Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sowa

CM031 jest to kałach w systemie tokyo marui ( kopia )

front przykręcany czterema śrubkami od dołu - wszystko z plastiku

 

Boyi i nowe Cymy full metal są juz kopiami kałachów VFC

i to w miarę wiernymi - mocowanie na kołki, gięty stalowy korpus...

cześci w nich mają podobne lub czasem identyczne wymiary z ich ostrym wzorcem

 

link do krakmana to body od Boya w systemie VFC

 

pozbądź się Cymy o ile sie jeszcze nie połamała i zainwestuj póki co w nawet używanego boya lub nowszą cyme w systemie VFC

ostatnio RK06 był na allegro za 240pln

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak na razie nie spieszy mi się sprzedawać broń bo kupiłem ja z 2 miesiące temu. Co do tuningu to na początek chciałem kupić łoże od beryla i tłumik później będę myślał nad resztą zobaczymy co się będzie działo z repliką na razie nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

Sowa masz straszne opory przed przyjmowaniem informacji. Twoja cyma to stary system TM - plastik i śrubki, i naprawdę nikogo nie obchodzi, że nie spieszy Ci się ze sprzedażą. Ale koledzy dobrze radzą - dołożysz 100-150zł i będzie Ci znacznie łatwiej upodobnić to do beryla. Tłumik i łoże bez większego trudu sobie dopasujesz (chociaż przy łożu w twoim przypadku będzie sporo piłowania) ale na tym się bajka kończy. Myśl, myśl ale kolba sama się nie dopasuje, wydłużanie i szpachlowanie tego szajsu... a przy lepszej okazji i tak plastik pęknie. Jak to się mówi... z gówna bata nie ukręcisz.

Link to post
Share on other sites

Do replik w systemie VFC to łoże będzie pasować, one są najbardziej zbliżone budową do ostrego AKacza, wiem że nowe Cymy maja taki system czyli seria 04x nie wiem jak to się ma do RK wiem, że tak wykonana jest 06, 08, 10 nie wiem jak reszta :D

 

 

@edit gadałem z kumplem i bez większych problemów łoże pasuje do RK-02

Edited by konrad1313
Link to post
Share on other sites

Tak, opaski termokurczliwe. Da się wymienić, trzeba wybić, lub wywiercić oba nity przy zawiasie kolby (te dwie małe dziurki rurki), wysunąć kolbę, nałożyć opaski 11mm, a potem ładnie przypalić :) Na koniec trzeba będzie na nowo osadzić kolbę, można to zrobić na dwa "zaklepane" gwoździe.

 

Można też te opaski olać, bo spora partia Beryli nie miała termokurczów na kolbie. Koszerny Beryl bez opasek na kolbie będzie miał łoże bez chwytu, selektor jednoskrzydełkowy i będzie malowniczo oblepiony plastrem "leukoplast" (jeśli masz kable na kolbę, to leukoplast ładnie zamaskuje baterię i będzie wyglądać bardziej "iracko", niż ładownica w maskujące ciapy).

Link to post
Share on other sites

Z plastrem nie żartuję. Tuning leukoplastem był sposobem na używanie Beryla w słońcu irackim, bo karabiny rozgrzewały się do 70 stopni, a pierwsza zmiana PKW musiała je łapać gołymi rękami, bo "w Iraku jest ciepło, to po co im rękawice". Mniej więcej z tego okresu pochodzą też chwyty przednie od wiertarki, albo od rumuńskich AKMów, szyny akcesoryjne od airsofta krzywo łapane na śrubki i inne tego typu przyjemnostki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wiem, ze to nie komis - ale dla kolegów budowniczych posiadam dwa body w systemie vfc na sprzedaż:

 

http://www.wmasg.pl/pl/consignment/show/126202

 

Koniec komerchy:)

 

Wracając do tematu - niestety powiem wam że body cymy jak i p&J są strasznie niedokładnie wykonane - w AEGach nie ma to znaczenia ale w daytonagun oś lufy musi być idealnie ... a często nie jest. Stąd miniberyl mojego autorstwa czeka na nowe body od LCT - chyba że któryś z was ma inną markę która jest równie dobrze wykonane i dostępne/?

Link to post
Share on other sites

Jak mniemam roznitowanie obsady lufy i ponowne, poprawne jej zamocowanie nie rozwiąże problemu?

 

Oś jest skośna względem prawidłowego ułożenia, czy po prostu przesunięta? Bo jak to drugie, to może pomóc wytoczenie na nowo lufy, ale tak, żeby przelot miał minimalny mimośród, który zniweluje przesunięcie. Tylko nie wiem, czy w tym wypadku gra jest warta świeczki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Akurat w moim wypadku było duzo szlifowania ścianek ( body PJ - któjeś tam generacji) Głównie wiekokości body oraz niezgrywające sie narożniki - to główny problem reszta - jeśli tak to można nazwać odbyła się bez problemu :)

Link to post
Share on other sites

Już nie mogę edytować :/ Gdyby kogoś interesowały ceny to:

 

- rękojeść stosowana w nowych berylach - 25zł,

- kolba teleskopowa - 344,40zł,

- kolba klasyczna, składana - 405,90zł,

- łoże wraz z nakładką, wszystko zintegrowane i full oszynowane, czyli tak jak w nowych berylach - 319,80zł.

 

Są to z szable.pl czyli pewnie takie same jak u Łucznika.

Link to post
Share on other sites

- kolba teleskopowa - 344,40zł,

- kolba klasyczna, składana - 405,90zł,

 

Jeśli teleskopowa (czyli ta nowa) kosztuje 344,40 zł, a składana (stara) 405,90 zł to znacz,y że do teleskopowej trzeba pewnie dokupić prowadnice, albo obsadę za kolejne 100-200 zł aby była kompletna :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...