Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie rozumie za bardzo dlaczego na chama chcesz zbudować Beryla, po pierwsze zła podstawa do budowy. Twoja cymka to AK-47, a Beryl to transformacja od Tantala, czyli "polskiej" wersji AK,ale 74, tak więc jak już tak bardzo chcesz stworzyć coś na wzór Beryla to po pierwsze skombinuj sobie replikę Ak-74 najlepiej ze stałą kolbą. A tak po za tym to na twoim miejscu bym do tej cymki dokupił np. Eotecha, zamontował na gazrurce na ris-ie, dorzucił fajny tłumik i śmigał bym z tym. Pozdro.

 

P.S.

 

Ten post nie ma na celu nikogo obrazić, jeżeli ktoś się poczuł urażony to przepraszam.

Edited by jaymz87
Link to post
Share on other sites

Też sobie darowałem tę z Radomia. Zamiast tego odkurzyłem stary projekt nad którym siedziałem jakiś czas temu i kolba powstanie od podstaw :) Moja wersja długiego Beryla nie będzie mieć magazynka od emki, tylko stunabojową betę.

A pochwalę się jak odgrzebię się z zamówieniami - mam jak na razie do zrobienia parę miniberyli, jednego comando, a dla siebie chcę mini w wersji bezkolbowej, potem dopiero zabiorę się za tego ze zdjęcia.

Chyba, że zrobię budżetową wersję z tworzywa z cm031 na zachętę :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam takie pytanie, czy muszka i przewód skośny od prawdziwka podejdzie do lufy od AK74 Dboyi? Zastanawiam się, czy wytoczyć całą lufę łącznie z urządzeniem wylotowym od Beryla, czy zamówić przedłużenie. Odnośnie toczenia całej lufy, to czy ktoś coś takiego robił przedtem i posiada jakieś rysunki?

Link to post
Share on other sites

Na pewno podstawa szczerbinki od ostrego ma inną średnicę niż lufa w replice. Wydaje mi się że przewód skośno oraz podstawa muszki również, (kiedyś gdzieś tak słyszałem) ale niech jeszcze wypowie się ktoś kto już tak przerabiał.

 

Jak chcesz przedłużenie to też lepiej wytoczyć ze stall. Powinno cenowo wyjść podobnie, a będzie mocniejsze. Oczywiście najlepszym (najtrwalszym) rozwiązaniem było by dotoczenie całej lufy. A co do rysunków to chyba wystarczyło by zanieść lufę z repliki oraz części do tokarza i powiedzieć żeby wykonał taką samą, z tą różnicą że w zgrubieniach gdzie mocuje się kołkami przewód skośny i muszkę, był przekrój dopasowany do nowych części.

 

Ja zamierzam po świętach zamówić części (podstawę muszki od AKM oraz podstawę szczerbinki od Tantala) i dotoczyć jednoczęściową lufę z dokręcanym urządzeniem wylotowym.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o czymś takim, jak piszesz myślę. Generalnie zamysł mam taki, że lufę będę toczył na samym końcu, jak już będę miał wszystkie pozostałe części. Wtedy mógłbym dokładnie określić, gdzie, co i jak. Najbardziej zastanawia mnie długość całej lufy zewnętrznej do AK74 (łącznie z tym co wchodzi do body itd), nie mogę znaleźć takiej informacji.

 

PS. Na jednej z aukcji widnieje informacja, że lufa ma 40,5cm długości. Może to ktoś potwierdzić?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

rysunek lufy zewn do Beryla mojego autorstwa. średnice ą orientacyjne ( suwmiarka niewiadomego pochodzenia ) - najlepiej dopasowywać części przy toczeniu

jedynie dyskusyjna moze być odległość między muszką a komorą gazową ( przewodem skośnym )

tą ustalałem na podstawie proporcji ze zdjęć

http://www.scribd.com/full/45888149?access_key=key-1qpjejbnbrk97vvoiuvy

 

mam nadzieję że się to komuś przyda

 

TIP - nie znalazłem rury stalowej która by miała średnicę zewn na tyle dużą ( ok 21,3mm) aby wlazła w body i na tyle grubą ściankę aby dała się bezpiecznie stoczyć do ok 13,5 mm w najwęższym miejscu

zastosowałem dwie rury jedna mniejszej średnicy na całej długości, druga większej od obsady łoża do obsady lufy w korpusie

źródlo rur - GCB Centrostal Bydgoszcz SA

Edited by ziober
Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc specjalnie ich nie łączyłem ;-) kołkowanie przechodzi przez obie.

Można je skleić ze sobą żywicą epoksydową, przyłapać spawem na końcu, lub przewiercić w niewidocznym miejscu i obsadzić jakieś kliny łączące obie części, a może zrobić jeszcze coś innego na co nie wpadłem...

powodzenia :wink:

 

PS to jest też sprawa odpowiedniego dotoczenia, można to tak spasować że będzie się samo jedno z drugiego wysuwalo, a może być tak ciasno że trzeba będzie wbić jedno w drugie młotkiem

Edited by ziober
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...