Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelki..... Nie tanie ale ....


Recommended Posts

Catch 22 chodzi Ci o to??:

http://www.tactical.dk/uk/ccgvest.html

 

heh rzeczywiscie cudo, ale jak sam napisał "This design is the end result of a 10 year developement process"

Chłopaki mają czas na rozwój, inną rzeczą jest, ze trzeba cały czas się doskonalić i wprowadzać własne przemyślane patenty, a nie poprzestać na kopiowaniu...

powodzenia krawcom życzę!!!

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, to ta kamizelka Brymer, miałem okazję rozmawiać o sprzecie z różnymi ludzmi z roznych "branż" w tym sil specjalnych. Ale zarówno Izraelczyk, jak Anglik i Amerykanin byli zgodni co do tego ze to chyba najlepiej pomyslana kamizelka jaką widzieli. A ja im z tych czy innych względów ufam w tej sprawie - zeby bylo smieszniej przyjrzyjcie sie uwazniej jednej z kamizelek MIWO a dostrzezecie pewne dziwne podobienstwa :wink:

 

Co do głównego tematu naszej dyskusji tutaj - sprawa ma sie tak że wystarczy porownac oba produkty i wyciagac wnioski - potem zas poczekac na to czy producenci zareagują i poprawią to o czym się im mówi. A co do zdjęć produktów - no coż dobre zdjęcia to tylko dobra reklama, po to robi sie dobre katalogi.

Link to post
Share on other sites

Z konstruktywnej krytyki wyciagam wnioski i jestem za nia wdzieczny.

Co do tekstu Koziego, tak jak napisalem wczesniej, niech mnie zapyta na PW albo zrobi oddzielny watek by nie robić OT.  

Odnośnie twoich gratulacji co do jakosci zdjec na mojej stronie, mam adzieje ze nie sugerowales ze moje produkty nie sa lepsze, tylko lepiej sfotografowane,. bo to byłby szczyt beszczelności  

amen

OT tu juz pare wiec czemu nie powiem tego na glos? Nie sugeruje ze Twoje produkty nie sa lepsze, nigdy nie uzywalem zadnego. Jednak to ze zdjecia sa lepszej jakosci jest faktem niezaprzeczalnym. W zadnym z moich postow nie bylem wobec nikogo, a juz w szczegolnosci wzgledem Ciebie nieuprzejmym, wiec teksty o bezczelnosci mozesz sobie odpuscic i czytac tylko to co jest napisane.

Pozdrawiam i bez urazy

Link to post
Share on other sites

ta dunska kamizelka to przeciez modyfikacja brytyjskiego assult vesta i patenty mocowania zasobnikow zaczerpniete z molle. Generalnie nikt tu ameryki nie odkryl.

 

Jesli sugerowac sie 'ludzmi z branzy' to jakos dziwnym trafem w wiekszosci przypakow uzywane sa rozne warianty chestrigow z systemem molle (lub podobnym). Jesli rzucic okiem na zdjecia z operacji w Afganistanie lub chociaz na zdjecia GROMowcow z ostatniego Komandosa nie powinno byc watpliwosci.

Byc moze dunski patent jest dobry i przemyslany (to zdjecia by sugerowaly), ale czy sprawdzil sie na polu bitwy lub chociaz w dzialaniach nieregularnych tego nie mozna powiedziec (zdjecia dunczykow jakos nie przekonuja).

 

a co do uprzedzen, co do sprzetu okreslonej narodowosci, to malo ma sie to do rzeczy - akurat dziwnym trafem akurat amerykanski sprzet ma ta zalete, ze jest nieustannie weryfikowany przez dzialania wojenne - o czym inne armie moga tylko pomarzyc - a to jak dotad jest najlepszym wyznacznikiem przydatnosci.

 

Notabene vietnamsko/chinskie drakonsko proste chestrigi na magi do AK, byly prekursorem tych rozwiazan.

Link to post
Share on other sites
ta dunska kamizelka to przeciez modyfikacja brytyjskiego assult vesta i patenty mocowania zasobnikow zaczerpniete z molle. Generalnie nikt tu ameryki nie odkryl.  

 

Kurwa ja chyba osleplem... halo!?! widac tam moje posty na tym forum? Czy to sen a moze mam omamy i ja wcale nic nie pisze... ale co mi tam :D

 

;)

Link to post
Share on other sites

Widzę, że dyskusja zażarta i dyskutanci nawet moje słowa mieszają z tym wszystkim. Pisząc je nie oceniałem jakości wykonania produktów Huberta tylko jego zmieniający się na gorsze stosunek do klientów. Nie wiem jak jest teraz, może lepiej. Nie wiem bo nie kontaktujemy się.

