Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

opinie na temat Farcry


Recommended Posts

grałęm w demko setki razy i nie mogłem przestać grać mam zamiar zakupic pelna wersje i interesuja mnie wasze opinie na jej temat

co sadziccie o fabule gry i wogóle jak wam sie podoba

(nie piszcie o oprawie audio-wiz bo jest cud miod i orzeszki):D

Link to post
Share on other sites

Gra jest dobra... fabuła na poziome Soldier of Fortune 2... inteligencja przeciwników hyba wyższa. Bardzo podobała mi się wolnośc pozostawiona graczowi: nikt nie każe iść tą samą scieżką - po prostu masz dostać się na drugi koniec wyspy, możesz na piechotę, hummerem, łodzią, lotnią.... walka w dzień i w nocy (cryvison), na otwartych pzestrzeniach, w jaskiniach, kopalniach, podziemnych kompleksach. Giwery realistyczne (w miarę)... wytrzymałość wrogów też w raczej rzeczywista.

Słońce, plaża i m4a1 - czegóż więcej potrzeba człowiekowi na wakacje?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Fajna jest z początku, kiedy nie ma zamkniętych pomieszczeń. A tak naprawdę to gra przereklamowana, tylko silnik graficzny jest dobry, jeżeli chodzi o tworzenie otwartych przestrzeni. Aż prosi się wykonanie realistycznego moda do tej gry, a takowy, który by zapewniał realizm chociażby na poziomie Ghost Recona, czy R6'a nie powstał... Co najwyżej battlefieldowe motywy :/

 

Co tu dużo gadać, mamy przeciez miliardy lepszą grę, stworzoną przez naszych sąsiadów. OFP, do tego kupa modów i packów... No i ta realistyka oczywiście, którą odrazu dostajemy.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Jeżeli chodzi o moje pierwsze odczucia pod względem grafiki i ogólnych możliwości to byłem bardzo oczarowany, bo pięknie oglądało się krajobrac przez lornetkę, oglądało ślicznie wyglądającą wodę. Jeżeli chodzi o grywalnosc to chyba moim zdaniem nieco szła za schematem. Osobiście zawsze wolałem, jak gra się w grupie, niż chodzi się jednym kolesiem, który wybija zastępy najemników. W zasadzie dla mnie wrażenia z przebycia już małego odcinka były takie jak cała gra Devastation: Resistance Breeds Revolution (która za to miała moim zdaniem ciekawszą fabułę).

Link to post
Share on other sites

Nie mówiąc o grafice, multi jest świetny. Jak dużo grasz po sieci to raczej Ci się spodoba. Jak na singla to przynajmniej nieliniowe. No i można robić fajne zasadzki na żołnierzy wroga. Żeby nie było, gry nie mam, grałem w szkole. Wię nie przeszedłem.

Link to post
Share on other sites

Grałem na Athlonie x2 4200+, 2 GB RAMu i zintegrowanym GeForcie z 256MB RAMu i śmigało aż miło :) Grafa ładna, ale niektóre momenty w grze wydają się przegięte - jak wyrzucili mnie ze śmigłowca w środku dżungli rojącej się od mutantów a dzierżącego M4 z paroma pestkami jedynie to myślałem, że mnie krew zaleje... O samej końcówce już nie wspominając :wink: Ale poza tym może być. Też mi się podobał fakt, że można się dowolnie przemieszczać, zarówno lądem jak i wodą czy powietrzem. Zagrać warto, nie jest to jakiś hicior, ale nie nudziłem się przy niej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moim zdaniem genialna - poza fabuła oklepaną do granic możliwości. Kiedy gra się ukazała ( a było to już daaaawno temu :) grafika nie miała sobie równych a i dziś nie mogę się przyczepić...kurczę, jak zobaczyłem tę wodę..szok.Roślinki też świetne - kołyszą się na wietrze pięknie:) super też nocą - w ogóle takiego realistycznego zachowania się światła nie było w grach do FarCry.

 

Inteligencja przeciwnika - coś czego szukałem od dawna w grach - po prostu zajebista, to jest naprawdę wyzwanie przejść tą gierę na najwyższym poziomie...przeciwnik się skrada, chowa , próbuje obejść, zajść od tyłu, słyszy cię.. i jeśli się skampisz w krzakach i walisz to w końcu cię znajduje:)do tego - wskaźnik widoczności - więc jeśli się skampisz NIE walisz to cię nie znajdzie:) poza tym komunikuje się z resztą, łączą się czesto w grupy i otaczają cię....nie no naprawdę byłem w szoku.. poza może wspomnianą już końcówką - rzeczywiście jest przegięta jeśli chodzi o ilość mutantów i innych wrogów.

