Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy więcej czy tyle samo?


Recommended Posts

Kicpa: Czy jesteś w takim razie sprawdzić taką przeciętną baterię na prądzie 250mAh? Tyle bodaj mają ładowarki z zestawów chińskich. Być może wzór nie jest idealny i można by go poprawić?

 

Albo może Twoja ładowarka jest uber-pr0 i u niej 250mAh, to jak 1000mAh w Chińskiej? ;)

Link to post
Share on other sites

Mam nastawę co 100mA więc nie bardzo :/ Może ktoś z bardziej zaawansowaną ładowarką sprawdzi? Agata? A po za tym co ja będę pisał ;) Dla każdego rodzaju ogniw są inne przebiegi ładowania a w chińskim zasilaczu jest po prostu cały czas napięcie ;) Trzeba zgłębić trochę bardziej ten temat ;)

Link to post
Share on other sites

Seger ma racje co do ładowania.

 

Mogę powiedzieć, że w instrukcji mojej ładowareczki napisali, że jak się ładuje NiCd ( dla przykładu było 1000mAh Sanyo RC), to kazali ustawiać Cut Off na 1600mAh. Przy NiMH ustawiać normalnie, zgodnie z pojemnośćią.

 

Dla NiCd każą większy limit ustawiać, bo te bateryjki mają bardzo duże straty prądu podczas ładowania. Poza tym, to w te 1000mAh jak są puściutkie to można było naładować 1450mAh, jeżeli pakiet był nieużywany.

 

Do innych baterii nie wiem jak jest. istrukcja była pisana kilkanaście lat temu, kiedy NiMH były nowością :D Teraz urządzenie dostało nową pamięć EPROM z najnowszym softem, i mogę ładować jakieś kosmiczne baterie typu Ni-Mn, z czym się pierwszy raz spotkałem właśnie przeglądając nowe funkcje ładowarki

 

 

Przepraszam, że się trochę plącze w wypowiedzi, ale po dniu dzisiejszym nie ogarniam co się dzieje do okoła. 2h stałem w korkach, bo podobno jakąś bombe znaleźli w centrum Wrocławia

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...