Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] G96D (L96) [Well]


Recommended Posts

Ad 1) Wykręcasz zawór i wkręcasz inny ;)

 

Ad 2) Wkładasz kapsułkę i dokręcasz nakrętkę do oporu i gotowe. Jak się skończy gaz to odkręcasz i wymieniasz kapsułkę.

 

Ad 4) Nie wiem jak Well ale Ares (nie CNC) daje u mnie na razie 590fps na 0,3g

Link to post
Share on other sites
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja do klamki nie mogłem kupić u siebie w mieście oringa. Potrzebny był ten co siedzi przy zaworze do nabijania GG(dostępne były za grube). Na szczęście rozebrałem zapalniczkę i w wśród bebechów znalazłem idealny oring ;P.

Link to post
Share on other sites

Kicpa: "Chyba że Well zrobił uszczelki z makaronu i rozpadają się od samego trzymania w rękach."

Tak masz racje w zasadzie nawet nie patrzyłem po prostu się rozpadły.

Magazynki puszczają gaz jak ja po grochówce. Masakra jakaś :/

Link to post
Share on other sites

No dobra. Strzelałem z tego karabinu dzisiaj. Nie będę jeszcze raz opisywał jak wygląda itp bo to nie ma sensu...

 

Temperatura była poniżej zera. Strzelałem z kulek blaster 0.3 starych brudnych i nieregularnych... wymieniłem lufę na km head i gumkę na fioletowego promyka (też starą).

 

wyniki strzelania nie były zadowalające. Hu nie dało się ustawić. za każdym razem kule latały jak chciały. Góra, dół... nie mogłem ustawić hu za ****... W momencie w którym kule leciały płasko, mogę określić skuteczny zasięg repliki na tych kulkach około 55m.

 

Te koszmarne odchyły lotu kulki mogły być spowodowane:

-nierównomiernym ciśnieniem gazu podawanego przez maga (temp)

-złym stanem gumki

-zmienną elastycznością gumki hu (temp)

-kijowymi kulkami (ale na pewno w parze z jakimś innym czynnikiem)

 

Teraz pytanie do bardziej doświadczonych:

 

-czy takie odchyły są możliwe przez podane przeze mnie powody?

-czy można gdzieś kupić jakąś komorę hu do tego karabinu? (choćby stockową ARES-a)

-Czy może te odchyły są spowodowane felernym egzemplarzem?

 

nie wierzę że wszystkie się tak zachowują i że jest to normalne w tym modelu. On na pewno może być celnym. Te odchyły muszą mieć jakąś przyczynę i wiem że nie jest to przyczyna typu "to jest chinol i one tak mają".

Link to post
Share on other sites

wyczyść lufę, weź normalne kulki i zmień gumkę HU(promyk ma nie za dobrą opinię). A z testami poczekaj na cieplejsze dni. Na GG strzela się w temperaturach powyżej 11st C(zalecenia większości producentów).

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze ostatecznych testów nie porobiłem ale to co udało mi się przeprowadzić po wymianie lufy i gumki wskazuje na dość dobra powtarzalność i zasięg zbliżony do 70m.

Jak będą stosowne warunki to sobie postrzelam z miarką i podam dokładniejsze ustalenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

0,3g Marushin kupione dawno temu. Co dziwniejsze na kulkach 0,2g blastera wychodzi 630fps ;)

 

Zobaczcie ten test:

http://www.biovalbbb.eu/LevanteLabsBalisticbbTest.pdf

 

Na s 27 i dalej są tabele przedstawiające prawdziwą prędkość kulek przy danym ustawieniu. Używano kutej na zimno, precyzyjnej, teflonowanej, stalowej lufy 6,01 (nie podano firmy). Pomyłka jest mało prawdopodobna gdyż użyto profesjonalnej aparatury pomiarowej, a na dodatek prędkość podana w tabeli to średnia z 1000 strzałów (patrz 5.4 s6)

 

Jak widać są kulki, które są wolniejsze przy danej prędkości niż powinny. Często nawet znacznie. Zobaczcie na ekstremalne prędkości - 170 m/s na s 29, gdzie widać że żadna z kulek 0,20g nie ma prędkości 170 m/s. Za to 0,25 maja właśnie w okolicach 170 podczas gdy powinny mieć mniej. Wytłumaczenie jest na paragrafie 5. Kulka z powodu podkręcenia i prędkości staje się w locie owalna. Im szybciej leci, im jest miększa i bardziej podkręcona tym bardziej się odkształca. Lekkie kulki są po prostu miększe (mniej gęste) od ciężkich i bardziej się odkształcają, a zatem mają większe opory w lufie (szczególnie gdy ta ma małą średnice) i poza nią a więc są de facto wolniejsze niż powinny. Innymi słowy - do danej prędkości należy używać odpowiednich kulek nie tylko ze względu na wiatr, ale i po to żeby wykorzystać maksymalnie moc repliki.

Widać też jak bardzo spada prędkość kulki po 20 czy 30 m. Przy 30m nawet kulki 0,43 g wystrzelone ze 170 ki mają tylko trochę większa energię niż przy 100, tak więc można to uznać za bezpieczny zasięg (widać też że są one wtedy dużo szybsze od lżejszych kulek.

Link to post
Share on other sites

no był przypał:)ale jakbym strzelił to bym zabił z takiej odległości:) na chrono wskazuje 530 przez cały czas. Lufa km Head 650 robi swoje, ale mam zamiar do tego kiedyś dokupić jakąś 6.01. i może 700 bo spokojnie się zmieści.

 

Replika strzela dość głośno niestety. Tłumik jest tak czy inaczej konieczny.

 

Tak mi się przypomniało...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...