Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER - Zona Nysa 2


Recommended Posts

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Haha :D

 

Ja ostatnim razem miałem na sobie polarek i śpiwór rzecz jasna a pode mną prowizorycznie wsadziłem kurtkę DPM (karimaty nie znalazłem w domu przed wyjazdem). Dało radę. Chociaż nie powiem, dużo fajniej byłoby z czymkolwiek jak nie z karimatą co posłużyłoby za izolację. Nie mniej jednak wróciłem zdrowy :)

 

 

A i mam nadzieję, że w tym roku też zorganizujecie teatrzyk cieni który rozgrzeje mnie tak skutecznie jak na jesień? :P

Link to post
Share on other sites

Mały update jeżeli chodzi o pogodę wg IMGW. Zrobiło się bardziej ponuro...

To samo podawali dzisiaj w TV. Mam nadzieję, ze te zapowiadane słabe opady jednak się nie pojawią.

 

piątek (09.04.2010)

 

2:00 7 (6.3) 1001 hPa 2 m/s poludniowy Pogodnie

5:00 7 (6.3) 1001 hPa 2 m/s poludniowo-zachodni Pochmurno, okresami przejaśnienia

8:00 7 (3.8 ) 1002 hPa 3 m/s zachodni Pochmurno, okresami przejaśnienia

11:00 12 (6.5) 1002 hPa 5 m/s polnocno-zachodni Bezchmurnie

14:00 14 (7.3) 1002 hPa 7 m/s polnocno-zachodni Pogodnie, okresami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego

17:00 14 (8.1) 1002 hPa 6 m/s polnocno-zachodni Pogodnie, okresami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego

20:00 9 (2.7) 1003 hPa 5 m/s polnocno-zachodni Pochmurno, słabe opady deszczu

23:00 8 (3.0) 1003 hPa 4 m/s polnocno-zachodni Zachmurzenie całkowite

 

 

sobota (10.04.2010)

 

2:00 6 (0.6) 1003 hPa 4 m/s polnocno-zachodni Zachmurzenie całkowite

5:00 6 (0.6) 1002 hPa 4 m/s polnocno-zachodni Zachmurzenie całkowite

8:00 6 (-1.0) 1002 hPa 5 m/s polnocno-zachodni Pochmurno, słabe opady deszczu

11:00 6 (-1.0) 1001 hPa 5 m/s polnocno-zachodni Pochmurno, słabe opady deszczu

14:00 7 (-1.1) 999 hPa 6 m/s polnocno-zachodni Pochmurno, słabe opady deszczu

17:00 6 (-2.4) 999 hPa 6 m/s polnocno-zachodni Pochmurno, słabe opady deszczu

20:00 6 (-1.0) 999 hPa 5 m/s polnocno-zachodni Pochmurno, słabe opady deszczu

model GFS

23:00 3 (-3.0) 978 hPa 4 m/s polnocno-zachodni Pogodnie

 

 

niedziela (11.04.2010)

 

2:00 3 (-3.0) 977 hPa 4 m/s połnocny Pogodnie

5:00 2 (-4.2) 976 hPa 4 m/s połnocny Pogodnie

8:00 1 (-5.4) 975 hPa 4 m/s połnocny Pogodnie

11:00 2 (-4.2) 975 hPa 4 m/s połnocny Bezchmurnie

14:00 4 (-1.8 ) 973 hPa 4 m/s połnocny Bezchmurnie

Edited by Brytan
Link to post
Share on other sites

przez 8 lat nic mi się nie stało a byłem w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc tak ze kilka godzin w fortach pruskich to wygoda a poza tym w piątek chce trochę w nocy pozwiedzać tak ze możne wyjść z tego 0 spania przez 72 h :P a co do spania to naprawdę warto zabezpieczyć się bo można nabawić się nie lada kłopotów warto by było zabrać tez koc ratunkowy jako izolator ,kalesony na noc pamiętajcie ze kalesony to nie wstyd a tylko kolejna porcja izolacji , przedewszystkim coś na głowę bo trochę ciepełka z baniaka ubywa

Edited by vinix
Link to post
Share on other sites

przedewszystkim coś na głowę bo trochę ciepełka z baniaka ubywa

 

Przede wszystkim uważajcie na teren. Fosa fortu głęboka na 5-7 metrów, doły i dziury na poligonie itp... Zakrzaczone to wszystko. Część takich dziur będzie zabezpieczonych, ale nie wiemy o wszystkich. Dlatego uważajcie. Bez zbędnego szarżowania (zwłaszcza na terenie i w pobliżu fortu, gdzie jest fosa) - szczególnie nocą. Niech jeden kolega ma oko na drugiego cały czas.

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że można im zakazać :P A co jak poznajdują wszystkie artefakty, rozmieszczenie anomalii, obejrzą umocnienia wojska zanim zdołam się tam rozsiąść? Chociaż... To ma sens.

 

Timonek poczekajcie na nas, oprowadzę cię po terenie :P

Link to post
Share on other sites

Nocą po fortach to nawet NAT-ciaki się nie zapuszczają, zmieniające się dziury i wykopki, borsuki i duchy.

A tak poważnie to nie widzę przeszkód przed przejściem po terenie fortów z wycieczką krajoznawczą. Ważne jest aby nie wchodzić samemu do tuneli i przejść ich stan grozi zawaleniem,samemu się tam nie zapuszczamy.

 

Ważna sprawa nie wchodzimy na Wierze Ciśnień, ostatnio znów ktoś tam się zabił.

Mamy pozwolenie na imprezę pod warunkiem że nikt tam nie wlezie.

 

W piątek będą miały miejsce trzy czynności:

1. Oznaczenie studni, dziur itp niebezpiecznych miejsc na terenie fortu.

2.Zbieranie opału na ognisko piątkowe i sobotnie.

3.Urządzanie Baru

 

Pomoc przy tych czynnościach była by mile widziana.

Link to post
Share on other sites

A tak poważnie to nie widzę przeszkód przed przejściem po terenie fortów z wycieczką krajoznawczą.

 

Wg mnie ci, którzy jeszcze nie znają terenu powinni się wstrzymać z taką wycieczką w piątek. Toż to falstart w rozdziewiczaniu topografii Zony! Później, podczas samej zabawy, stracicie trochę klimatu chodząc po terenie, który poznaliście dzień wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Ja z bratem też będziemy już jutro. I to przed 17.

Co do zwiedzania- jak zwiedzić taki teren w jednen wieczór ;P? Ciężko będzie. Ale i my byśmy chcieli rzucić okiem. Klimat, to oczywiście podstawa, ale chcę wiedzieć, gdzie się czaić na zabłąkanych stalkerów ;).

Link to post
Share on other sites

@bober - wiem, norma że długodystansowe prognozy są mniej dokładne od prognoz z mniejszą siatką jak i terminem przewidywania prognozy.

 

W każdym razie wydawało mi się że to napisałem kilka stron wcześniej... Trudno :P

 

 

o właśnie, światło chemiczne. Damn it. Muszę poszperać w szafie... Ale mam tylko jedno jak co także nie bardzo jak się dzielić, bo świecąca maź dość szybko się wylewa :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...