Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] G96D (L96) [Well]


Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

G36 i M16 też oba na 5,56 a jakoś nie pasuje ;)

 

Prawdopodobieństwo jest że pasuje, wymiarowo zbliżony, ten sam system gazowy, pytanie tylko czy wylot gazu i zawór są w identycznych miejscach bo jak nie to dupa. Zatrzask maga można by przerobić. Na moje ktoś kasiasty i lubiący kupować coś w ciemno może próbować xD

Link to post
Share on other sites

Ale patrz, Amunicja od M4 pasuje do FAMAS'a a od FAMAS'a do m4 już nie ;P

 

Zataczamy błędne koła panowie, winniśmy dorwać kogoś kto ma maga od PGM i sprawdzić czy wejdzie, jak nie to ile spiłować ;)

Może ktoś ma blisko do specshopu i zrobił by kolejny krok dla ludzkości?

Link to post
Share on other sites

Dobra, to wytłumaczcie mi jedną rzecz: Dlaczego pistolety na CO2 są tak wzmacniane? A takie chińskie G96 na greengas po podłączeniu maga CO2 miało by się nie wybuchnąć?

I czy w ogóle da się z tego g96 zrobić snajperke?

Przyjmując iż wstawiam mag na CO2 (czyli mam jakieś 650FPS+) do tego wymieniam kondoma i wstawiam PDI 6,01mm minimum 600mm.

Będzie z tego snajpa czy mogę sobie tylko pomarzyć?

Link to post
Share on other sites

Tak będzie snajperką. Dam Ci tutaj mały poradnik co masz zrobić:

-Kupić G96

-Kupić magazynek na CO2

-Kupić lufę precyzyjną 650mm Prometheusa

-Kupić gumkę hop-up np. Systema Energy

-Poczekać aż wszystko wyślą

-Sprawdzić czy paczka jest kompletna

-Odesłać ją do Dextera

-Poczekać aż Dexter ją zrobi

-Odebrać replikę od niego

-Wsadzić kulki

-Wsadzić kapsułę na CO2

-Wsadzić magazynek do repliki

-Wyregulować Hop-Up

-Strzelać do celu

-Cieszyć się z zasięgu

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Feder ty udajesz takiego ignoranta i bezmózga czy to jest prawda?

 

Napiszę jeszcze raz, zastanów się gdzie w tej replice panuje jakie ciśnienie i w jakim czasie, na expose planach na stronie Aresa masz jak wyglądają elementy i wszystko się wyjaśni...

Link to post
Share on other sites

Nie, po prostu nie widziałem na oczy części wewnętrznych tego karabinu. Znając kitajskie repliki w nich wszystko może pieprznąć od czego kolwiek... Dlatego zanim wyrzucę pieniądze w błoto chciałbym się upewnić czy wszystko z nią jest ok...

/Nie mówię tu o ciśnieniu które daje magazynek CO2 tylko o butli CO2 podczepionej do magazynka z regulacją ciśnienia. Więc po prostu pytam się jak człowiek czy ten pieprzony karabin mi nie rozleci się w łapach jak dam za duże ciśnienie... Moje oczekiwania FPS oscylują na jakieś 800FPS więc zanim je będę miał to będę musiał ustawić odpowiednie ciśnienie, i przy ustawianiu tego ustrojstwa mogę przypadkiem przegiąć i wypadkowo ustawić ciśnienie które dawać będzie np 900 czy 1000fps...

 

 

/Sory, w poprzednim poście nie wspomniałem o podłączeniu mamby od butli do magazynka CO2.

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

W zyciu nie widziałem komory HU rozerwanej ciśnieniem... Przypominam, ze gdyby ciśnienie wzrosło jakoś wybitnie to strzeli nam gumka HU w "okienku" lufy najszybciej. Sama komora prawie nie przenosi naprężeń wynikających z ciśnienia, dysza wchodzi przecież PRAWIE do kołnierza gumy HU. Lufy nam nie rozerwie bo stalowa (promyk) a do tego raptem 6mm średnicy wew przy ściance 1,25mm na okrągło, no łej. Jedynym miejscem gdzie komora jest wystawiona na działanie ciśnienia jest przestrzeń między o-ringiem uszczelniającym się z dyszą a początkiem gumy HU

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Mam takie pytanie czy ktos próbował do stockowego maga wellowskiego na greena podłączyć mambe? Niebardzo mam ochotę wydawać tyle kasy an maga na CO2 i szukam jakiegoś rozwązania z magazynkiem na greena. Podpiąłem mambe i to nie dało nic. Wymieniłem sprężynke zbijaka i podkoczyło ciśnienie do 200psi (ustawiane i mieżone na reduktorze madbulla), z tym że replika nadal "fapała a nie strzelała ale widac było poprawę. Postanowiłem po rozłożeniu maga zppiłować trzpień zawpru zbijaka na rozrysie zaznaczony przy magu jako B20 żeby zmniejszyć jego objętość. Po takich przeróbkach uzyskałem 250 psi. to nie jest może szczyt mażeń ale replika zaczęła strzelać. Po wymianie gumki na systeme widać sporą rużnicę w zasięgu. I teraz moje pytanie. Czy ma ktoś jakies pomysły żeby jeszcze coś wicisnąć ze stockowego maga?