 

Realizm - to wszystko co wyżej plus działanie broni ( np. cicha mp5 ) i różne możliwości

ich wykorzystania ( mp5 jest prawie niesłyszalne dla wroga..nie wie zazwyczaj skąd walisz ! ) No i cała fizyka, szczególnie jak się skradasz, znaczenie jakie ma to czy stoisz czy leżysz, czy jesteś cichy czy głośny ( idziesz czy biegniesz czy skradasz się ) ( każdy kto raz był w lesie z repliką wie że tak po prostu jest )...a wstrzymywanie oddechu przy strzelaniu ze snajperki mnie po prostu roz...wiecie:) dodajmy zachowanie się pojazdów w dżungli ( jazda na pełnej pi.. przez dżunglę....kto nie spróbował ten nie wie:) a, i amunicji nie ma tyle co dla armii, trzeba uważać i myśleć .

 

no właśnie i te sytuacje wyjątkowe: jak dotarłem do momentu pościgu jeepa przez siły wrogów.....przechodziłem go później w kółko! niesamowite jak dla mnie. tak samo wspomniana wyżej sytuacja - goły w dżungli pełnej mutantów...adrenalinka jest:)

 

Swoboda ruchów - tego też do momentu FC nie było..to jest już wolność praktycznie. Jeden z moich ulubionych leveli - wyspa opanowana przez mutantów, noc, masz się przedostać na drugi koniec....i tylko tyle masz.Jak to zrobisz - twoja broszka, masz przeżyć...czy wsiądziesz do jeepa, quada, ciężarówki, znajdziesz paralotnię, czy z buta - górami czy plażą, walczysz czy przemykasz...twój wybór. Ogromny plus

 

Klimat - dyskusyjny jak widać - ale na pewno nie było takiej tropikalnej strzelanki wcześniej..mi tam sie podobał klimat dżungli:) poza tym gdzie ja w życiu polatam paralotnią nad tropikalną wyspą ?:)

 

 

Minusy - fabuła (kicha totalna ), 'amerykańskość' jakaś taka, poziom trudności na końcowych levelach..

 

Zaznaczam że są to wrażenia z momentu kiedy gra wyszła...ile lat temu?:)

 

 

Acha, co ciekawe pamiętam co powiedziałem jak zagrałem w demo u kumpla na słabym kompie, próbując oczywiście jak to w fpp'ach 'na jana' je przejść...podobne marudzenie do tego wyżej:) kiedy siadłem u siebie, na dobrym kompie, i zacząłem ją poznawać...dopiero ujrzałem to wszystko co opisałem wyżej.FC to nie jest zwykłą jebanka - i jak ktoś tak doniej podszedł to rzeczywiście wtedy odrzuca.

 

Dla mnie FarCry był szokiem i kamieniem milowym, poprzednim był chyba dopiero pierwszy Unreal..czekam na FarCry2

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

FarCry nie zostawia na człowieku suchej nitki jesli sie chce go przejść na pałę, jak zwykłe fps`y. Z hukiem i przytupem sie zwyczajnie nie da. Próbowałem na pałę, dałem sobie siana zaraz po lotniskowcu... jako, że na studiach jest duuużo wolnego czasu, to jak nie miałem w co grać spróbowałem ponownie po cichu. I dopiero wtedy mi sie spodobało. Niektóre momenty z mutantami faktycznie są solidnie przegięte ale poza tym gra wymiata.

 

To nie PARALOTNIA tylko LOTNIA gwoli ścisłości.

Paralotnia to taki szeeeeroki spadochron wygladający jak zagięte w banana podwójne przescieradło ;-) . Inne nazwy:"banan","szmata". Ale mnie zaraz paralotniarze zjadą :-D . Co mi tam! Motolotnie PAŁER!

Link to post
Share on other sites

W kwestii FarCry'a: na wyższych poziomach trudności boty naprawdę myślą :-P choćby oddział najemników z dowódcą 3 misji (po wyjściu z plaży w dżunglę). Próba przebicia się przez to na trzy metody:

 

-z hukiem: dowódca mądrze (o dziwo) kieruje grupkami 2-3 osobowymi ("drużyna Alfa flanka z prawej, Beta - flanka z lewej" itp) a sam siedzi na dobrej pozycji, co kończy się ogniem zewsząd, czyli zgonem :-P

-po cichu: podobnie jak z hukiem, różnica to brak wiedzy o naszym położeniu.

-po cichu z likwidacją dowódcy jako pierwszego: grupa bez dowódcy to chaos, każdy idzie w innym kierunku, i łatwo wybić MP5'ką po kolei.

 

Reszta - mogę potwierdzić. Grafika nawet teraz robi wrażenie, fabuła taka trochę naciągana, etapy z mutantami, gdy nie mamy dobrych "środków przymusu bezpośredniego" - JackHammer, Minimi, dają popalić. No i ta wolność wyboru :mrgreen:

 

 

Wskaźnik widoczności to lekkie przegięcie, bo widać że ktoś nas widzi :-F .

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tylko tyle, że gra jest całkiem ciekawa. I przecież ma już chyba dobre 2-3 lata,jak się nie myle, a mimo to ostatnio czytając wasze opinie postanowiłem sobie zainstalować , i stwierdzam ,że jeśli chodzi o szate graficzną , dzwiękową, to wcale"dużo" nie odbiega od dzisiaj tworzonych gierek. A grywalnośc? no coż nie jest powalająca, ale można popykać:) ot tyle ode mnie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...