Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER - Zona Nysa 2


Recommended Posts

W pierwszy weekend kwietnia (2-4.04.2010) odbędzie się na nyskim Forcie Prusy i przyległym poligonie kolejna edycja LARP-owej imprezy STALKER- Zona Nysa.

 

Limit wieku: 18 lat

Limit graczy: 150 osób

 

Planujemy kilka prostych zmian w mechanice gry i nowe projekty rekwizytów, które jeszcze bardziej podkręcą klimat zabawy.

 

Więcej szczegółów pojawi się wkrótce w niniejszym wątku, a w międzyczasie zapraszam do zapoznania się z relacją z poprzedniej edycji nyskiego STALKERa:

 

http://www.wmasg.pl/artykuly/sprawozdania/...-04.10.2009/216

 

oraz na stronę imprezy, która będzie sukcesywnie aktualizowana:

 

http://www.stalker.nysa.pl

Link to post
Share on other sites
  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od kiedy ruszają zapisy.?

 

Rejestracja wystartuje gdzieś pod koniec stycznia. Poinformujemy o tym w tym wątku.

 

Odnośnie terminu imprezy, to najprawdopodobniej ulegnie on drobnej zmianie ze względu na święta Wielkanocne i impreza odbędzie się w dniach 9-10-11 kwietnia.

Link to post
Share on other sites

Witam,

niestety na stronie link do mechaniki gry nie działa. Istnieje możliwość, aby zamieścić ją jeszcze raz lub wrzucić na jakiś serwer i zamieścić link w tym temacie?

 

Mam również takie pytanie - jaka jest ilość amunicji przewidziana na gracza w przypadku Stalkera i żołnierza? Każdy zabiera ile dusza zapragnie czy ograniczona ilość amunicji jest tak jak np. na OT?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W mechanice będzie kilka zmian w porównaniu z wersją obowiązującą na poprzedniej edycji. Nowa wersja pojawi się wkrótce o czym poinformujemy w tym wątku.

 

Na razie nie przewidujemy limitów amunicji. Podczas pierwszej edycji w Nysie nie było takowych i nie przeszkadzało to w dobrej zabawie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź.

Mam również takie pytanie odnośnie terminu bo pierwszy termin (2-4.04) jest idealny dla mnie bo nie mam akurat zjazdu na uczelni, a i w pracy mógłbym też zaplanować tak wszystko, aby mieć weekend bez żadnych przeszkód wolne.

Kiedy dokładnie będzie wiadomo, który termin będzie właściwy?

 

Czy poza wiadomymi uwarunkowaniami stroju wojsko, stalker, bandyci są jakieś sztywne reguły odnośnie np. pancerza jak na OT?

Czy minimalne prześwity pomiędzy płytami pancerza zakryte kawałkami skóry od wewnętrznej strony będzie brane jako całość i powiedzmy jednolity element?

Jeżeli potrzeba to dysponuje zdjęciem.

 

Jeszcze takie pytanie odnośnie zapisu o przywilejach dla tych co mają odpowiedni strój - kiedy jest on oceniany i na jakiej podstawie.

Ciężko jest ogarnąć np. 150 ludzi i z tego w czasie zapisów wybrać kilka dobrych. Przecież nie można też dać każdemu czy też kogoś wykluczyć bo pula przywilejów się skończyła, a ktoś przyjechał 10 minut później.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kiedy dokładnie będzie wiadomo, który termin będzie właściwy?

 

Na 99% termin imprezy to 9-11 kwietnia.

 

 

Jeszcze takie pytanie odnośnie zapisu o przywilejach dla tych co mają odpowiedni strój - kiedy jest on oceniany i na jakiej podstawie.

 

Podstawą dla wydania autorytarnej i nieodwołalnej decyzji jest całkowicie subiektywne wrażenie organizatorów wydających "pakiet gracza" już na miejscu imprezy podczas sprawdzania listy uczestników ;)

 

Odnośnie wyglądu samych pancerzy/strojów - nie przesadzajmy z nadmierną futurystyczną stylizacją post-apo. To jednak jest swojsko-słowiański STALKER w czasach okołowspółczesnych, a nie np. FALLOUT czy WARHAMMER. Zdjęć z innych stalkerskich imprez jest wiele w Internecie, można sobie coś podejrzeć, czymś się zainspirować.

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites

Trochę szkoda, że 9-11, ale jakoś dam radę - mam nadzieję...

 

Dobra, ale mniejsza z tym bo to jest jak na razie najmniejszy problem, no i pozostaje jeszcze ten 1% ;)

 

Jak na razie to strój wyglądałby +/- tak:

http://img39.imageshack.us/i/oldtown2009file0034k1.jpg/

 

Skoro nie ma jakiś restrykcji odnośnie pancerza to zastąpiłbym ten czymś innym lub ewentualnie dodał jakies elementy oraz kilka innych rzeczy mniej lub bardziej przydantych, ale klimatycznie wyglądających...

Link to post
Share on other sites

Limity amunicji? A po jakiego w ogóle brać jakąś amunicję? Na ostatnim STALKERze wiem że były osoby, które bardzo dobrze się bawiły, a nie wystrzeliły ani razu.

 

Co do strojów - mój się już zaczyna powoli robić, coby był zacny i godzien uwagi. Niestety, wciąż minusem są materiały, które niestety nie tak łatwo dostać jak by się chciało :]

 

Swoją drogą widzę, że nawet jest już pierwszy fundator nagród :P

Link to post
Share on other sites

Lepiej mieć zapas amunicji niż jej brak, a strzeżonego Zona (nie mylić z żona) strzeże...

 

Z jakich Ty chcesz materiałów to szyć/robić?

Ciras we wz. 93 może zrobisz ;)

 

Wszelkiego rodzaju szroty to kopalnia podobna do Zony, gdzie można doszukać się wielu ciekawych materiałów jak i półproduktów.

 

Kwestia jest też taka co chcesz osiągnąć i jaki masz pomysł na strój.

Edited by wojtekk8
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...