Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie powinien być chwyt przedni?


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mniej więcej czyli gdzie?

Mniej więcej o to pytałem.

W broni palnej przesunięty do przodu punkt podparcia daje stabilniejszą postawę, nie jest tak?

A jest?

Bo mnie się zdawało, że to indywidualna sprawa każdego strzelca. Jednemu strzela się lepiej z prostą ręką, drugiemu z ugiętą.

Link to post
Share on other sites
Mniej więcej o to pytałem.

A ja pytałem czy masz na myśli repliki czy broń palną.

 

@Procent

Tak mnie uczyli, z takimi opiniami się spotkałem. Tutaj to bardzo dobrze widać: http://www.vikingtactics.com/pop-instr_video10.html

Teoria zaś jest taka, że stabilne utrzymanie celu przy punkcie podparcia odsuniętym dalej, wymaga mniej siły.

 

Ale widocznie się [***] jak stary tetryk, a repliki nie mają odrzutu.

 

[W domu kultury nie nauczyli?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Generalnie jest dokładnie tak jak napisał Królik- jest to sprawa indywidualna dla każdego strzelca (czy z ostrej, czy z ASG). Sądzę że jest on na tyle kompetentną i doświadczoną osobą że wie o czym pisze ;)

Osobiście też uczono mnie że sprzęt ma być skonfigurowany w taki sposób jak danej osobie jest wygodnie a nie jak instruktorowi.

Link to post
Share on other sites

A ja pytałem czy masz na myśli repliki czy broń palną.

Możesz odpowiedzi udzielić z podziałem na replikę i broń bojową.

Ale widocznie się przypie*** jak stary tetryk, a repliki nie mają odrzutu.

Kilka zdjęć replik (bez odrzutu):

KLIK

KLIK

KLIK

 

Jak pisałem - liczą się indywidualne preferencje strzelca, a nie wzór na odległość chwytu od gniazda magazynka mówiący, że to "pierwiastek z różnicy długości reki i długości broni podzielony przez kwadrat masy borni".

 

 

Thx, Foka.

Link to post
Share on other sites

Można konstruktywnie krytykować? Mam nadzieję, że tak :D

 

Zainwestuj w górną szynę z BUIS, dorób ślady zużycia zamka i będzie znacznie ładniej. ;)

 

 

A dokładnie o co chodzi z tym BUIS ? :) Bo wygooglowałem ale niestety co mi wyskoczyło to fotki giwer z różnymi gadżetami Magpulla

 

Ślady zużycia zamka zrobią się same z czasem :D Giwerka jest nowiótko odpicowana, wieć niech z czasem się zużyje, bo nie lubie specjalnie postarzać repliki :)

 

 

Co do obszernej dyskusji która się wywołała:

Chwyt mam blisko ponieważ tak jest mi o wiele wygodniej bo waga latarki jest bliżej środka ciężkości, poza tym jest mi wygodniej mieć lewą rękę bardziej zgiętą i bliżej korpusu. Nie raz mając RIS na standardowym chwycie od G36k, zazwyczaj trzymałem lewą reką za gniazdo magazynka z magiem zamiast za rączke z przodu bo była zbyt daleko. Owszem, gdyby to była broń palna to pewnie bym przy strzelaniu korzystał z przedniego chwytu który jest wysunięty do przodu gdyż osobiście mi się wydaję, że wtedy jest o wiele łatwiej zapanować nad bronią przy strzelaniu seriami (nie miałem do czynienia zbytnio z bronią ostrą dlatego proszę nie brać tego głeboko do siebie - to tylko moje spostrzeżenia "na logike")

 

michall, a co do malowania - to jest kwestia już kosmetyczna. Kolor farby nazywa się Dark Earth :] . Na fotce widać, że puszka, magi, i giwera różnią się od siebie ale to z kolei na tej fotce. Na innych fotkach jak cyknąłem to rezultaty są różne. W realu puszka i giwera wyglądają niemal identycznie, zaś magi troszke mają inny odcień bo to wersja ekonomiczna P-Magów.

Piaskowy kolor to nie jest. Moje poprzednie malowanie giet było piaskowe i było za jasne i dlatego szukałem czegoś co możliwie jak najlpiej odwzoruje DE no i znalazłem :)

Link to post
Share on other sites

Króliku,

dziękuję serdecznie za wyjaśnienie. Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę że wywalenie przez Fokę tego [To się naucz używać bardziej kulturalnych słów] nieco zmienia kontekst wypowiedzi w sposób dosyć nieszczęśliwy.