Co do jakości produktów Huberta to podtrzymuję to co zawsze o nich sądziłem - są zrobione świetnie i widać w nich zaangażowanie producenta. Co do produktów Chrisa (nie używam, tylko widziałem) - wykonanie ustępuje tym hubertowym i to sporo - przede wszystkim jakość wykonania szwów i samego wykończenia pozostawia wiele do życzenia. Zrobione to jest jakby na odwal.

Materiałów nie porównuję.

Link to post
Share on other sites

Hargin, weryfikacja weryfikacją - ale jakosc i poziom techniczny (czasem efektywna prostota jak w przypadku wspomnianego pasa Chicomu) wyposazenia i jego efektywny rozwoj to nie tylko wynik "czestosci" uzywania, czyli zaangazowania danego kraju w konflikty. Jesli tak to zapewne Izraelczycy mielby tu najwięcej do gadania. A tak do konca nie jest... Pewne rozwiazania sie adaputje inne odrzuca z bardzo roznych, czesto dalekich od praktyki powodow. Poza tym wymachiwanie argumentem "battle tested" jest rownie madre jak w przypadku przetargu o mysliwce :wink: - gdy mowa o oporzadzeniu (o broni i ludziach w mniejszym stopniu) okazja intensywnych cwiczen w roznych warunkach, strefach kilmatycznych jest wystarczajacym sprawdzianem. Nie przeczę oczywiscie, że działania wojenne przyspieszaja rozwoj wkwipunku lub zwracaja uwage na czynniki dotad pomijane - czesto za sprawą konserwatyzmu do ktorego sklonna jest kazda armia. Ja na przykład uważam że modułowość to doskonała rzecz w armii poborowych - bo jest tania i uniwersalna, sprzet CCG pokazuje za to jak rozumnie polaczyc modułowość z dobrze przemyslanym ukladem kieszeni.

 

PS. Poniewaz najwiecej mam do czynienia z Izraelskim SF wiec moge powiedziec ze dosyc typowe jest szycie tam malych partii specyficznych kamizelek wg okreslonego zamowienia danego oddzialu. Postaram się wam pokazac zdjecie takiej "limitowanej" kamizelki - wbrew pozorom jej uzytkownicy maja mieszane uczucia co do niektorych rozwiazan.

Link to post
Share on other sites

nie udzielam sie na forum zbytnio, ale niektóre wypowiedzi w tym watku tak bardzo mnie rozsmieszyły swoim brakoiem konsekwencji, ze postanowiłem napisac( zwłaszcza, ze watek dotyczy producenta, którego sprzetu uzywam )

 

Chris, po pierwsze wyjaśnij mi o co miałbym być zazdrosny?

 

jak dla mnie to oczywiste - klientów, po co mamic publike haslami o tym, ze ci nie zalezy - jakby tak było to bys dawal kamizelki za darmo

 

Czyli polepszył jakość szycia i dostosował ją do cen. Oglądałem twoją kopie tacv10 i strike (na zdjeciach) co do jakości nie będę sie wypowiadał wprost bo mi nie wypada, ale jak usłyszałem ile ludzie za nie dali to uznałem to za kiepski żart.

 

w jaki sposob mozna ocenic jakos na zdjeciach? bo jesli tak to paski kamizlekach na twojej stronie wygladaja jakbys je poucinał z wojskowej kostki

 

co do cen - każdy ceni wg uznania(biorac pod uwage w mniejszym lub wieszym stopniu reguły rynkowe ) - jesli tylko ludzie to kupuja i uznaja to za słuszna cene - nie ma w tym nic złego. Czyzbys swoim narzekaniem na wygórowane ceny dazył do przywrócenia system odgórnie narzucanych cen?

 

 

JAk ktos sie nie zna na szyciu to bedzie zachwalal wszystko co mu sie da pod nos

 

czyli jak kolo zobaczy kawał flaneli metr na metr z jednym szwem puszczonym przez srodek to sie bedzie podniecał, ze ma najlepsza na swiecie kamizelke taktyczna? nisko censz "tych co sie nie znaja na szyciu"

 

 

No chyba ze trafiasz na klienta wymagajacego jak Hargin i sam widzisz czym to sie kończ

 

a czy Hargin nie pisał o tym, że bardzo mu sie podoba kieszonka na radio?i czy w takim razie uwazasz reszte zadowolonych ze sprzetu Chrisa za jakichs partaczy? ( tyko prosze nie pisz, ze nic takiego nie pisales wprost bo jest cos takiego jak czytanie miedzy wierszami)

 

Po dłuższym okresie użytkowania mozna dopiero ocenić jakąś rzecz.

