Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słaby zasięg


Recommended Posts

Siema. Mam m4 z boyia full metal. Czy wymiana lufy precyzyjnej i gumki hu dużo pomoże czy nie warto inwestować?? Na oku mam precke systemy i hu tez systemy. Aktualny celny zasięg to 30m może troche więcej, no i celność też nie powala. Po 30m kulka szybko opada. Strzelam kulkami 0,2g z Madbulla. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Siema. Mam m4 z boyia full metal. Czy wymiana lufy precyzyjnej i gumki hu dużo pomoże czy nie warto inwestować?? Na oku mam precke systemy i hu tez systemy. Aktualny celny zasięg to 30m może troche więcej, no i celność też nie powala. Po 30m kulka szybko opada. Strzelam kulkami 0,2g z Madbulla. Pozdrawiam

 

 

Może to pytanie wyda się głupie ale bywały i takie przypadki. Podkręciłeś hopa ?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie za lekkie kulasy :-F Lufa precyzyjna nie zwiększy ci w jakiś widoczny sposób zasiegu, ale na pewno poprawi skupienie. Co do gumek, jeżeli widzisz, że hopek podkręca to nowa gumka też cudów nie zdziała. Oczywiście można pokusić się o wymiane na jakiegoś uznanego producenta, ale moim zdaniem ważniejsze przy ewentualnej wymianie gumy byloby dobre uszczelnienie komory czytaj teflonfix... do tego uszczelniona dysza. Pokusiłbym się też o sprawdzenie szczelności w zestawie cylindra, ale tam już trzeba gearbox rozkręcać :twisted:

 

Tyle na początek... pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lambert, a jakie Ty byś stosował kuleczki, nawet przy stokowym boyi?? 0,2g?? Nie sądzę.

Kolega nie określił się, czy jest różnica jak hu ustawia, więc zasięg może być spowodowany również nieszczelnościami... Moje "zabiegi" na pewno nie zaszkodzą :twisted: Oczywiście prawidłowo wykonane.

Ewentualnie jak kulki "wariują" po opuszczeniu lufy, to może wystarczyć zwykłe jej przeczyszczenie...

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

W stockowych boyiach to jest standard. Trzeba popracować na repliką. W pierwszej kolejności polecam prace nad komorą oraz wymianę gumki HU na silikonową.

 

PS. Jak by tu wlazł Portosix i namawiał Cię na wymianę kabli na silikonowe i zapłacenie mu 40 złotych, to nie słuchaj go :F

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Piep***ie o jakichś uszczelnieniach i kulkach, a na bank popryskał silikonem do komory/do magazynka/na kule - wyczyść ze smaru te elementy i żyj zdrowo. Chyba, że nie wiesz ile to jest 30m - niektórzy lubią swoją "na oko" miarę, a potem mówią, że im nigdy kulka na 50m nie poleciała, albo, że lata na 120m :???:.

Link to post
Share on other sites

Nie no aż tak głupi nie jestem żeby hu nie ustawić ;/ ustawione mam mniej więcej na środku, tak aby zasięg był największy i aby kulka w miarę prosto leciała bo jak na 0 hu jest ustawiony to idzie ostro w górę. Strzelam na 0,2 bo zasięg jest lepszy od 0,25, by najmniej mi tak sie wydaje. Nie róbcie ze mnie debila wiem ile to jest 30 m, tym bardziej że mam porównanie (długość płotu np :) ) Spróbujem uszczelnić teflonem.

Link to post
Share on other sites

:-F

 

- HU na "zero" nie podkręca i kulki spadają najszybciej

- kulki cięższe lecą krócej np: 0,20g poleci dalej niż 0,25g z repliki o normalnej mocy ( 300-400fps )

- moim zdaniem źle ustawiasz HU ( mają lecieć płaską "trajektorią" )

- inna możliwość to nadmiar olejku silikonowego

- lub sprawdzić komore HU albo do wymiany...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Pisał też, że po 30 metrach kulka szybko opada, zaś hu wyregulowany na zero kręci do góry. Przy nieszczelności opadała by po 30 metrach normalnie, szybkie opadanie jest charakterystyczne dosyć.

 

Tak czy inaczej sugerował bym zacząć od wyjęcia komory, wyczyszczenia i złożenia wszystkiego porządnie.

Link to post
Share on other sites

Ok. Uszczelniłem teflonem, jutro sprawdze czy są jakieś efekty choć nie spodziewam sie za wiele. A z tym ustawieniem hu to powiem tak ; jak jest na zero to kulka leci jak chce (do góry, na boki albo w dól) ale jak by nie patrzeć najdalej. Gdy podkręcę hu leci już dosyć prosto ale za to krócej. Lufy na razie nie będę zmieniał tylko wymienię gumke. Jaką polecacie? aha i czy wymiana dystansera też coś da ;/ ?? bo według mnie to taki bajerek tylko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki temu bajerkowi, masz większość zasięgu w replice. Sama gumka HU z komorą i dystanserem jest ważna. Ty zrobiłeś tam jakiś syf i masz co masz. Ja dalej twierdzę, że to smar na gumce, a dostał się tam docelowo lub przez maga/kule. A jak podkręcisz mocniej HU to przychamowuje mocniej kule (pewnie wystrzał jest przygłuchy tak jakby z lekka), więc się nie dziw, że leci w miarę prosto, ale blisko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...