Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

@Mendi

Miałem przez chwilę ów Straighta niebieskiego w M14 G&G z lufą Promyka, dystanser flat hop tejże firmy nie pasował - za małe okienko w lufie, natomiast ze zwykłymi dystanserami lub H pojawił inny problem - średnio 6/10 strzałów było podwójnych.

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@KubaL17

 

Dystansery się przycina lub poszerza okno w lufie.

 

O, to dzięki za info, nie doczytałem widać. Dopiero zaczynam się zaznajamiać z wnętrznościami replik i zwyczajnie myślałem, że może te flathopy jednak dedykowane pod Promyki Delta 6,20 - jeśli dobrze kojarzę, w tamtych lufach jest większe od standardowego okienko. Zostaje tylko problem dwustrzałów, przynajmniej w moim wypadku nie zależały one od dystansera.

Link to post
Share on other sites

Mam komorę svd airsoftpro świeżą gumkę prometeusza fioletową i problem z kręceniem kulek 0,43 guardera. Ma ktoś pomysł? Dystanser z komory jest słaby ?

Nie słaby, ale za krótki. Jakbyś miał mięsistą gumkę, to by było git, ale promyk ejst raczej cieniutki i musisz dorobić dystanser tak 1,5-2mm dłuższy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dodam swoje pare groszy:

 

Ja cały czas się trzymałem legendy o "zielonych nieśmiertelnych" co wszyscy jak mantrę powtarzali, i wciąż (poza stockami) nie miałem w ręku innej gumki, ale...

 

1) Co do zimy - mnie nie dotyczy - ja na zimę ASG sezon zamykam :icon_razz: = się nie wypowiem

2) Co do odpadania kołnierza (chodzi o front, dobrze rozumuje?) to u mnie np. został on dosłownie z chirurgiczną precyzją scięty co dopiero na serwisie wyszło - najdziwniejsze, że replika normalnie strzelała bez żadnych zastrzeżeń (komora Retro Arms, 450fps, V2)

3) Nie czytałem jeszcze o flat-hopach ale np. w w/w komorze RA nie ma w ogóle dystansera a w zamian wystaje tylko stałe aluminiowe, bardziej/znacznie bardziej (nie przyglądałem się) coś co a'la dystanser i sprawuje sie rewelacyjnie(!), szczególnie w AUTO - czy to nie taki właśnie taki jakby flat-hop/hybryda?

4) Moim zdaniem w GG najgorsza część do właśnie dystanser który:

a) jest za duzy = czasami na ustawieniu 0 podkręca za bardzo a sprawdzałem to w (G36C, PJ Mk12 Short, CM.028, SpecnaArms/M16A4) zawsze to samo

b) jest za miękki (za duży skok i za wolno wraca do pozycji) co przy strzelaniu AUTO daje rozrzut góra-dół ALE........... wystarczy w środek władować kawałek drucika wraz z izolacją (najtrudniej to znaleźć taki który będzie idealnie pasował!) i gumka staje się znacznie twardsza. Co prawda wtedy jest jeszcze gorzej jeżeli chodzi o regulację bo z zakresu 1-7 ja muszę precyzyjnie ustawić ok. 0,8 [Prowin M16A4) bo już ustawienie na 1 sprawia, że kulki latają na wszystkie strony a przy jeszcze większkym ustawieniu po prostu się blokują (logiczne)

 

Na koniec moje spostrzeżenia:

1) Wszyscy chwalą ProWin i rzeczywiście jest bardzo dobry i stała (dzięki tej małej śrubeczce + uszczelka przed GB) siła dociskająca sprawia że szczelność pewnie jest, ale...

2) Retro Arms wygląda znacznie solidniej i dodatkowo cały jest z CNC, a na dodatek ma stały dystanser o którym wyżej

3) ...komory HU to NAJBARDZIEJ UPIERDLIWA część repliki ;P jak się człek za tunning bierze (nie uwzględniam GB, bo nie potrafię w nich grzebać) :P

 

Pozdrawiam wszystkim i szacun za latanie z repkami na mrozach :)

 

 

----------EDIT:

P.S. Na koniec pytanko - czy do komór ProWin M4 pasują jakieś M-blocki czy inne systemy wzmacniające (temat mało mi znany)? A może sam ProWin jakoś tam wzmacnia konstrukcję i zmniejsza ryzyko pęknięcia GB z przodu?

 

Bo do SA-B07 (Specna M16) chciałem Guardera 140 dać, ale się boję z lekka...

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

Kupiłem ostatnio gumki niebieskie madbulla ( z cytadeli) i są inne niż te stare. Chodzi w zasadzie o mieszankę, bo w budowie różnic nie zauważyłem.

Stare są typowo niebieskie, matowe i mięciutkie, natomiast nowe maja odcień ultramarynki, są błyszczące i wyraźnie twardsze od starych. Nie wiem jeszcze czy jest różnica w działaniu, ale większa twardość nowej raczej nie wróży dobrze na zimę.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ostatnio gumki niebieskie madbulla ( z cytadeli) i są inne niż te stare. Chodzi w zasadzie o mieszankę, bo w budowie różnic nie zauważyłem.

Stare są typowo niebieskie, matowe i mięciutkie, natomiast nowe maja odcień ultramarynki, są błyszczące i wyraźnie twardsze od starych. Nie wiem jeszcze czy jest różnica w działaniu, ale większa twardość nowej raczej nie wróży dobrze na zimę.

 

Podobne dostałem w kwietniu z Azteko i nawet ich nie zakładałem bo konsystencja twardsza niż w G&G i dobrze nie wróżyła. Także można powiedzieć że już jakiś czas temu się skończyły te "reklamowane" mb...