 

wiec czemu je oceniasz, czyzbys był jednak zazdrosny?

 

A radze Ci szczerze popracowac nad kamizelkami i nad tym co o nich piszesz, bo ktos moze sie niemile zdziwic podczas ciagneicia go za chwyt eakuacyjny, tak dla przykładu.

 

moze wyjasnisz o co chodzi ? bo widocznie moja zdolnosc pojmowania jest na tyle ograniczona ,ze nie pozwala mi pojac tego o czym piszesz. jesli jednak jest to jednak przesadny fatalizm to zgodnie z nim moze urwac i zepsuc sie moze wszystko

 

Odnośnie twoich gratulacji co do jakosci zdjec na mojej stronie, mam adzieje ze nie sugerowales ze moje produkty nie sa lepsze, tylko lepiej sfotografowane,. bo to byłby szczyt beszczelności

 

a co cie tak ubodlo? z tego co piszesz jak na razie bazujesz tylko na zdjeciach sprzetu chrissa wiec czemu i on nie ma prawa dojsc do podobnych wniosków?

 

mam nadzieje, ze mj post nie zostanie uznany za obrazliwego chocdaleko mu do wypieszcznej konwencji typu : " Drogi przedmówco, nie obraźsię , ale nie do końca zgadzam sie z tym co piszesz..."

 

uznaje za bezsensowne wypwiedzi nt sprzetu ludzi ,tórzy go tylko widzieli na zdjecich - zwlaszca jesli wypowiada sie konurencyjny producent...

 

co do testowania kazmielek to warto zwrocic uwage jeszcze na to iz test pojedynczych egzemeplarzy o niczym nie swidaczy bo kazdemu moze sie igła powinac - o jakosci marki decyduje przeczietny poziom wszystkch produktów

Link to post
Share on other sites

No chyba ze trafiasz na klienta wymagajacego jak Hargin i sam widzisz czym to sie kończ

 

a czy Hargin nie pisał o tym, że bardzo mu sie podoba kieszonka na radio?i czy w takim razie uwazasz reszte zadowolonych ze sprzetu Chrisa za jakichs partaczy? ( tyko prosze nie pisz, ze nic takiego nie pisales wprost bo jest cos takiego jak czytanie miedzy wierszami)

 

1. staram sie byc obiektywny i nie kierowac sie emocjami - widzialem juz sporo produkcji home made i kieszonka na radio by Chris, oraz dwie kieszenie GP sa ok. Paraclete nie spelnilo moich oczekiwan, stad Chris dokonuje poprawek. NIe chce publicznie w tym momencie oceniac jego umiejetnosci, gdyz wiem jak latwo jest zepsuc komus marke, a jak trudno ja zbudowac. Poczekam, az Chris pokaze klase przy nowym produkcie i pozwoli mi wydac pozytywna opinie.

 

2. nie wiem Bandzior czemu stajesz sie strona w tym konflikcie - mysle, ze jako klienci powinnismy stac z boku. Ani Chris, ani Orkan nie wygladaja na takich, ktorzy by potrzebowali adwokatow.

 

3. Niestety Orkan ma duzo racji, jesli chodzi o pierwsze wrazenie przy odbiorze produktu. Wiele osob jest tak napalonych na nowa rzecz, ze NIE CHCE dostrzegac jej slabych strony. Poza tym wiele osob nie ma porownania do innych produktow, i to co dla jednych wydaje sie majstersztykiem, dla innych moze byc nie warte zlamanego grosza.

Link to post
Share on other sites

EDIT

 

Postanowiłem wycofać swoje wypowiedzi w tym wątku, by nie komentowali ich ludzie tacy jak bandzior, którzy najwyraźniej o szyciu wiedzą tyle co ja o fizyce kwantowej czyli nic, a wypowiadają się, że ho ho. Bo jakbym przeczytał kolejnego jego kretyńskiego posta to chyba bym osiwiał ze złości.

Poza tym dyskusja robi się jałowa bo zaczęła się lekka przepychanka, która do meritum mało wnosi. Niech wypowiadają się użytkownicy, a swoje rację zachowam dla siebie.

Jeśli moje wypowiedzi sprawia, że Chris choć troche ulepszy swoje wyroby to dobrze. Bo w kończy my (znaczy się ,,krawcy") jesteśmy dla naszych odbiorców, a nie na odwrót.

