Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelki..... Nie tanie ale ....


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm staram sie nie zabierac glosu w tym watku do czasu, gdy zbiore sie w sobie i wrzuce fotki STRIKE by Chris, aby nie byc goloslownym.

 

jednak nie wytrzymalem ;)

 

1. nalezy o tym mowic, bo po to jest forum, aby kazdy mogl poznac opinnie uzytkownikow. Dzieki temu latwiej jest podjac wybor, albo np. uniknac pomylki, wpadki, rozczarowania itd. Wiec Wilk nie zamykaj nam ust.

 

2. Zauwazylem, ze tak jak poziom intelektrualny, tak poziom wymagan jest rozny. Dla jednego slaba kamizelka bedzie szczytem niesamowitosci, a dla innych bardziej doswiadczonych jej forma bedzie nieakceptowalna. Przykro mi Wilk, ale twoje zafascynowanie i adoracja jest nieobiektywna, a wypowiedzi swiadcza raczej o slabej znajomosci tematu i rynku oporzadzenia. Dla szukajacych "zlotego srodka" jesli chodzi o kamizelki TAC - to polecam produkt dostepny u Kuby Boskiego (zielone, na siatce i przyzwoicie wykonane, trwale - mam taka kamizelke od roku i dziala).

 

3. Kamizelka uszyta dla HOLMANA jest niestety spieprzona. Pomijajac wrazenia estetyczne, bo tu kazdy moze miec inne (patrz pkt.2), to obiektywnie patrzac na jakosc wykonania ciezko sie roznic w ocenie. Od siebie dodam tylko, ze sposob obszycia "lamowka" jest skrajnie nieestetyczny. Koszmar. Materialy jak materialy. Tu bym sie nie czepial za bardzo (za wyjatkiem siatki, ktora jest kiepska).

 

Prawda jest taka, ze Orkan, ktory stworzyl duzo lepsze kopie EAGLA nie dysponuje na ta chwile zielonym materialem, a nie kazdemu pasuje camo OMANu. Chris robi w chyba najbardziej popularnej kolorystyce - oliwka.

 

 

Pozwole sobie na krotkie porownanie:

 

ORKAN:

+ staranne i precyzyjne wykonanie,

+ skrajna uczciwosc - nie wciska popeliny,

+ dostepna cordura w niektorych malo dostepnych patternach

+ bardzo dobre materialy wykonczeniowe (sprzaczki, rzep, gumki itd.)

+ ceny odpowiednie dla klasy produktu,

 

- koszmarnie dlugie terminy realizacji,

- trutniowatosc - czesto przekladany termin odbioru,

- czasami brak wyobrazni :) - jednak zawsze bez najmniejszego oporu przerabia swoj produkt, az do ostatniej satysfakcji klienta,

- waski wybor tkanin,

 

CHRIS:

+ szybka realizacja zamowienia - TERMINOWOSC,

+ szycie w popularnym kolorze - olivka

+ dobry kontakt,

+ jak chce to potrafi - mi uszyl STRIKE, ktory zaakceptowalem mimo dosyc wysokich wymagan,

 

- uzywanie TANICH materialow wykonczeniowych - aby tworzyc produkty TAKTYCZNE, trzeba troche zainwestowac w jakosc,

- niestety wysokie ceny (oczywiscie mozna sie dogadac, ale START jest dosc bolesny),

- slabe wykonanie SERYJNE - niestety, pierwsza kamizelka, ktora otrzymalem w ramach zamowienia, przyprawila mnie o bol zebow ;) Lepiej robic wolniej, niz szybko i niedokladnie,

 

mam nadzieje, ze obaj MISTRZOWIE IGLY sie nie obraza :) (szczegolnie, ze jeden mi robi pas, a drugi koryguje ladownice :) ) postaram sie byc obiektywny. Tak niestety jest w dzialalnosci konkurencyjnej, ze trzeba obserwowac poczynania adwersarzy i ciagle sie doskonalic. To czysty zysk ... dla NAS - dla klientow.

 

 

Jutro postaram sie wrzucic zdjecia STRIKEa.

