Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

p1z9.jpg

 

wv2h.jpg

 

Wygodą jest stalowy korpus, dzięki czemu kolbę mogłem PRZYSPAWAĆ. Przyspawana była tak, aby górna rurka kolby była równoległa do górnej krawędzi korpusu. Szpara między kolbą a korpusem została zabudowana spawami. Nadmiar metalu został zeszlifowany. Dziury po starej kolbie podkleiłem 1mm blaszką od spodu. Blaszkę dodałem też w miejsce starego zawiasu po kolbie od zewnątrz (tam kolba berylowa nie dochodziła bezpośrednio do korpusu). Wszelkie resztki zalepiłem szpachlą do metalu i wypapierściernowałem do gładkiej powierzchni. :icon_biggrin: Potem lakier czarny, bezbarwny i jakoś wszystko się trzyma :) Jeszcze sobie odleję z czarnej żywicy piny/nity i wkleję na odpowiednie miejsca, oraz ponawiercam te wgłębienia do selektora (poszczególne tryby ognia). W każdym razie wstawię foto jak skończę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli mam napisać szczerze, to bardzo mi się podoba :icon_wink:

Jeśli mam przypiepszyć się o szczegóły, to selektor/bezpiecznik, podstawa muszki, zwalniacz magazynka i podstawa muszki. No i brakuje montażu na dwójnóg i dodatkowych nitów od montażu kolby.

 

Ale ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobra robota. Na szczególną uwagę zasługuje podstawa szczerbinki, bolec na podstawie kolby, złączone okucie i bolec w kolanku gazowym.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Jeśli potrzebujecie części do tantala/beryla/onyksa, bo niektóre zamienne to na worksie pytajcie, ostatnio duużo części od tantala tam dostałem ;] oczywiście to co da radę zamontować do repliki. A tutaj znalezione na alledrogo:

http://allegro.pl/powiekszony-bezpiecznik-do-kbk-beryl-i3536759932.html

 

I pytanie, można gdzieś dostać replikę lufy stalowej żeby pasowała do berylowych części ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lufa, jak ma być dokładna wymiarowo, to nie może byc z AKM-a bo ta jest po prostu za krótka 415mm vs 457mm w realu

 

Tu jest zdjęcie gdzie widać lufy zewnętrzne do repliki Tantala i Beryla i od razu widac o co chodzi. Lufy były robione pod części z Fabryki.

 

1zbuvjs.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...