Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Planuje zakup EGLMa, i chciałbym się dowiedzieć, jakie granaty najlepiej z nim współpracuję? Możliwe żeby nie były to MadBulle, bo za cenę dwóch mam klamkę od KSC. : | Myślałem nad Vanarasami albo KA. Prosiłbym o wypowiedzenie się użytkowników tego granatnika.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Planuje zakup EGLMa, i chciałbym się dowiedzieć, jakie granaty najlepiej z nim współpracuję? Możliwe żeby nie były to MadBulle, bo za cenę dwóch mam klamkę od KSC. : | Myślałem nad Vanarasami albo KA.

 

Zacznijmy od podstaw, nie ma większego znaczenia granatnik, lecz granaty jakimi strzelasz i nie ma "jak z nimi współpracują" bo to jeden pies. Od razu uprzedzam upierdliwych, dłuższa lufa nie znacząco zwiększa zasięg i celność.

Ale do rzeczy vanarasy sobie daruj - bo to syf nie ziemski - kulki wylatują z luf, bo jest słaby oring który je trzyma, konstrukcja jest bardzo delikatna[mówię o wersji alu] wystarczył upadek z niewielkiej wysokości granatu mojego kolegi i już była piękna dziura.

King Armsy natomiast mogą być, ale tylko do strzelania na green gazie, ew. red - Co2 sobie możesz darować - za duży zawór i konstrukcja nie wytrzyma tego. TUTAJ masz post w którym napisałem o tym granacie więcej. Jeśli więc zaspokoi cię zasięg 15 metrów wystrzelony pierdnięciem na green gazie to możesz brać.

Natomiast szczerze powiem Ci co zawsze mówię ludziom myślącym o zakupie granatnika: jeśli masz takie podejście "2 madbulle kosztują tyle co gaziak" to nie jest to zabawka dla Ciebie. Panuje powszechne przekonanie na tym forum, że jeśli granaty to tylko na co2 - zgadzam się bo tylko wtedy zasięg jest dobry. Możesz też kupić sam granatnik i nie dokupywać granatów - jak podoba ci się wygląd scar'a z EGLM

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szczerą radę. Na pewno nie wydam 500 zł żeby granatnik był na pokaz, bo to się mija z celem. Generalnie granatnik w moim użyciu powinien się sprowadzać głównie do czyszczenia pomieszczeń, do czego mam nadzieję KA się nada ze swoimi 15 metrami. Wiadomo, jak odczuję nagłą potrzebę mocniejszego granatu to kupię MB. A Vanarasy z "plastiku: to taki sam syf jak alu? Z góry mówię ze w temacie grantów jestem zielony, każda rada cenna.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szczerą radę. Na pewno nie wydam 500 zł żeby granatnik był na pokaz, bo A Vanarasy z "plastiku: to taki sam syf jak alu? Z góry mówię ze w temacie grantów jestem zielony, każda rada cenna.

Do CQB KA dadzą radę. Co do Vanarasów z plastiku to nie miałem z nimi kontaktu, ale zarówno cena, marka jak i opinie użytkowników na zagranicznych forach mówią same za siebie - nie warto.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Vanarasa posiadam- badziewie. Szkoda pieniędzy. Cylinder który jest odpowiedzialny (taka długa rurka) za podawanie gazu do komory gaz. była krzywa więc chciałem sprawdzić czy da się ją wyprostować. Lekko dotknąłem palcem i brzdęk! Ułamało się. Do czyszczenia pomieszczeń może dać rade ale to i tak syf.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może i trochę późno, ale jesli już nie pomogę Tobie, to może komu innemu się przyda.

 

Jak zadowalają Cię średnie osiągi, poszukaj Pro Arms'ów metalowych. Szczyt techniki to to nie jest, ale podobno da się z powodzeniem załadować nawet CO2 na ciśnieniu do 600psi (w kapsułce jest 800psi). Ostatnio gdzieś widziałem zestaw 3 takowych (allegro albo komis wmasga lub warriora) za 200 pln.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
Dzięki za szczerą radę. Na pewno nie wydam 500 zł żeby granatnik był na pokaz, bo to się mija z celem.

Hehe od roku mam granatnik tylko do wyglądu :] i jak piszą koledzy na co2, jeszcze jakoś fajnie to strzela, zawsze możesz dać jakiś granat dymny czy coś i wywalić go na ładną odległość...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...