Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak przerobić SWD na SWU


Recommended Posts

  • 1 year later...

Wiem, że odgrzewam kotleta ale wpadły mi takie fotki SWU no powiedzmy, że to SWU ale gość zrobił mechanizm, no powiedzmy, że to mechanizm spustowy w SWD A&K.

 

http://s1258.photobucket.com/albums/ii538/Indrit_Budlla/?action=view&current=DSC00652.jpg#!oZZ1QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1258.photobucket.com%2Falbums%2Fii538%2FIndrit_Budlla%2F%3Faction%3Dview%26current%3DDSC00652.jpg

Link to post
Share on other sites

Przy konwersji gazowej którą kiedyś sam zrobiłem (też 2 takt, tylko zamiast tłoka był wężyk doprowadzający gaz) taka konwersja jest jak najbardziej możliwa- zwłaszcza że spust można umieścić gdzie się chce ponieważ jest to tylko mikrostyk.

Link to post
Share on other sites

Przy konwersji gazowej którą kiedyś sam zrobiłem (też 2 takt, tylko zamiast tłoka był wężyk doprowadzający gaz) taka konwersja jest jak najbardziej możliwa- zwłaszcza że spust można umieścić gdzie się chce ponieważ jest to tylko mikrostyk.

 

Robiąc taki "mykes" zrobisz SWU w wersji full auto i bez zabezpieczenia.

Spust trzeba przenieść mechanicznie do przodu.

Link to post
Share on other sites

Mam częściowe schemat części przerobiony na bazie projektu Kuby T-1000 który spokojnie zapewni nam pojedynczy i serię. Jeżeli ktoś jest bardziej tym zainteresowany to odsyłam do tematu "konwersja AEG na HP w dziale " (czy jakoś tak..) ogólne techniczne". Na stronie Kuby można znaleźć profesjonalne schematy jak to działa- kilka drobnych przeróbek pozwala na zamontowanie tego "patentu" w każdej replice.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 years later...

Faktycznie, w PDIK wężyki do spustu można by poprowadzić nawet i pod muszkę, będzie hulać. Problemem przeróbki na swu jak dla mnie byłoby jakieś sensowne usadowienie chwytu pistoletowego we froncie i sama szyna pod optykę (jej usadowienie, nie zakup).

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, w PDIK wężyki do spustu można by poprowadzić nawet i pod muszkę, będzie hulać. Problemem przeróbki na swu jak dla mnie byłoby jakieś sensowne usadowienie chwytu pistoletowego we froncie i sama szyna pod optykę (jej usadowienie, nie zakup).

 

O ile chwyt pistoletowy da radę zrobić bez problemu nawet na bazie aluminiowego profilu U tak z szyną był by problem i znając znal'owe body ta musiała by być przykręcona do body więc cała optyka leci w lewo. Chociaż jest też inne rozwiązanie ale cholernie pracochłonne i jeszcze nie do końca przemyślane żeby trzymało ale ogólnie w body trzeba by wyciąć na styk otwór pod szynę, wtopić w body kratownicę minimum 2 pręty na 2 pręty i diaksą wyciąć podobny układ rowków w szynie a potem wszystko spasować i zalać. Albo na odwrót, w szynie nagwintować minimum 8 otworów w krawędzi i wkręcić gwinty, potem w body wyciąć obrys samej szyny na styk i wybrać materiał pod gwinty i też zalać.

Oczywiście ideałem była by możliwość zespawania znal'u ze stalą ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...