 

Skupiając się natomiast na załączonych obrazkach - pomijając to, że na 1. i 3. osoby nie są w postawie strzeleckiej, lecz gapią się przez lunetę, to mimo przesunięcia VTG bardziej do tyłu nie jest on w krańcowo tylnym położeniu, jak w załączonym powyżej zdjęciu g36k. Dobrym przykładem jest zdjęcie drugie - VTG ustawiony (mniemam, że z jakiegoś rozsądnego powodu) z przodu, natomiast za podparcie tylne służy gniazdo magazynka.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Króliku,

dziękuję serdecznie za wyjaśnienie. Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę że wywalenie przez Fokę tego [To się naucz używać bardziej kulturalnych słów] nieco zmienia kontekst wypowiedzi w sposób dosyć nieszczęśliwy.

Akurat nie za to mu dziękowałem, dlatego - jak mówiłem - nie skupiaj się na tym, co nie jest adresowane do Ciebie, ok?

Skupiając się natomiast na załączonych obrazkach - pomijając to, że na 1. i 3. osoby nie są w postawie strzeleckiej, lecz gapią się przez lunetę,

Fakt, bo przecież strzela się tylko w takich postawach jak na strzelnicy.

Ale dobrze, skoro się upierasz, proszę:

strzelanie.th.jpg

Wiesz, jakoś nie pamiętam, aby ten karabinek rzucał mi się w ręku jak derwisz w tańcu...

to mimo przesunięcia VTG bardziej do tyłu nie jest on w krańcowo tylnym położeniu, jak w załączonym powyżej zdjęciu g36k.

Bo decydują indywidualne preferencje strzelca, a nie jakieś schematy.

Ile razy jeszcze mam to powtórzyć?

Dobrym przykładem jest zdjęcie drugie - VTG ustawiony (mniemam, że z jakiegoś rozsądnego powodu) z przodu, natomiast za podparcie tylne służy gniazdo magazynka.

Ten rozsądny powód to podtrzymywanie broni przy marszu. Jak widać - przy składaniu się do strzału koleś preferuje chwyt za gniazdo magazynka.

Link to post
Share on other sites

Akurat nie za to mu dziękowałem, dlatego - jak mówiłem - nie skupiaj się na tym, co nie jest adresowane do Ciebie, ok?

Drugie zdanie jest adresowane do Foki i jak widzę odpisał mi na czerwono w poprzednim moim poście. Nic a nic mnie nie obchodzi za co sobie dziękujecie.

 

Fakt, bo przecież strzela się tylko w takich postawach jak na strzelnicy.

Skupmy się może na strzelaniu. Czy według Ciebie osoba na tym zdjęciu strzela?

 

Ten rozsądny powód to podtrzymywanie broni przy marszu. Jak widać - przy składaniu się do strzału koleś preferuje chwyt za gniazdo magazynka.

To też miałem na myśli.

Link to post
Share on other sites

Drugie zdanie jest adresowane do Foki i jak widzę odpisał mi na czerwono w poprzednim moim poście. Nic a nic mnie nie obchodzi za co sobie dziękujecie.

Skoro jest do Foki, a Ciebie to nic nie obchodzi, to po co bijesz pianę? Zapomnij - to nie jest do Ciebie. Kropka.

Skupmy się może na strzelaniu. Czy według Ciebie osoba na tym zdjęciu strzela?

A chwyt ma gdzie? Bliżej gniazda, czy bliżej wylotu lufy?

Ale dobrze, skupiamy się na strzelaniu i przypominamy fragment posta, który Ci umknął:

strzelanie.th.jpg

Wiesz, jakoś nie pamiętam, aby ten karabinek rzucał mi się w ręku jak derwisz w tańcu...

To też miałem na myśli.

No to mamy jasność.

Link to post
Share on other sites

Skoro jest do Foki, a Ciebie to nic nie obchodzi, to po co bijesz pianę? Zapomnij - to nie jest do Ciebie. Kropka.

Ja skierowałem wypowiedź do Foki w kwestii nieszczęśliwego kontekstu jaki powstał po wymoderowaniu "wulgaryzmu". Ergo, Ciebie nie powinno to obchodzić.

