Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

v http://allegro.pl/ka...3379740229.html ?

 

Ciekawa sprawa, muszka, rura gazowa i podstawa szczerbinki od miniacza i dotego nigdzie niedostępne drewna od AKS-74U.

 

Dorwać tylko okucie, okładki dorobić np. z łoża od tanatala i okładek berylowych, selektor, kolba, tłumik i możemy sobie elegancko miniacza złożyć.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Udało mi się zamontować górną część chwytu przedniego (zdjęcie wrzucę jak dorwę coś lepsiejszego do zdjęć). Dzięki mbiechu za patent ze skrzydełkiem bezpiecznika, wydaję się być sensowny i chyba coś podziałam w tym kierunku.

Pytanie kieruję do znawców tematu: zna ktoś jakiś sensowny, dobry klej do ZnAlu?

 

 

I jeszcze jakby ktoś miał na handel chwyt silnikowy tego typu to bym bardzo chętnie przytulił (nie może być za krótki, myślałem że wszystkie są tej samej długości a tu jednak zonk).

 

http://www.militaria.banzaj.pl/pictures/shops/17/1859668_CLASSIC_ARMY_Chwyt_pistoletowy_taktyczny_do_AK74.jpg

Edited by KrzysiekplX
Link to post
Share on other sites

Spoko jak zrobisz to się pochwal fotami.

 

Ostatnio się zastanawiałem jak zrobić to kratkowanie blachy na skrzydełku, żeby wiarę ładnie wyglądało (równy wzorek). Jedyne co mi przyszło do głowy to dać tokarzowi do po radełkowania kawałek rury. Potem ją rozciąć wzdłuż i wyprostować/wyklepać przy użyciu 2 desek żeby nie poobdzierać. edit: Z tym że tylko jedna strona blaszki miała by to kratkowanie, druga pozostała by gładka.

Edited by mbiechu
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

może było takie pytanie i nie doczytałem ale czy opłaca się robić beryla z akm? czy za duże koszta bo wiem że na pewno trzeba wymienić podstawę muszki, szczerbinki , łoże , obsadę łoża , kolanko gazowe, tłumik płomienia na berylowski z przedłużką , kolbę coś jeszcze? czy lufa jest odp długości czy lepiej darować sobie taki pomysł i kupić rk 06? wolałbym przerabiać ale jak mam wymienić 3/4 repliki to wolę się zastanowić :icon_smile:

Edited by glanu224
Link to post
Share on other sites

Podstawa muchy AKM bardziej przypomina tą Berylowską. W AK-74 masz do wymiany muszkę, w AKM masz do wymiany kolanko (O reszcie części nie wspominam, wszystko wychodzi na jedno w sumie) . Więc to na jedno wychodzi.

 

O selektorze zapomniałeś, Beryle też mają extra nity od mocowania kolby.

Link to post
Share on other sites

na worksie nawet mają tanie łoże z nakładką, ale preferuję to z chwytem przednim

http://www.works11.pl/produkty/pokaz/28/5/standardowe-loze-z-nakladka-beryl-radom-sport#/?tab_1=0

kolba jest podejrzanie tania wolę się o nią zapytać, niestety nie wiadomo kiedy będzie z powrotem gdyż w odp works mi napisał

Witam

Czekamy na dostawę, jeżeli kolby dotrą będą dostępne na stronie sklepu.

(niestety trudno jest mi określić termin)

 

 

Z poważaniem,

 

Krzysztof Gruszka

Link to post
Share on other sites

Oglądam te wszystkie ślicznotki i doszłem do wniosku że mojej niuni czegoś brakuje . Bo długim myśleniu doszłem do wniosku że jest to właśnie chwyt RIS do pierwszej wersji , tzn. ten plastikowy z rączką . I tu rodzi się pytanie czy któryś z was chłopaki nie ma czegoś takiego na sprzedaż bądź namiarów na osobę/sklep gdzie bym mógł takie cudo dostać . Widziałem ostatnio jeden na allego ale ktoś mnie ubiegł .

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jedno zasadnicze pytanie. Posiadam CYME 0.39U i chce zamontować do niej kolbę z beryla. Pytanie brzmi, czy będą z tym duże problemy ? czy będzie trzeba cos piłować, wiercić etc. ?

 

Starałem się znaleźć jakąkolwiek wzmianke (jakis szczególik) o montazu tejze kolby w cymce 0.39U ale nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za prostą i jasną odpowiedź.

 

P.S. Nie pytam jaka kolba bedzie dla mnie lepsza, i do jakiej innej repliki/body da sie ją zamontować. Krótko...

Jak zamontować kolbę z beryla w body CYMY 0.39U

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to body cm.039 jest standardu tm a do robienia beryla lepszy jest stardard VFC

cyma z oznaczeniami poniżej cm.040 jest standardu tm i chyba jeszcze cm.042

a po wyżej jest standardu vfc czyli np cm.040 itd.

nie lepiej sprzedać replikę i kupić Rk 06 boya? to najlepsza podstawa pod beryla . ( nie wiem czy będzie kompatybilne, któryś spec niech się wypowie :) ) można kupić body w standarcie VFC tylko żeby było na kolbę stałą bo np z rk-02 nie będzie pasować gdyż ogon kolby nie pasuje kolba składa się w inną stronę ( prosiłbym jeszcze o wypowiedzenie się bardziej doświadczonego customera gdyż ja jestem na etapie prac i kolby jeszcze nie ruszałem)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jedno zasadnicze pytanie. Posiadam CYME 0.39U i chce zamontować do niej kolbę z beryla. Pytanie brzmi, czy będą z tym duże problemy ? czy będzie trzeba cos piłować, wiercić etc. ?

