Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie powinien być chwyt przedni?


Recommended Posts

Jak już wcześniej powiedziałem, airsoft polega na kopiowaniu. To jest forum airsoftowe, może źle trafiłeś?

 

Ejjj tu Michalll trochę chyba przesadziłeś co? znam troche ludzi którzy jakoś niespecjalnie kopiują cokolwiek za to dość często robią w ersofcie "siebie", to że ktoś używa oporządzenie czy sprzę typu repliki nie znaczy chyba, że wszystko co robi jest kopiowaniem "zachoań", "działania" itp?

 

Królik i Catch mają 100 rację broniąc kwestii dowolności i własnego "doswiadczenia" z takimi elementami wyposażenia jakim są dodatkowe chwyty do broni czy jej replik. Ktoś kto z jednej strony autorytatywnie stwierdza gdzie ktoś inny powinien mieć zamocowany taki element troszeczkę nie rozumie chyba idei tego typu sprzętu.

 

Michalll powiedzmy że masz 1,75m wzrostu i masz chwyt gdzie masz, czy ma sens podpowiadanie i zapewnianie kogoś że dla niego tez jedynym słusznym miejscem będzie to w którym jest Twój chwyt jeżeli Twój rozmówca ma 2,05m wzrostu?? Chyba nie co?

 

Z drugiej strony ktoś kto ślepo przyjmuje takie rady i się do nich stosuje nie sprawdzając samemu co mu pasuje też chyba postępuje nie bardzo rozsądnie?

 

I nie ma znaczenia czy chodzi o broń ostrą, replikę ersoftową czy np wiatrówkę czy nawet karabinek wycięty z kawałka drewna.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Thorze, wszak samo słowo "replika" jest synonimem kopii.

 

Odnosząc się do pozostałych zarzutów - bynajmniej nie pisałem nigdzie o umieszczeniu chwytu w konkretnym miejscu szyny, a o przesunięciu do przodu.

 

Poza tym co już napisałem, mam swoje doświadczenie z podobnie jak na zdjęciu umieszczonym chwytem. Wydawało mi się że to jest ok, dopóki ktoś mądrzejszy nie przesunął mi tego do przodu. Z początku było ciężko się przyzwyczaić, ale jak już przywykłem jest dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, podsumowując może tę dysputę: Chwyt można nosić w różnych pozycjach - wskazane jest by nie utrudniał obsługi broni (zmiana magazynka) i możliwie dobrze stabilizował broń wycelowaną. Ma także zmniejszać zmęczenie ręki podtrzymującej w pozycji patrolowej bo nie wymusza skręcania nadgarstka i zwiększa kontrolę nad bronią przy złożeniu. Jego odległość od wylotu lufy jest sprawą dyskusyją - lansowane obecnie odsunięcie ku wylotowi lufy ma sprzyjać większej stabilności przy strzelaniu z broni ostrej (lepsza kontrola podrzutu). Jednak ostateczne ułożenie chwytu zależeć będzie od tego jak rozłożymy na broni inne akcesoria montowane na łożu (oświetlenie/iluminatory las) oraz od naszych warunków fizycznych a także możliwego ustawienia regulowanej kolby i rodzaju oporządzenia w jakim strzelamy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...