Link to post
Share on other sites

@mothzart

wybacz, ale pojęcia nie masz o gumkach, a epopeje piszesz... w zasadzie to nie wiadomo nawet o czym konkretnie

 

Możliwe - nigdy nie twierdziłem, że jestem ekspertem - opisałem tylko moje spostrzeżenia jak np. za duży dystanser w zielonych GG względem stockowego, trudno się z tym sprawdzonym przeze mnie faktem nie zgodzić.

 

Jeżeli natomiast plotę bzdury to szkoda tylko, że nikt nie chciał się podzielić swoją wiedzą i wyprowadzić mnie z błedu/błedów, bo chętnie bym z takiej wiedzy skorzystał.

 

Sorki ze nie jestem taki PRO jak wy...

Link to post
Share on other sites

Nikt CI nie każe być pro, sęk w tym, że temat jest w zasadzie o gumkach, a nie o komorach czy dystanserach... Chodzi o to by dzielić się informacjami, jakie gumki aktualnie są dobra a jakie nie - np. dobre systemy skończyły sie wprzy wprowadzeniu serii energy, jakość g&g poleciała niedawno na pysk, za to niezłe są gumy od e&l.

 

Nawet nie wiem jak się zachowuje dystanser dodany do gumki g&g, albo systemy, zawsze je wyrzucam. Dystansery robię z oringów lub kabli.

Link to post
Share on other sites

Oki, dzięki - rozumiem swój błąd - za dużo o pobocznych sprawach. Czasami tak mam ze jak się rozgadam/rozpisze to zbyt zahaczam o sprawy zbyt lekko powiązane z głownym tematem.

 

Co do dystanserów to właśnie to jest sedno mojego problemu i już samo info o kablach i oringach sporo mi daje, bo walczę właśnie z dystanserem. Szkoda, że w ProWin M4 trzeba użyć dystansera:

- za miękki - mam wrażenie że jest rozrzut

- za twardy - cieżko ustawić odpowiednią wartość i chyba zżera FPS'y (kawałek wkładu do długopisu całkiem blokuje kulki :/)

 

...a w Retro Arms świetnie to zostało rozwiązane(=stały aluminiowy dystanser).

 

Pokombinuję jutro z kabelkami różnymi i uszczelkami (typowych ASG oringów akurat nie mam). Thnx :)

 

P.S. H-dystanser może pomóc?

Link to post
Share on other sites

Dla osób ogarniających inglisz. Warto obejrzeć, nie skupiajcie się na tym że to HP. Skupcie się na działaniu hopa i tym co tam jest wyjaśnione o słabej powtarzalności strzałów. Nie skomentuje modyfikacji gumki wykonanej w tym filmiku, ale skoro działa :)

Link to post
Share on other sites

Filmik fajny i w teorii może to rzeczywiście poprawić celność. Jak ktoś sprawdzi tą metodę (taśma teflonowa) dajcie znać :)

 

Jedna uwaga (mogę się mylić) - koleś mówił o dwóch siłach, moim zdaniem jeszcze jest trzecia siła którą jest powierzchnia styku/tarcia kulki o gumkę. Wydaje mi się tak dlatego bo tak jak pisałem wcześniej w Retro Arms (M4) nie ma w ogóle miejsca na dystanser - jest on wbudowany i wydaje mi się (też mogę się mylić bo montowałem to chyba z rok temu), że on jest bardziej spłaszczony (= większa powierzchnia, choć bardzej spłaszczona) co daje właśnie bardzo dobry efekt ...w każdym razie u mnie :)

 

BTW: Jaką gumkę byście mi radzili przy 450 FPS i przy założeniu, że chce poeksperymentować z dystanserami H? (niskie temp. nie grają roli)

Link to post
Share on other sites

Filmik fajny i w teorii może to rzeczywiście poprawić celność. Jak ktoś sprawdzi tą metodę (taśma teflonowa) dajcie znać :icon_smile:

 

Jedna uwaga (mogę się mylić) - koleś mówił o dwóch siłach, moim zdaniem jeszcze jest trzecia siła którą jest powierzchnia styku/tarcia kulki o gumkę. Wydaje mi się tak dlatego bo tak jak pisałem wcześniej w Retro Arms (M4) nie ma w ogóle miejsca na dystanser - jest on wbudowany i wydaje mi się (też mogę się mylić bo montowałem to chyba z rok temu), że on jest bardziej spłaszczony (= większa powierzchnia, choć bardzej spłaszczona) co daje właśnie bardzo dobry efekt ...w każdym razie u mnie :icon_smile:

 

BTW: Jaką gumkę byście mi radzili przy 450 FPS i przy założeniu, że chce poeksperymentować z dystanserami H? (niskie temp. nie grają roli)

Nie no Paaanie, Amerykę odkryłeś z tym szerszym dociskiem... a wpisz sobie w googlu takie hasła jak r-hop, g-hop czy flat-hop.

 

Poza tym, zdarza się, że guma ma za ciasny kołnierz do dyszy, lub komora (np. badziew pps pod swd )z a bardzo ściska kołnierz. Wynikiem tego jest zawijanie kołnierza, co skutkuje zacinką i rozwaleniem gumki, a często i bebechów gb. Są różne srednice kołnierzy gumek, tak samo jak różne średnice dysz. Koleś na filmiku niby mówi z sensem, ale ma chyba nieduże doświadczenie w dłubaniu w replikach.

Link to post
Share on other sites

Bla bla bla, zbyt szybka kulka w zależności od jej materiału/faktury przy złej mieszance gumki albo się nie podkręci wystarczająco albo się zatnie w zależności od docisku, także to co koleś podał to bardzo duże uproszczenie dla idealnie dobranych podzespołów/składowych a te idzie dobrać jedynie metodą prób i błędów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...