Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze firmy replik gazowych ?


Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem zadać to pytanie ponieważ ułatwi to wszystkim orientację przy kupnie odpowiedniej repliki gazowej. Sam o tym nie mam pojęcia dlatego pytam. Naturalnie opcja ,,szukaj'' została użyta przed napisaniem owego tematu, jednak nic na ten temat nie znalazłem. Moim zdaniem najlepsze firmy replik gazowych to kolejno :

1. Tokyo marui

2. WE

3. HFC

4. KJW

5. Reszta

 

Proszę o wnioski, jeśli ktoś uważa inaczej :)

Link to post
Share on other sites

Jako dumny posiadacz Micro-Uzi Maruzena muszę niektórych rozczarować.

Wykonanie zewnętrzne żadna rewelacja. Rozwaliło się stosunkowo szybko od samego strzelania, a żeby było weselej nie idzie dostać do tego części.

Moim zdaniem, za które pewnie ktoś się na mnie wydrze, wszystkie repliki, które nie wytrzymują traktowania Green Gas'em są w naszych realiach bezużyteczne.

Link to post
Share on other sites

WE też złe nie jest ja bym je postawił na tym samym pułapie co ksc-kwa , mam tylko 1 replike we (m9) i jest bardzo dobrze wykonana (praktycznie zero luzów, wszystko gładko pracuje) bardzo dobra replika

 

ja bym na 1 miejscu postawił oczywiście TM

dalej ksc ,we, kwa ,

ciut niżej kjw , hfc , kwc

(tych których nie macałem / nie widziałem nie klasyfikuje bo nie mam porównania)

Link to post
Share on other sites

W mojej ocenie cały topic jest nierozwiązywalny.

 

Wszystko zależy od modelu, takie HFC na ten przykład T77 mistrzostwo swiata i M9 gówno, którego kijem nie ruszać...

 

Pierwsze miejsce w mojej ocenie:

WA, Tanio Koba, Tanaka i customy airsoft surgeon

 

Drugie:

TM, KSC

 

Trzecie

WE i reszta chińsko-koreańskiego przemysłu + sprzęty do oglądania typu maruzen i marushin

 

Gazowe emki to zupełnie inna para kaloszy:

1: Inokatsu i Tanio koba (najlepiej strzelające z pudełka)

2:WE i G&P WOC

3:WA i chińskie klony

 

Tak wiem, że WE i TK są niekoszerne ale moim głównym wyznacznikiem jest performance 8)

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Od kiedy WE produkuje lepsze M-ki od WA??

 

P.S: Gaziaki TM'a może i pod względem wykonania części wewnętrznych są jednymi z najlepszych ale w wykonaniu zewnętrznym(tzn. ABS, plastik) są sto lat za murzynami...Żeby ładnie wyglądały trzeba znowu włożyć parę stów a jakby nie patrzeć 1k za klamke to nie mało.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites
Gaziaki TM'a może i pod względem wykonania części wewnętrznych są jednymi z najlepszych ale w wykonaniu zewnętrznym(tzn. ABS, plastik) są sto lat za murzynami...Żeby ładnie wyglądały trzeba znowu włożyć parę stów a jakby nie patrzeć 1k za klamke to nie mało.

 

 

O chłopie, ależ pleciesz :D

 

sto razy wolę plastik TM niż "metal" od chinola. Czy od WE. Wykonanie zewnętrzne replik TM jest na najwyższym poziomie. Po prostu. Mam, porównywałem więc wiem :D

Link to post
Share on other sites

Tak bo ty masz TM'a więc chwalisz...Ja miałem okazje do porównania wielu klamek i zauważyłem, że plastik to plastik i jaki by nie był piękny to zawsze nim pozostanie.

I nie moge zrozumieć po co te oryginalne oznaczenia na plasticzanym plastiku :wink: A ty porównywałeś tylko do WE, do WA czy KSC to nawet do pięt im niedorasta.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że plastikowe klamki lepiej noszą, typowy kłopot pod tytułem do strzelania czy do lansu. (A TM to lans sam w sobie + dobrze strzela)

 

Tak WE robi lepsze gazowe M-ki od WA miałem WA i byłem bardzo nie zadowolony rozkładanie magów do smarowania -> horror i zdecydowanie za często, bolt-catch wyrobił sie momentalnie, spring kurka nie był w stanie zbić maga nabitego ze świeżej butli z prop.

 

Dla porównania Picu z naszego plutonu ma SCAR-a WE i do tej pory ani razu nie musiał smarować magów i wszystko działa jak powinno. WA zgoda są koszerniejsze ale WYKONANE Z KARTOFLA.

 

A i komora WA pękła w moim egzemplażu... Żenada...

