Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oglądam te wszystkie ślicznotki i doszłem do wniosku że mojej niuni czegoś brakuje . Bo długim myśleniu doszłem do wniosku że jest to właśnie chwyt RIS do pierwszej wersji , tzn. ten plastikowy z rączką . I tu rodzi się pytanie czy któryś z was chłopaki nie ma czegoś takiego na sprzedaż bądź namiarów na osobę/sklep gdzie bym mógł takie cudo dostać . Widziałem ostatnio jeden na allego ale ktoś mnie ubiegł .

 

Chwyt, o jakim mówisz jest z wariantu B (druga wersja), a nie z wariantu A (pierwsza wersja).

Generalnie do listopada 2012 w FB Radom wyróżniano trzy wersje kbs wz. 96 BERYL.

Wariant A od wariantu B różnił się właśnie zespołem łoża z chwytem oraz szyną, ale ta występowała również w wariancie A z tego co pamiętam tylko w innej postaci niż ta, która jest na wyposażeniu (są jej dwie wersje).

Link to post
Share on other sites

Podstawa szczerbinki ... ciężka sprawa. Tylko Radom, nawet w czasach kwitnącego "drugiego obiegu" część ta rzadko kiedy pojawiała się na rynku i zazwyczaj sprzedający kupowali ją bezpośrednio z FB.

 

edit: Szukaj podstawy od tantala, jakieś 1,5 -2 tyg temu pisałem do worksa to takową mieli, ale koszta wysyłki mogą przerazić :)

Edited by mbiechu
Link to post
Share on other sites

Radom nie sprzedaje, a Works się już wyprzedał (kazda wysyłka 30zł :icon_mrgreen: ), z USA nie chcą wysyłać. Dlatego napisałem, że jest źle a będzie jeszcze gorzej.

Kto ma ten się cieszy. Kto nie ma niech zbiera śtrodki, może pieniądze do kogoś "przemówią".

 

Wyliczyłem, że zeby zrobić stalową "wydmuszkę" trzeba mieć jakieś 2000zł ( taką jak na filmiku Taiwanguna) wliczając w to górną szynę za 200zł i kolbę składaną za 200 ( o ile się uda znależć) i zwykłe okładziny za 50zł

Mnie frezer za zrobienie obsady kolby podciętej pod gearbox "zaśpiewał" 150zł i to było najtaniej z tego co miałem pewność, że będzie zrobione dobrze i ze stali + trzeba zrobić dobry rysunek techniczny (kolejny wydatek).

Poza tym, nikomu się "nie chce", "nie ma czasu", "ma za dużo pracy", lub nie ma maszyn bo sprzedał ( moze zrobić w aluminium). Starzy dobrzy rusznikarze powymierali / przeszli na emerytury, a nikt ich nie zastapił, bo żeby otworzyć zakład trzeba mieć gigantyczne pieniądze i załatwić tonę pozwoleń i koncesji. Jak ktoś ma fachowca wśród znajomych to ma szczęście.

Link to post
Share on other sites

O podstawę szczerbinki można zapytać u Popińskiego na www.szable.pl - ma w swojej ofercie Tantale, AKMS więc może będzie miał coś z części jeszcze.

Tylko ostrzegam, że ceny nie są małe, a przesyłka ze 20 zł.

Pisałem do nich oto odpowiedź "Nie jesteśmy w stanie zrealizować indywidualnego zamówienia na 1 szt..

Zbyt wysokie koszty produkcji.

Realizujemy tylko zamówienia seryjne."

Link to post
Share on other sites

No to szczerbinke już mam :] i już dawno nie byłem tak szczęśliwy :D prowadze teraz rozmowe z okolicznym tokarzem i jest opcja że będe miał lufy do beryla :) jeśli uda się coś załatwić to ktoś będzie chętny ? i teraz pytanko co do lufy na wzór czego robić lufe do beryla ? najlepiej była by berylowska tak żeby dokładnie widział co ma zrobić ale wątpie że znajde kogoś kto mi taką pożyczy :(

Link to post
Share on other sites

Za około dwa tygodnie - może mniej, możliwe, że zrobiłbym szczegółowe zdjęcia lufy od Beryla, ale nie jestem w stanie powiedzieć na 100% czy mi się to uda.

