Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tia i rośka tez. Pewnie to pierwszy prototyp z PCV :icon_biggrin:

 

...chodzilo zapewne o replikę, nie o oryginał

 

 

beryl_rifle_polx9sp0.jpg

 

 

...a łoże na tym foto to też UTG, stąd kolega Wawix widzial napis na okladzinach. "W zestawie" była jeszcze kolba UTG, taka ze skośną przejsciówką (zdjęcie wstawilem kilka stron wcześniej). Jako ciekawostka Leapers UTG to konsorcjum którego Taiwańska część przed połączeniem zajmowała się klamotami do ASG...możliwe że jeszcze to robią.

Link to post
Share on other sites
Tia i rośka tez. Pewnie to pierwszy prototyp z PCV :icon_biggrin:

...chodzilo zapewne o replikę, nie o oryginał

 

Heh, ja gościowi sprzedałem takie szyny:

http://wmasg.pl/pub/images_old/artykuly/193/02.JPG

 

Beryl tego faceta pojawiał się czasem na necie jako osobliwość, na równi z tym co miał drewna od rumuna, czy chwyt pionowy od wiertarki. Dawno to było, jegomość jechał do Iraku w złotych czasach dla tuningu polowego beryli. Żołnierze malowniczo ozdabiali swoje karabiny białymi szmatami i plastrem, szynami od airsoftów za 10zł przyrkęcanymi na drewnowkręty, kolbami od emek załatwianymi po znajomości od Amerykanów, drewnem na kolanie ciosanym i innymi takimi przyjemnostkami.

 

"Mój" żołnierz miał beryla w konfiguracji: szyny od ICS, kolba przewiązana szmatą (by nie parzyła), kawałek czegoś jako baka policzkowa i kolimator Tasco (taki za 29zł na allegro, albo podobny).

 

A potem żołnierze dostali więcej kasy, szyny z FB, chwyty pionowe, zaś generalicja stwierdziła, że tuning polowy to zbrodnia i że nie wolno. I się skończyło dłubanie w warunkach pustynnych :)

Link to post
Share on other sites

W USA repliki UTG są dość popularne, coś takiego jak JG.

Ta druga część tego konsorcjum jest wlaśnie z USA...nie sądziłem że robią całe repliki, wiem że na Taiwanie do asg robili kolby , chwyty itp a po polączeniu z "amerykanckim" wytworcą części broni palnej robili to juz do niej.

 

 

Heh, ja gościowi sprzedałem takie szyny:

http://wmasg.pl/pub/...kuly/193/02.JPG

 

Beryl tego faceta pojawiał się czasem na necie jako osobliwość, na równi z tym co miał drewna od rumuna, czy chwyt pionowy od wiertarki. Dawno to było, jegomość jechał do Iraku w złotych czasach dla tuningu polowego beryli. Żołnierze malowniczo ozdabiali swoje karabiny białymi szmatami i plastrem, szynami od airsoftów za 10zł przyrkęcanymi na drewnowkręty, kolbami od emek załatwianymi po znajomości od Amerykanów, drewnem na kolanie ciosanym i innymi takimi przyjemnostkami.

 

"Mój" żołnierz miał beryla w konfiguracji: szyny od ICS, kolba przewiązana szmatą (by nie parzyła), kawałek czegoś jako baka policzkowa i kolimator Tasco (taki za 29zł na allegro, albo podobny).

 

A potem żołnierze dostali więcej kasy, szyny z FB, chwyty pionowe, zaś generalicja stwierdziła, że tuning polowy to zbrodnia i że nie wolno. I się skończyło dłubanie w warunkach pustynnych :icon_smile:

 

To te same szyny co na zdjęciu od Mazy, jedynie na tamtej fotce nie maja tyłu...no i tamte nie są do asg

 

...Zapodaj jakieś foto tej berylowej osobliwosci, a jak nie posiadasz to choć link do tego czegoś. Tak z ciekawości zapytam szyny ICSa zamontowałes na nitke czy na odpowiedniejszy patent? bylo to jakoś znośnie zamontowane na oryginale?

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites

Mnie chodzilo o jakość materiału nie o mozliwość zamontowania części do czegokolwiek. Swoją droga jakość części UTG jest i tak kiepska.

 

oczywiście jeśli chodzi o to co pisałem o produkcji UTG

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites
...Zapodaj jakieś foto tej berylowej osobliwosci, a jak nie posiadasz to choć link do tego czegoś. Tak z ciekawości zapytam szyny ICSa zamontowałes na nitke czy na odpowiedniejszy patent? bylo to jakoś znośnie zamontowane na oryginale?

Militaryphotos, temat o Polakach, gdzieś w okolicach wiosny 2009 roku. Wybacz, to było dwa komputery i z cztery formaty temu :)

 

Ja tam szyn nie mocowałem, ja gościowi tylko szyny sprzedałem. To było dawno temu, pracowałem wtedy w sklepie z airsoftem. Zapytałem gościa, czy robi replikę, on na to, że na misję potrzebuje. Parę miesięcy później znalazłem jego fotkę na militaryphotos, te same szyny i ryj faceta ten sam :) :)

Link to post
Share on other sites

To kałachy co pokazałeś były kupione przez Irak od Rumunów, i w Iraku żołnierze nazywają je Tabuk, co nie zmienia faktu, że to dalej Rumuńskie AK :icon_wink:. Zaś Tabuki już produkowane w Iraku nie mają takich chwytów.

 

Ps. Możecie się też Romunów zapytać czy Wam kolb nie sprzedają :

http://i.imgur.com/buaV8.jpg

 

Sorry za off-top.

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

Korobov, Tabuk, to właśnie rodzima Iracka produkcja. Kopie Ruskich i Jugosłowiańskich karabinków, chwyt nie Rumuński ale zerżnięty, Jedyne kałachy "eksportowe" w Iraku w latach 2003 to Chińskie i Rosyjskie, reszta to Irackie. Ten chwyt, o którym wspomina Dread, pewnie pochodzi właśnie od Tabuka "AKM" najczęściej spotykanego w armii, policji i Gwardii Republikańskiej karabinka. Trochę interesowałem się Irakiem za rządów Saddama ;)

 

Sorry za oftop.

Link to post
Share on other sites

Skończony minias:

Zdj%25C4%2599cie0081.jpg

 

Tłumik by Jakim

Łoże Tantal + chwyt i szyny Beryl

Nakładka Beryl

Magazynek Beryl z wkładem hi cap JG

Korpus i podstawa szczerbiny King Arms AK-74

Kolba CM.039

Przyrządy Firefly

 

Zawieszenie PNB-6 Miwo

Dodatkowo jeszcze M952V Elementa i EOT XPS ACM.

 

PS: Nie Szczepan, tłumik nie leci do góry ;) otwór trochę leci.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie! :D

W niedziele będą fotki nie robione tosterem ;) Teraz czekam, żeby się trochę przytarł bo wygląda jak wyciągnięty z linii produkcyjnej. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś malowaniem, w końcu ma być "misjonarz" ;). W replice mam tylko semi, tak jak jest ustawiony selektor. Magi w tle są od ostrego, mocno zjechane i w kamuflażu (takie dostałem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...