Edited by Hajzybon
Link to post
Share on other sites

A po takiego grzyba że mi najbardziej zależy na energii jaką będe mógł przekazać pociskowi, poniewaz energia wpływa na stabilność toru lotu i zasięg a nie fps-y. I dlatego żebym mógł używać cięższych kulek musze miec czym je wyżucać z lufy.

Edited by Hajzybon
Link to post
Share on other sites

Tak, w dużym skrócie: "chce więcej fps tanim kosztem i bez dłubania w karabinie, bo się nie chce/ nie umie".

 

Chyba że chodzi o zwiększenie powtarzalności strzałów, wtedy można sie tak bawić.

Jednak nie wiem co ma większe ciśnienie do stabilności toru lotu kulki.

 

teraz pytanie z mojej strony, czym mogę zalepić kołnierz przy zaworze (lub raczej jego brak)?

Silikon odpada, jedyne co uzyskałem to brudna lufa :/.

Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem sprężynkę zbijaka wymieniłem na twardszą. Jeżeli chodzi o o to stwierdzenie "chce więcej fps tanim kosztem i bez dłubania w karabinie, bo się nie chce/ nie umie" , to mi nie zależy na fps-ach. Co do nie umie to bez obrazy ale ta replika była przezemnie rozebrana na części pierwsze jeżeli chodzi o bolta. zespół spustowy, komore hop-up i magazynek. Sprawa jest tego typu że aby osiągnąć lepszą stabilośc pocisku podczas lotu trzeba zwiększyć jego masę. Aby nie stracic na zasięgu należy nadać cięższemu pociskowi większa energię kinetyczną i z tąd potrzeba większego ciśnienia. Większe ciśnienie nie jest potrzebe do nadania kulcej większej prędkości tylko do nadania takiej samej prędkości cięższemu pociskowi jaką osiągał lżejszy pocisk na niższym ciśnieniu.

Link to post
Share on other sites

To weź strzel sobie na ciśnieniu 100psi kulka 0.2g i na tym samym ciśnieniu kulką 0.4g i porównaj prędkości i energię kinetyczną. zasięg będzie niporównywalny.

A teraz podkręć do 200psi i wtedy strzel kulką0.4g. Przy tym ciśnieniu prędkości będą porównywalne dlatego że cięższa kulka potrzebuje większego ciśnienia do uzyskania większej prędkości. Tylko teraz po zmieżeniu energia kinetyczna cięższej kulki będzi większa ao energi kinetycznej kulki lżejszej. I tutaj dochodze do sedna. Tak samo jak w broni ostrej i w airsofcie potrzeba większego ciśnienia aby cięższemu pociskowi nadać prędkość porównywalna z lżejszym pociskiem. Z tym że cięższy pocisk o większej energii kinetycznej będzie stabilniej leciał i o to mi chodzi a nie o gonitwę za fps-ami.

Link to post
Share on other sites

Lol, tak trudno pojąć, że zwiększając ciśnienie (a co za tym idzie energię) do stopnia, w którym cięższa kulka osiągnie prędkość równą lżejszej przy starym ciśnieniu, zwiększysz równocześnie prędkość kulki lżejszej, jeśli wytrzelisz ją przy nowym ciśnieniu?

Link to post
Share on other sites

Tylko jak juz pisałem a widocznie tego nie widzicie. MI NIE ZALEŻY NA FPS-ACH TYLKO NA STABILNYM TORZE TOLU KULKI. I żeby osiągnąć stabilniejszy tor lotu potrzebuje większe ciśnienie żeby strzelać cięższymi kulkami a nie do nadania większej prędkości lżejszej kulce. Diękuję. :biggrin:

Link to post
Share on other sites

w twoich zalorzeniach jest dziura wielkosci atlantyku. Zapominasz, ze przyrost zasiegu nie jest wprost proporcjonalny do przyrostu fps(ktore sa bezposrednio powiazane z Ek kulki), ow przyrost bardziej przypomina logarytmiczny. Oznacza to tyle, ze jest pewna granica mocy przy, ktorej nie oplaca sie jej podnosic, gdyz zasieg wzrasta nieznacznie a ograniczenia zwiazane z bezpiecznym wykorzystaniem repliki wzrastaja nie wspolmiernie. Ergo twoja pogon za stabilnym lotem lulki najpewniej skonczy sie na tym, ze kogos skrzywdzisz

 

 

stukalem posta na telefonie wiec nie reagujcie zbyt nerwowo jesli wkradl sie mi jakis blad ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...