Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dać to się da do wszystkiego, nawet do bazarka za 15zł, radzę koledze, żeby użył za podstawę repliki, z której zostanie mu trochę więcej, niż body. ;)

 

Ja akurat użyłem jakiegoś chińskiego body, takiego jak w boyi ze składaną kolbą. Ale w moim berylku nie robiłem kolby składanej, bo montuję stałą wysuwaną.

 

Reasumując - można robić z AIMSa, ale taniej będzie kupić sam gearbox i komorę zamkową :P

Link to post
Share on other sites

Ja akurat użyłem jakiegoś chińskiego body, takiego jak w boyi ze składaną kolbą. Ale w moim berylku nie robiłem kolby składanej, bo montuję stałą wysuwaną.

"Stałą wysuwaną", czyli kolbę od emki? Przecież o wiele łatwiej taką założyć na body po stałej kolbie.

Edited by sgt.Chaos
Link to post
Share on other sites

Panowie ja nie chce upodobnić tej cymy 0.50 na beryla ale użyć jedynie body i przerobić mocowania okładzin. Przecież nie upadłem na głowę i wiem jak wygląda beryl nie jestem laikiem w tym temacie.. Mam wszystkie części do stworzenia beryla i chodziło mi o body czy się nada, bo nie wiem czy zauważyliście to jest jedyna na rynku replika która ma przedłużone i pionowe z tyłu body i żadne ak 74 takiego nie ma.

 

PS. Dread skąd masz taką kolbę? Przecież to unikat? Pochwal się:D

Edited by chmiello19
Link to post
Share on other sites

Ja bym tylko nadmienił, że normalny tlumik beryla jest zakolkowany na lufie.

Gwint natomiast do montazu w replikach wg mnie zawiera blad. Nasze gwinty na lufach to M14x1L na rysunku tech. podana jest wartosc M14x1,25L.

 

 

Drogi Macieju, oryginał rysunku nie zawiera gwintu :wink: ...rysunek posiada wiele błedów ( otwory na kołki itp) popatrzcie dokładnie ;-)

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Uwaga, Uwaga ciekawostka!!! Nowa replika cymy CM048, która na dzień dzisiejszy jest najlepszą replika AK74 pod względem jakości do ceny i niezawodności posiada pionowe body u nasady kolby i tak dzięki temu niedopatrzeniu chinoli ta replika na dzień dzisiejszy jest najlepszą repliką na podstawę do beryla. ( informacje zaczerpnięte z autopsji )

Link to post
Share on other sites

Uwaga, Uwaga ciekawostka!!! Nowa replika cymy CM048, która na dzień dzisiejszy jest najlepszą replika AK74 pod względem jakości do ceny i niezawodności posiada pionowe body u nasady kolby i tak dzięki temu niedopatrzeniu chinoli ta replika na dzień dzisiejszy jest najlepszą repliką na podstawę do beryla. ( informacje zaczerpnięte z autopsji )

 

Jakie niedopatrzenie? Przcie właśnie tak wygląda AK74. Poza tym takie samo body jest w AKM CYMY już ładnych parę miesiecy - więc co to za ciekawostka?

Link to post
Share on other sites

Uwaga, Uwaga ciekawostka!!! Nowa replika cymy CM048, która na dzień dzisiejszy jest najlepszą replika AK74 pod względem jakości do ceny i niezawodności posiada pionowe body u nasady kolby i tak dzięki temu niedopatrzeniu chinoli ta replika na dzień dzisiejszy jest najlepszą repliką na podstawę do beryla. ( informacje zaczerpnięte z autopsji )

A to ciekawe co piszesz, bo kumpel to ma i chce sprzedać bo doszedł do wniosku, że się nie nadaje do przeróbki. Ot też taka ciekawostka ;-) .

 

Kałachy Boyi też mają pionowe body. Z resztą, kolega wyżej już napisał, że to żadne niedopatrzenie.

 

Przy okazji pochwalę się swoim :-F

clipboard01f.png

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites

Wypytałem go. Chodziło mu tylko o to, że przedłużki z urządzeniem wylotowym, jakie wytoczył nam kolega, nie pasują do cymy :-F . IMO cyma ma po prostu większą moc w stocku, tylko dlatego jest lepsza od Boya, bliżej się jej nie przyglądałem :uśmiech: .

Link to post
Share on other sites

Mój kbs dziś otrzymał muszkę od AKM wygląda całkiem całkiem :)

Wewnętrznie troche teflonu na gumkę i od razu lekko lepiej strzela.

Ciekawe czy te nowe magi z nowej serii AK od TM podejdą do naszych wzetek bo były jeszcze bardziej wyprostowane od 74 w kierunku do Beryla.

Link to post
Share on other sites

Germ, magi bez ingerenci twórczej nie podejdą bo są za wąskie i zachaczają o system HU.

 

Ja w swoim przedłużkę zrobiłem z miedzianej rurki którą nabiłem na AKMą muszkę, sam tłumik to aluminiowa rurka nabita na miedzianą :)

 

Interesuje mnie jak są nawiercone otworki w tłumiku bo po fotkach trudno trochę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z drugiego (niepotrzebnego) tematu o (mini) berylu:

 

Oryginalny bezpiecznik nie pasuje „za Chiny”, podobnie jak do "wyrośniętego" Beryla icon_wink3.gif Przy odrobinie samozaparcia można wykonać wiele części samodzielnie z urządzeniem wylotowym nowego typu przystosowanym do tłumika dźwięku włącznie.

 

Oryginalny bezpiecznik będzie pasować, ale nie od razu :) Zamontowanie bezpiecznika sprowadza się do nawiercenia komory zamkowej, nawiercenia otworu w GB i zamontowania innej części, która będzie wchodzić w GB blokując spust.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...