Link to post
Share on other sites

Tak bo ty masz TM'a więc chwalisz...Ja miałem okazje do porównania wielu klamek i zauważyłem, że plastik to plastik i jaki by nie był piękny to zawsze nim pozostanie.

I nie moge zrozumieć po co te oryginalne oznaczenia na plasticzanym plastiku :wink: A ty porównywałeś tylko do WE, do WA czy KSC to nawet do pięt im niedorasta.

 

 

 

Mam TM ale nie bez powodu. Długo wybierałem jaką klamkę sobie ostatecznie kupić. Wiele ich porównałem, oglądnąłem, Różnych firm, TM, WA, WE, KSC, KJW. WA to średnio mi się spodobało ale akurat nie ze względu na wykonanie więc pominę ale TM zdecydowanie przewyższa jakością materiałów takie firmy jak KSC czy WA.

Link to post
Share on other sites

Dobra nie ma co się przekomarzać bo jeżeli uważasz, że plastik jest o wiele lepszy od pięknie wykonanego metalu to ja odpadam :wink:

chaota po pierwsze mylisz się WA jest o wiele lepsze niż WE.

A po drugie WA to to samo(części wewnętrzne) co WOC G&P a według Ciebie WOC jest na drugim miejscu :roll:

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

A po drugie WA to to samo(części wewnętrzne) co WOC G&P a według Ciebie WOC jest na drugim miejscu :roll:

 

To samo powiadasz... lepiej idź i doczytaj.. Dwie sprężynki zostawili i do niedawna magazynek (teraz nawet tego z WA niema)

 

WOC żeby rywalizować z WE potrzebuje jeszcze dodatkowo sówadła AS z NPAS.

Serwisuje na bieżąco te repliki więc mam jako-takie podstawy by tutaj sie wypowiedzieć.

 

Coby nie być gołosłownym:

W replice zamontowano następujące części G&P.

(nazwa producenta wraz z kodem)

-WA M4A1 Metal Body (WP01)

-WA M4 Handguard Kit (Long) (WP13)

-WA M4A1 Steel Outer Barrel (WP19)

-WA M4A1 Spare Magazine (50rds)

-WA M16A2 Grip (Black) (WP44B)

-WA M4A1 6 Position Sliding Buttstock (Black) (WP61B)

-WA Hammer Set (WP11)

-WA M4 Trigger Guard (WP25)

-WA Steel Stock Ring (WP26)

-WA M4 Steel Sear (WP33)

-WA M4 Bearing Hammer Pin Set (WP34)

-WA Steel Bolt Stop (WP51)

-WA SPR Type Cocking Handle (WP52)

-WA M4 Hammer Lock (WP57)

-WA Steel Magazine Catch (WP65)

-WA Steel Selector (WP69)

-WA Steel Forward Assist (WP76)

-WA M4 Aluminum Buffer (WP81A)

 

Na liście niema bolta który też jest inny + dysza gazowa, która w WA jest czarna a w WOC kremowa (pozatym wiekszych różnic brak), wnioskuje że nie pochodzi od WA

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Ja wprawdzie mam tylko jednego gaziaka, a mianowicie Colt M1911 firmy WE. Jedyną rzeczą, która mnie lekko denerwuje, jest łatwo schodząca farba (ale to chyba przypadłość większości replik metalowych :D). Poza tym replika jest świetnie wykonana, łatwa w demontażu i bardzo celna (chociaż jak do tej pory nie regulowałem hop-upa, po tej operacji powinno być jeszcze lepiej). Porównania z innymi firmami nie mam, ale jak dla mnie to wszystko, czego bym sobie od spluwy życzył - dlatego jeśli miałbym okazję wybrać następny pistolet gazowy, wziąłbym chyba na pewno coś od WE.

Link to post
Share on other sites

No niech ci będzie, wewnętrznie też jest zmodyfikowany ale nie zmienia to faktu, że WA robi lepsze gaziaki niż WE.

 

Jeżeli głównym kryterium jest koszerność to oczywiście Masz racje, WOC/WA mają odwzorowane większość elementów wewnętrznych w przeciwieństwie do WE.

 

Natomiast z replikami pistoletów Masz absolutną racje WA to kasa sama w sobie.

Zresztą pisałem w poście który Kwestionujesz, że WA to w pistoletach najwyższa półka.

Link to post
Share on other sites

Panowie, wie ktoś może o tłumiku dźwięku do m1911 ? Bo ja szukam, szukam, znaleźć nie mogę. Po zakończeniu lufy wnioskuję, że potrzebny byłby do tego adapter, jakaś dodatkowa końcówka. Wie może ktoś coś na ten temat ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...