 

A chwyt ma gdzie? Bliżej gniazda, czy bliżej wylotu lufy?

Inaczej zapytam - czy ma chwyt bliżej wylotu lufy niż w w/w g36?

 

Wiesz, jakoś nie pamiętam, aby ten karabinek rzucał mi się w ręku jak derwisz w tańcu...

Czy temat przypadkiem nie dotyczy miejsca założenia VTG? Ja go na tym zdjęciu nie widzę. Pytanie pomocnicze: jeżeli wolisz podparcie bliższe, wygodniej Ci będzie kłaść rękę na gnieździe czy zakładać VTG maksymalnie blisko gniazda? Pomijając tą kwestię, że ze względów konstrukcyjnych w g36 będzie bliżej gniazda niż w m4.

Link to post
Share on other sites

Ja skierowałem wypowiedź do Foki w kwestii nieszczęśliwego kontekstu jaki powstał po wymoderowaniu "wulgaryzmu".

No, zaczynając wypowiedź od "Króliku...". Gdzie Ty tam widzisz "skierowanie do Foki"?

Inaczej zapytam - czy ma chwyt bliżej wylotu lufy niż w w/w g36?

O Jezu.

Piąty raz - INDYWIDUALNE PREFERENCJE STRZELCA.

Czy Ty nie rozumiesz, czy próbujesz teraz zamydlić temat, bo napisałeś:

W broni palnej przesunięty do przodu punkt podparcia daje stabilniejszą postawę, nie jest tak?

a nagle okazuje się, że tak nie jest?

Teraz będziesz się czepiał, że gość ze zdjęcia ma o 3 cm chwyt dalej niż ten z repliki G36, tak? No to fakt, ma. Bo mu tak wygodnie.

Czy temat przypadkiem nie dotyczy miejsca założenia VTG? Ja go na tym zdjęciu nie widzę.

Brawo za spostrzegawczość - nie ma tam VTG (co by to nie było). Tyle, że zgodnie z Twoją teorią aby mieć "stabilną postawę strzelecką" (cokolwiek to oznacza), to powinienem trzymać za łoże. Trzymałem za gniazdo magazynka i nie narzekałem na możliwość kontrolowania broni.

Pytanie pomocnicze: jeżeli wolisz podparcie bliższe, wygodniej Ci będzie kłaść rękę na gnieździe czy zakładać VTG maksymalnie blisko gniazda?

To za co będę łapał będzie w dużym stopniu uzależnione od typu broni.

Pomijając tą kwestię, że ze względów konstrukcyjnych w g36 będzie bliżej gniazda niż w m4.

Słucham?

Link to post
Share on other sites

Odsunięcie chwytu przedniego od gniazda magazynka to pewna obecnie lansowana moda (vide Magpul Dynamics)- tak samo jak "małpi chwyt". Czy to rzeczywiście bardzo pomaga w kontrolowaniu broni... nie jestem przesadnie przekonany, ja wolę chwyt nieco bliżej, mniej męczy się ręka obsługowa niż kiedy jest mocno wyciągnięta.

 

Są konstrukcje które narzucają odsunięcie chwytu od gniazda magazynka a nawet jego skrócenie - AK/AKM jest typowym przykładem, wymuszającym taką konfigurację, ze względu na wahadłowy sposób kleszczenia magazynka w gnieździe.

Link to post
Share on other sites

Odsunięcie chwytu przedniego od gniazda magazynka to pewna obecnie lansowana moda (vide Magpul Dynamics)- tak samo jak "małpi chwyt". Czy to rzeczywiście bardzo pomaga w kontrolowaniu broni... nie jestem przesadnie przekonany, ja wolę chwyt nieco bliżej, mniej męczy się ręka obsługowa niż kiedy jest mocno wyciągnięta.

 

Są konstrukcje które narzucają odsunięcie chwytu od gniazda magazynka a nawet jego skrócenie - AK/AKM jest typowym przykładem, wymuszającym taką konfigurację, ze względu na wahadłowy sposób kleszczenia magazynka w gnieździe.

 

Generalnie wolę mieć dalej chwyt w dłuższych replikach. Po prostu jakoś mi bardziej leży, na pewno też częściowo za sprawą owego Krysia Costy ;-)

 

Według mnie to osobiste preferencje, tak samo jak sprawa z kolbą i odległością optyki od oka i kwestią zawieszenia :-P

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...