Link to post
Share on other sites

no coz tak sobie czytam i mysle ze kazdy patrzy wedlug wlasnej miary. jasne mozna powiedziec ze moja moglaby byc lepiej wykonana tansza itp i tak by pewnie bylo gdybym teraz zamawial u chrisa bo to oczywiste ze kazdy sie uczy i tak samo on ulepsza swoj warsztat. poza tym jak juz zreszta ktos wczesniej powiedzial chris jest jedyna osoba ktora komercyjnie szyje kamizelki dla mas w srodowisku bo orkan sie wycofal wiec jaki jest sens porownywania do orkana na dluzsza mete?

 

natomiast musze powiedziec ze na obecnym etapie jestem zadowolony ze swojej kamizelki bo sie sprawdza, dobrze sie ja nosi i uzywa natomiast dla mnie az tak swietny wyglad np lamowki nie jest az tak wazny. oczywiscie mozna to porownac do kami z BHI za 1200 ale jaki jest sens? przeciez to sa zupelnie innej klasy wyroby, moglem kupic BHI bo mnie stac ale naprawde wole wydac to na upgr repliki na przyklad bo widze w tym wiekszy sens. za rok pewnie zmieni sie optyka i bede mial wyzsze wymagania (i jestem tego swiadom) i pewnie sobie kupie jakis ladny oryginal ale na chwile obecna jestem zadowolony ze swojego oporzadzenia. czego wszystkim innym tez zycze :)

Link to post
Share on other sites

do wszystkiego trzeba miec dystans i nie popadac w przesadna euforie :)

 

mam nadzieje, ze Chris bedzie doskonalil swoje umiejetnosci i dzieki czemu wszystkie produkty, ktore wychodza spod jego igly beda chocby tak dobre jak moj STRIKE.

 

i taka mala publiczna propozycja dla Chrisa :) Swoim przyszlym nabywcom daj wybrac jakosc polproduktow. Np. ten sam wzor kamizelki, w dwoch wariantach - tanszy przy slabszych materialach, i drozszy przy lepszych. Niech kazdy bedzie wowczas swiadom swojego wyboru.

Link to post
Share on other sites
mam nadzieje, ze Chris bedzie doskonalil swoje umiejetnosci i dzieki czemu wszystkie produkty, ktore wychodza spod jego igly beda chocby tak dobre jak moj STRIKE.

Cieszy mnie to ze jestes zadowolony. Na kazdym zamowieniu sie ucze, bo jestem krawcem raczej z hobbya na pewno nie z wyksztalcenia, i przy kazdym nowym produkcie staram sie wparowadzic nowe patenty. Nie za kazdym razem wychodzi idealnie, ale staram sie.

taka mala publiczna propozycja dla Chrisa  Swoim przyszlym nabywcom daj wybrac jakosc polproduktow. Np. ten sam wzor kamizelki, w dwoch wariantach - tanszy przy slabszych materialach, i drozszy przy lepszych. Niech kazdy bedzie wowczas swiadom swojego wyboru.

Propozycja jest jak najbardziej rozsadna, wiec prawdopodobnie z niej skorzystam. Lamowka, ktora ma Holman jest niestety miekka, i stad wyniknal fakt ze nie udalo mi sie przyszyc jej idealnie. Jest to wylacznie moj brak umiejetnosci, ktory poprawilem i kwestia materialu. Jeszcze komentarz odnosnie siatki - napisales Harginie ze jest do kitu, zastanawia mnie skad czerpiesz ta wiedze jesli masz STRIKA. Moim zdaniem, siatka, mimo ze ma inny splot od orginalow, spelnie swoje zadanie bardzo dobrze, bo jest sztywna i wytrzymala, kiedy ja zamawialem powiesilem sie na niej na drazku i nie pekla. Do Cordury, siatek DUPONTa dostepu niestety nie mam, wiec musimy isc na pewien kompromis. Tak jak napisal Bandzior: pozwolmy wypowiadac sie uzytkownikom, bo to oni sprzetu uzywaja.

Dziekuje wszystkim za uwagi tu zamieszczone i pozdrawiam moich klientow, z ktorych wszyscy sa zadowoleni - o ile mi wiadomo, a takze pozostalych uczestnikow Forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...