 

Co do szable.pl to jestem zdziwiony bo jeszcze nie dawno mieli to na stronie, a jak rozmawiałem w innej sprawie przez telefon z pracownikiem firmy to wymienił kilka części do Tantala jako "na stanie".

Zawsze możesz spróbować zapytać na zasadzie "mam/kolega ma Tantala (Jack) od was i uszkodziłem mu [wpisz wybrana nazwa części] i muszę ją odkupić" - czasami działa.

Jeszcze inna sprawa to wysyłać maile z różnych kont oraz dzwonić co jakiś czas z pytaniem o podobną część - zwiększysz popyt i zrobią kilka sztuk, a Ty kupisz jedną. Oczywiście to żart.

 

Na allegro poszukaj użytkownika Sylwester51 - napisz do niego bo często ma dużo różnych części, a niektórych nie wystawia od razu po tym jak się nie sprzedadzą.

Link to post
Share on other sites

No to szczerbinke już mam :] i już dawno nie byłem tak szczęśliwy :icon_biggrin: prowadze teraz rozmowe z okolicznym tokarzem i jest opcja że będe miał lufy do beryla :icon_smile: jeśli uda się coś załatwić to ktoś będzie chętny ? i teraz pytanko co do lufy na wzór czego robić lufe do beryla ? najlepiej była by berylowska tak żeby dokładnie widział co ma zrobić ale wątpie że znajde kogoś kto mi taką pożyczy :(

 

Lufę robisz identycznie jak tą od RK-06, z tą różnicą że dodajesz jeszcze przedłużkę na przód i urządzenie wylotowe. Gdzieś w tym temacie pojawiał się rysunek techniczny urządzenia wylotowego. Był tez gdzieś rysunek techniczny całej lufy z uwzględnieniem wszystkich wymiarów. Przeszukaj temat to pewnie znajdziesz ;-) Ewentualnie podeślij mi na PW maila, to przeszukam swój komputer bo gdzieś to miałem, i może z wieczora Ci to podeślę. (O ile znajdę :-P)

Link to post
Share on other sites

Ja mogę mieć coś dla bardziej wybrednych - replikę dolnego łoże do Mini Meryla (czarne tworzywo)- bez chwytu, z chwytem, z szynami lub bez z półeczką lub bez. Z tym, że to będą repliki w 100% wymiarowo zgodne z oryginałem (zewnętrznie) - tylko z innego tworzywa ale wytrzymałością (poza cieplną) dorównująca oryginałowi.

 

Jak ktoś jest chętny to pisać na PW.

Zapodajcie jakiś kontakt mailowy od razu.

Link to post
Share on other sites

Na razie jeszcze nie ma czego.

Ale to będą odlewy (robione przez pracownię rzeźbiarską ) z formy zdjętej z oryginału, więc zewnętrznie żadnych różnic.Nawet faktura tworzywa wyjdzie porowata. Z tego co widziałem jak robią i co robią to potrafią zrobić :-)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: nie napisałem, że będa miały taka samą wytrzymałość, tylko "porównywalną",

po drugie: są rożne żywice. Nie chce mi gość powiedzieć o co chodzi, ale jak używa jakiejś holenderskiej to odlewy są trwalsze

i po trzecie: odlewy mogą mieć grubsze ścianki i wewnętrznie inny kształt co, jak wiadomo, ma zdecydowany wpływ na wytrzymałość.

Dla przykładu: gdyby się uprzeć, to nakładka wcale nie musi być wydrążona jak w oryginale, zasadniczo rura gazowa nie jest tam potrzebna. Sprzyja temu sposób mocowania nakładki w podstawie szczerbinki.

 

Mam już w domu nieudane, "testowe" egzemplarze to wrzuce później foty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...