N tym kończę się udzielać w tym wątku, co wcale nie oznacza, że przestanę go pilnie śledzić

amen

Link to post
Share on other sites

Witam Panów

 

Szczerze powiedziawszy to miałam duże obawy przed napisaniem tego postu ale cytując Bandziora niektóre posty tak mnie rozśmieszyły swoją niekonsekwencją, że postanowiłam się wypowiedzieć. Na forum się nie udzielam co nie znaczy, że nie śledzę pilnie kolejnych wątków. Pisząc tego posta nie zamierzam komentować jakości wyrobów Chrisa i Orkana, nie zamierzam ich porównywać ani stawać po żadnej ze stron. Moim jedynym celem jest powiedzenie, że dyskusja, która mogła okazać się konstruktywną i jedynie przyczynić się wszystkim Maniakom Airsoftowym zamieniła się we wzajemne obrzucanie się zarzutami i przytaczanie opinii osób trzecich. Ja sama miałam okazje dokładnie przyjrzeć się kamizelkom szytym zarówno przez Orkana jak i przez Chrisa. Tak jak wyzej wspomniałam nie zamierzam ich porównywać ani oceniać ich jakości. Chciałam jedynie powiedzieć, że wasi krawcy nie są maszynami produkcyjnymi, które są w stanie stworzyć tysiące jednakowych kopii. Wszyscy wypowiadający się zdają się zapominać, że każdy klient jest indywidualnym odbiorcą i to co jedni uznają za dobre rozwiązanie innym po prostu nie podejdzie. Jedyne co powiem na temat jakości wyrobów to to, że spotkałam się z negatywnymi jak i bardzo pozytywnymi opiniami dotyczącymi zarówno jednego jak i drugiego producenta. Więcej, nie wydaje mi się aby Chris albo Orkan zmuszali kogokolwiek do zakupu swoich produktów albo też uniemożliwiali odbiorcom krytykowanie ich. Uważam, że każdy zamawiający jest świadomy tego co chce otrzymać a przypadki Hargina i Kaprala najlepiej świadcza o tym, że każdy klient ma prawo do reklamacji. Dlatego, jak dla mnie, bezsensownym jest wzajemne wypominanie sobie niezadowolonych klientów czy też cen proponowanych przez konkurencje. Mam nadzieje, że mój post będzie odebrany tak jak chciałabym aby był i kiedy znowu zaglądnę na forum to znajdę tu kilka konstruktywnych i sensownych uwag a nie tylko jałową dyskusję oparta na wyrzutach, zazdrości i niezdrowej walce o klienta.

Pozdrawiam i obu krawcom życzę powodzenia i wytrwałości, bo ja osobiście obu bardzo cenię i szanuje za to co robicie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A moim skromnym zdaniem:

Jestem szczesliwym posiadaczem tac v.10 Orkana, a kumpel z oddzialu ma tac v.10 od Chrisa. Moge stwierdzic tylko jedno! Materialy wykorzystywane przez Chrisa sa ...... po prostu nedzne. Wiem ze zaraz bedzie burza bla bla bla ale malo mnie to obchodzi!

Rozumialbym to gdyby cena drastycznie roznila sie od Orkanowych wyrobow, ale wiem ze ja za swoja kamizelke zaplacilem 20 drozej niz moj kumpel ale mam w tym camelbaka (w cenie) a kumpel zaplacil za wszystko ale bez camelbaka! Wiec jak to jest z tym Chrisem i jego konkurencyjnymi cenami, co?? Osobiscie ( ZAZNACZAM: OSOBISCIE) nie zamowie nic u Chrisa bo MI sie nie podoba jego jakosc wyrobow i wykonczenia (przede wszystkim). Gdy tylko wroce do domu (5 stycznia) podesle troche zdjec swojej kamizelki i kamizelki chlopakow ode mnie ktorzy maja kamizelki Orkana!

Zgadzam sie z tym ze u Orkana trzeba chwile poczekac! Ale szczerze: wolalbym poczekac dwa razy dluzej u Orkana niz odebrac po o polowe krotszym czasie kamizelke od Chrisa! Jesli Chris mialby byc PRAWDZIWA konkurencja dla Orkana to niech zacznie robic taniej, wtedy wybor Chrisa bedzie zrozumialy!

A przede wszystkim ta dyskusja nie ma sensu bo Orkan juz dla cywilniakow nie szyje wiec nie ma juz o co sie wyklocac!

Pozdro

G.

P.s. Milej polemiki z moja wypowiedzia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...