Jak najbardziej. Czeka Cię sporo pracy. Dopasowanie kolby do systemu vfc trochę zajmuje, a do systemu tm jeszcze wiecęj. Duzo piłowania. Wiercenie tez jesli zechcesz wzmocnic konstrukcje, przewiercisz sie przez body oraz kolbe i wrzucisz w otwor nit. Mozna tez od srodka potraktowac kolbę klejem, aby lepiej trzymała sie z korpusem.

 

Starałem się znaleźć jakąkolwiek wzmianke (jakis szczególik) o montazu tejze kolby w cymce 0.39U ale nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za prostą i jasną odpowiedź.

Bo powinienes szukac informacji o montazu kolby do systemu TM. Na pjs.org w artykule odnosnie budowy beryla jest bodaj o tym napisane. W tym temacie na poczatku tez chyba cos było odnosnie montazu kolby do systemu TM.

 

P.S. Nie pytam jaka kolba bedzie dla mnie lepsza, i do jakiej innej repliki/body da sie ją zamontować. Krótko...

Jak zamontować kolbę z beryla w body CYMY 0.39U

Zdejmujesz kolbę z repliki, porownujesz mocowanie z oryginałem od Beryla. Przymierzasz do body, patrzysz co nie pasuje. Tniesz/szlifujesz. Przymierzasz do body, patrzysz co nie pasuje. Tniesz/szlifujesz. Przymierzasz do body, patrzysz co nie pasuje. Tniesz/szlifujesz.... ...Przymierzasz do body, patrzysz ze pasuje - :o Wreszcie! Mocujesz kolbe do body klejem i czekasz az wyschnie. Potem w celu wzmocnienia konstrukcji mozesz sie przewiercic przez body i kolbe i wrzucic w otwor nit. (Nic innego mi nie przychodzi do głowy) I wreszcie skonczyłes, kolba trzyma sie jako tako, w dodatku jest pod złym katem. (Korpus z tyłu jest skosny a nie prosty jak w RK06) W rezultacie sporo sie napracowałes i masz kałacha z kolba beryla, bo berylem to nigdy nie będzie :P

Link to post
Share on other sites

Dzieki w zasadzie chyba o to mi dokładnie chodziło :)

 

w dodatku jest pod złym katem. (Korpus z tyłu jest skosny a nie prosty jak w RK06)

Obejrzałem sobie to dokładnie i faktycznie ale myślę, że jak dobrze dopasuje podkładki, ładnie pomaluje (dostęp do profesjonalnego sprzętu) to będzie ok.

 

W rezultacie sporo sie napracowałes i masz kałacha z kolba beryla, bo berylem to nigdy nie będzie :icon_razz:

Nikt nie mówił, że to będzie beryl ;) Po prostu miałem karabin z tą właśnie kolbą i (bynajmniej dla mnie) była wygodna i wyglądem też nie odstrasza :)

Mam zamiar zrobić coś "na wzór" karabinka użytkownika jaymz87

img5423r.jpg

 

Nie będzie taki sam ale mysle, że do najgorszych należeć nie będzie;p Ważne że będzie wygodny i dla mnie funkcjonalny :)

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Pozdrawiam RudyBOS

Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówił, że to będzie beryl :icon_wink: Po prostu miałem karabin z tą właśnie kolbą i (bynajmniej dla mnie) była wygodna i wyglądem też nie odstrasza :icon_smile:

Wiesz Kolego, że to co napisałeś to tak na prawdę mniej więcej:

Nikt nie mówił, że to będzie beryl :icon_wink: Po prostu miałem karabin z tą właśnie kolbą i (wcale nie dla mnie) była wygodna i wyglądem też nie odstrasza :icon_smile:

Bo bynajmniej =/= przynajmniej. Bynajmniej to zaprzeczenie.

1. partykuła wzmacniająca przeczenie w wypowiedzi, np.: Nie jest to problem bynajmniej prosty.; wcale, zupełnie, ani trochę;

2. wykrzyknienie będące przeczącą odpowiedzią na pytanie

Źródło.

Wybaczcie offtop.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeśli któryś z kolegów byłby zainteresowany nabyciem selektora z żywicy barwionej na czarno to zapraszam na PW :icon_biggrin:

iho7.jpg

 

buyv.jpg

 

 

(tylko na zdjęciach wygląda tak jasno, normalnie jest czarny)

 

Posiadam więcej sztuk. :icon_biggrin:

Edited by Koksos
Link to post
Share on other sites

Selektory od Koksos'a polecam. Widzialem na zywo i naprawde fajnie wychodza. W pierwszym momencie myslalem ze zamontowal do repliki moj oryginalny selektor, ktory udostepnilem mu do zrobienia formy :P

 

A czy istnieje możliwość zmiana kolby na berylowską w RK 05

Tak jak Maza napisal. Mozliwosc jest, ale bedzie wiecej roboty. Przede wszystkim zlapanie kata prostego miedzy kolba a korpusem, zaslepienie starych otworow, wypelnienie szpary miedzy kolba a korpusem powstalej w wyniku montazu kolby pod wlasciwym katem i na koniec adaptacja ogona kolby lub proba wykonania czegos co ogon bedzie przypominalo :P

 

Generalnie niemal do kazdej repliki da sie zamontowac te kolbe. Efekt bedzie rozny i pracy wlozonej tez zwykle wiecej. Zalezy tez co chcemy osiagnac. Jesli zbudowac Beryla to najlepiej wybrac RK-06 i miec po prostu o kilka problemow konstrukcyjnych mniej. ;)

 

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow. Pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...