nie dla mnie ;)

Jak się okaże że stanagi są szczelne i dobrej jakości to na drugą turę zamówień bym brał 5 sztuk.

W instrukcji zobacz sobie jaki numer mają te części i ślij maila do KJW bezpośrednio. Dostaniesz wycenę i paypala na którego masz przelać kasę. To będzie tanie jak barszcz, a obsługa klienta jest naprawdę dobra w KJW. Jak nie masz instrukcji to można ją pobrać albo z redwolfa albo z airsplata.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może kogoś to zaciekawi, bo zrobiłem ostatnio pomiary i do jednego magazynka wchodzi okolo 20g propanu przy temperaturze zewnetrznej ~10 stopni i starcza to bez problemu na wystrzelenie calego maga w takich warunkach. Przy temperaturze pokojowej ilosc to moze wynosic nawet do 25g gazu (czasem potrafilo wejsc nawet 30g, ale efektem tego juz byla nieszcelnosc maga dopoki jego wartosc nie osiagnela okolo 20-25g gazu)

Można sobie dzięki temu obliczyć na ile tak na prawde wystarczy gazu, zaleznie od tego jaka ma sie butle

Link to post
Share on other sites

Fajnie będzie porównać z nowym magiem jak przyjdzie... (mają podobno wysyłać w najbliższych dniach)

Czy znaleźli się już jacyś śmiałkowie by eksperymentować z CO2 ?

choćby próbować napełnić magazynek takim wynalazkiem: http://www.shootercbgear.com/product_info.php?products_id=3996

Myślę nad zrobieniem sobie osobnego uppera z frontem do wersji SPR - CO2 mogło by przynieść korzyści do takiej parasnajperskiej konfiguracji.

Wiadomo części wyeksploatują się szybciej mimo strzelania na singlu, o ile magi wogóle wytrzymają ciśnienie...

Link to post
Share on other sites

Czy znaleźli się już jacyś śmiałkowie by eksperymentować z CO2 ?

 

Sam nie wierzę, że to piszę - znajomy napełniał tak maga. Generalnie spowodowało to lekkie rozdęcie konstrukcji - zaniechał dalszych testów. Ktoś kiedyś napisał, że to najprostszy sposób do domowego wykonania granatów odłamkowych, no i kurczę... Coś w tym jest.

 

Na gasgunsach też próbowali - z tego co pamiętam najsłabszym ogniwem w tej konstrukcji były zawory górne.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo części wyeksploatują się szybciej mimo strzelania na singlu, o ile magi wogóle wytrzymają ciśnienie...

 

Ziomuś proszę ja Ciebie, na plastikowym Nozzlu takie rzeczy wymyślać?

Nawet jakbyś jakoś przerobił magazynek na kapsuły to rozerwie tą dyszę w drobny mak.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyleczenie z pomysłu z CO2 bo pewnie bym rozpieprzył nową replikę, którą też będę mieć na dniach.

Pytanie z innej beczki, jakie ktoś najdłuższe lufy wstawiał i jakie efekty?

Ja na 363 Ra-Tech miałem ładnie ponad 520fps osiągi.

Niestety w gaziakach prędkość nie idzie z celnością i zasięgiem w parze (60m skutecznego)

Tutaj lekarstwem na bolączke hopupu w TK jest wiercenie w uperze i robienie customowego hopa...

Link to post
Share on other sites

Ja na 363 Ra-Tech miałem ładnie ponad 520fps osiągi.

 

Trochę "mało" jak na taka lufe (ale mam tu na mysli, że w porównaniu do moich osiągów)

 

Ja u siebie na stockowej lufie, po wymianie glowicy cylindra mam 520fps.

Link to post
Share on other sites

Jak się przekładają fpsy na zasięg? bo u mnie na poprzednim modelu nijak...

Jest jakiś sens w robieniu moda na karabin wyborowy?

Po gasguns czy arnie nie znalazłem tak zrobionego karabinu.

Głównie to się można spotkać za narzekaniem na prace hop-up

i to pewnie wyklucza ten karabin z walki na dalekim dystansie

nawet po upgradzie na DMR...

Edited by goroth84
Link to post
Share on other sites

Nie znalazłeś, bo na Gasgunsie i Arnies piszą głównie amerykanie i Brytyjczycy, którzy mają zdrowe limity fps ;). Czysta moc słabo przekłada się na zasięg, jeśli hopup nie pomaga. Po zrobieniu hopmoda regulacja i skuteczność na stockowej lufie bardzo się poprawiła, ale po zmianie lufy było gorzej, nawet na kulkach 0,4 :(. Trzeba po prostu przyjąć, że konstrukcja Koby jest tak, a nie inaczej pomyślana i że jest to cena którą trzeba zapłacić za niezawodność. Z drugiej strony może ktoś kto ma npas od cradle airsoft coś powie.

Link to post
Share on other sites

Jak sie przyklad na zasięg ? Jaj nie urywa. Mam 60m skutecznego, że przynajmniej te 7/10 trafi w rynne na tej odleglosci. Kulki jakich uzywam to Blaster Devil 0.3

Generalnie nie zalezy mi aby miec raptem te 5m czy 10m wiecej zasiegu. Bardziej mi ejst potrzebne to aby kulka szybciej dosiegala celu, bo irytuja mnie "matrixy" :)

 

 

 

 

Gumke hop up mam niebieska Ra-Techa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Podobnie, jak Ari też używam Devil Blaster 0.30.

Testowałem Devil Blaster 0.25 / Guarder 0.28 / Madbull 0.36 i śmiga najlepiej na Blasterach 0.30.

Bardzo dobra marka jak i gramatura do tej repliki gazowej...

 

Jakiś szczęściarz dostał już może przesyłkę z nowymi magazynkami?

Ja jedynie początkiem kwietnia dostałem maila z L.A.W. Airsoft o opóźnieniu związanym z poślizgiem w fabryce.

Przeprosili i obiecali dorzucić jeden mag za free w rekompensacie.

Nie ukrywam że nawet jak na preorder to irytuje ten czas wyczekiwania...

Edited by goroth84
Link to post
Share on other sites

Niestety też czekam ... W prywatnym mailu jak i jakieś dwa dni później w ogólnym bardzo przepraszali i też obiecali podesłać jeden więcej i cisza. Jak tylko będę miał miał jakieś info dam znać. I też mnie irytuje odrobinę zaistniała sytuacja, gotówka zamrożona (nie tylko moja i nie najmniejsza), miesiąc opóźnienia, sezon rozpoczęty ... Ech ... ale trzeba czekać dalej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...