Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakiej firmy lufa precyzyjna?


Recommended Posts

WITAM!

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą mojej stockowej lufy z SIGA JG 552 commando na lufe precyzyjną. Znalazłem kilka ciekawych i interesujących mnie lufek wielu firm, KM, LayLax, JBU i SYSTEMY... i wielu innych. Ceny wachaja sie od 90zł po 200zł. Stoję przyparty do muru :wink: nie wiedząc którą firme wybrać.... Cy ktoś mi pomoże w wyborze odpowiedniej precki? Zastanawiam się także jaką średnice dobrać 6.04 czy może 6.03....

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, myślę że nie tylko mi bardzo by się przydał ten wątek, ale i także wielu innym osobom.

Link to post
Share on other sites

WITAM!

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą mojej stockowej lufy z SIGA JG 552 commando na lufe precyzyjną. Znalazłem kilka ciekawych i interesujących mnie lufek wielu firm, KM, LayLax, JBU i SYSTEMY... i wielu innych. Ceny wachaja sie od 90zł po 200zł. Stoję przyparty do muru :wink: nie wiedząc którą firme wybrać.... Cy ktoś mi pomoże w wyborze odpowiedniej precki? Zastanawiam się także jaką średnice dobrać 6.04 czy może 6.03....

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, myślę że nie tylko mi bardzo by się przydał ten wątek, ale i także wielu innym osobom.

 

KM-Head lub Promyk jak masz kasę [naprawdę warto], jak nie to Systema.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Słowo klucz. MB to loteria. Ja tam bym wziął Systemę, do szturmówki nie ma sensu więcej, chyba że się na para snajpera robisz. A te 100-150zł można przeznaczyć na coś innego, bardziej przydatnego.

 

BYZYDURA, jak najbardziej polecałbym do każdego AEG'a prometheusa lufkę, wystarczy używać kul pokroju legendarnych chyba - G&G, przeczyścić lufkę przed każdym strzelaniem i nigdy nie zawiedzie. Fakt, że swoje kosztuje (200-300 zł), ale warto, warto, WARTO? ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pytając kiedyś GOGIN`a na PW otrzymałem taki wykładzik odnośnie precek ;)

 

Mam nadzieję, że pomogę wklejając go tutaj;)

 

Średnica lufy wpływa chyba tylko na większą prędkość wylotową kuli (w pewnych granicach, bo markowe kule mają średnicę 5.95mm z tolerancją 0.01mm), także spokojnie można używać prec rur nawet 6.00 czy 5.99mm średnicy. zakładając, ze czyścimy lufę przed każdym użyciem repliki - wycior i bawełniana szmatka, jak i używamy kulek markowych typu G&G/madbull/guarder, w tej kolejności kule polecam.

 

Ludzie kojarzą sobie średnicę wewnętrzną luf precyzyjnych do naszych zabawek jakoby to ona świadczyła o tym co daje nam lufa - celność, czyli lepszą powtarzalność strzałów a niektórzy nawet są przeświadczeni o tym, jakoby lufy precyzyjne miały zwiększać prędkość wylotową kuli, niestety są to z reguły na tyle małe wartości, że się je pomija, a wzrost i tak wynika z większej średnicy zewnętrznej takowej lufy przez co lepiej się uszczelnia lufa z gumką w komorze, ot co. Tak naprawdę w lufach precyzyjnych liczy się powtarzalność jakości wykonania lufy na całej długości lufy, mając tu na myśli praktycznie taką samą średnicę lufy na całej długości (tu nie ma znaczenia wielkiego czy to 6.00 czyt 6.05 lub 6.1), liczy się ta powtarzalność, potem materiał z jakiego jest wykonana lufy, wbrew pozorom lufy aluminiowe dość znacząco są dojeżdzane przez rozpędzone 6mm plastikowe kule, max. xx tys. kulek przeleci przez taką lufę i tracimy na celność przez niejednolitą wewnętrzną powierzchnię, podobnie sprawa wygląda przy lufach mosiężnych, lecz nie rysują się one tak szybko, na końcu mamy stal, takiej lufy praktycznie nie ma szans zarysować plastikowa kulka. Tak czy inaczej materiał lufy jeszcze nie świadczy o jej jakości wykonania, tak więc nie powinniśmy się tym do końca sugerować. Jednakże mając na względzie materiał i producenta, tudzież jakość wykonania takowej lufy otrzymujemy to co chcemy wiedzieć - jak dobra jest lufa. Prym tutaj wiodą producenci tacy jak: Prometheus, PDI, KM Head 1950, Systema. Chodzi tu głównie o jakość wykonania i po części użyty materiał (w dwóch pierwszych). W lufach Prometheus i PDI materiałem użytym do produkcji jest stal, jakość wykonania również powala na kolana, stoi na najwyższym, japońskim poziomie, jednak cena też powala. Dalej mamy KM Head'a, niestety lufy te nie są metalowe, choć sklepy tak podają (sprawdzałem organoleptycznie). są wykonane z twardego mosiądzu, pokrytem metodą anodyzowania tytanem i zewnętrznie całkiem - teflonem. Stwarza to bardzo fajne warunki dla przemieszczającej się kuli wewnątrz lufy, ale jakość wykonania nie stoi już na takim poziomie co dwóch pierwszych producentów. Lufa Systemy jest wykonania z surowego mosiądzu, nic specjalnego, ale nie jest to pierwsza lepsza firma, także jakość wykonania lufy stoi na wysokim poziomie, lecz materiał użyty do produkcji jest mocno średni, jednak zawsze to lepsze od aluminium (ogólnie lider wśród producentów luf, rozpatrując cena/jakość).

 

Sam mam w AEG'u lufę KM Head'a, w SWD - Prometheus'a, gdyby mnie było stać to chętnie w każdej replice miałbym lufę PDI, ale ktoś bez stałej pracy, cierpiący na codzień przez wady oświaty, nie ma wystarczających funduszy na takowe, cóż poradzić. Ogólnie to cała reszta, czyli nieomawiane przeze mnie lufki, nadają się tylko jako zastępcze narzędzie gdy nasz pogrzebacz do pieca pójdzie do nieba dla pogrzebaczy icon_wink3.gif. I nie próbuj mnie nawet pytać o te inne lufy, bo zbyt dużo czasu poświęciłem nad sprawdzaniem, oglądaniem i rozmyślaniem nad nimi, po prostu się nie da taniej i trzeba zainwestować w conajmniej Systemę.

Link to post
Share on other sites
Dalej mamy KM Head'a, niestety lufy te nie są metalowe, choć sklepy tak podają (sprawdzałem organoleptycznie). są wykonane z twardego mosiądzu, pokrytem metodą anodyzowania tytanem i zewnętrznie całkiem - teflonem.

:ok: :killer:

 

Chyba, że chodzi Ci o generalnie wykończenie, to przepraszam :lol: .

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...