Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko z tego co wyczytałem fioletowy promyk jest do 400fps ,moja replika przekracza tą moc :icon_confused3:

 

Na to nie paczaj, miękkie kręcą wszystko tylko szybciej się podobno zużywają. Dobieranie gumy do mocy to jakieś niedomówienie, po prostu patrzysz co i jak kręci kulki. Twarde jest sens chyba używać tylko przy kulkach typy stare kałasze, matowo-chropowata powierzchnia. Najważniejsze żeby gumka była polecona i dobra, w końcu lepsza przymała niż spadowująca ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko z tego co wyczytałem fioletowy promyk jest do 400fps ,moja replika przekracza tą moc :icon_confused3:

Dobrze, że kilka egzemplarzy swd 600+ które złożyłem na tych gumach promyka o tym nie wiedzą, przez co śmigają poprawnie. W moim wiośle fioletowa guma wytrzymała 2 lata użytku, gdy się skończyła to kombinowałem przez rok z rożnymi innymi, po czym kupiłem kolejnego promyka i już kombinować nie muszę.

 

Tak jak Shamoth pisze - to jakaś wyssana z palca informacja z tymi 400 fps. Fioletowy promyk kręci świetnie przez cały rok, niezależnie od mocy repliki, a zwłaszcza zimą jest niezastąpiony. Ludzie ich nie doceniają, bo bywają problemy ze spasowaniem w komorach aegów (guma cieniutka jest) no i cena też jest wyższa niż systema czy g&g.Czerwony promyk natomiast jest sporo twardszy od fioletowego i sprawdza się jedynie latem i w replikach fps 500+. Jeszcze jest niebieski promyk z dystanserem specjalnym, coś a'la flathop ale nie miałem okazji tego montować.

 

W poście

#675

 

masz fotki wielu gumek, zobaczysz różnice w grubości i kształtach kołnierza.

Link to post
Share on other sites

Niestety w mojej replice (M14 G&G) fioletowy promyk sprawuje się kiepsko. Nie dlatego, że źle kręci, tylko kołnierz jest za szeroki i nie zatrzymuje on kulek z maga, przez co do komory zawsze wpadają mi dwie kulki...

 

Ja chciałbym się natomiast dopytać o tego PDI czarnego. Ten cały V hold jest coś wart?

Link to post
Share on other sites

Właśnie odebrałem paczkę z niebieskimi Madbullami ze Speca, zamówione bodajże w poniedziałek - ten sam odcień niebieskiego, co stare wypusty, w zestawie standardowe dystansery a nie klepsydry.

Albo mają jeszcze starą partię do wyprzedania, albo się im coś pomerdało, nie wiem.

Parę miesięcy temu również kupiłem w Specu te same gumy, a było już po aktualizacji zdjęcia - również przyszły "jak stare" i takoż fajnie działają w różnych setupach:

M4 + Steelbull / JBU + komora King Arms

Masada + Steelbull + stockowa komora

M14 + Delta Strike + dystanser flat Promyka (guma spiłowana na flat-hop).

Link to post
Share on other sites

Niestety w mojej replice (M14 G&G) fioletowy promyk sprawuje się kiepsko. Nie dlatego, że źle kręci, tylko kołnierz jest za szeroki i nie zatrzymuje on kulek z maga, przez co do komory zawsze wpadają mi dwie kulki...

 

Ja chciałbym się natomiast dopytać o tego PDI czarnego. Ten cały V hold jest coś wart?

 

Właśnie też mam M14 g&g aktualnie systeme wepchaną .

Dzięki za info odnośnie promyka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Przewertowałem trochę stron w tym temacie i widziałem fotkę z porównania gumek, ale nie znalazłem informacji o tym czy gumki mają takie same długości kołnierza? Chodzi o to, że przy komorze PW mam problem z podawaniem kulek - kołnierz blokuje kulki. Gumka jest czarna - najprawdopodobniej Systema. Czy któreś z gumek ma krótszy ten kołnierz? Parę osób poleciło zieloną G&G.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Zielona GG ma dluzy kolnierz - czasem to zaleta (bo lepiej sie uszczelni na plaskiej dyszy).

Guarder przezroczysty ma bardzo miekki kolnierz - ale tez za maly nie jest (za to ciezko zeby kulka sie na nim zablokowala).

Moze zakladajac gumke wycofaj ja lekko a nie wciskaj na maxa do przodu ?

Tak zeby kolnierz sie cofnal ? Na szczelnosc o ile dlugosc dyszy jest dobra to nie wplynie - troche odsunie sie element podkrecajacy ale te pol milimetra nie powinno przeszkadzac.

Zakladajac gumke po prostu spojrz przez okno podawania kulek ile wystaje guma.

Link to post
Share on other sites

Zielona GG ma dluzy kolnierz - czasem to zaleta (bo lepiej sie uszczelni na plaskiej dyszy).

Guarder przezroczysty ma bardzo miekki kolnierz - ale tez za maly nie jest (za to ciezko zeby kulka sie na nim zablokowala).

Moze zakladajac gumke wycofaj ja lekko a nie wciskaj na maxa do przodu ?

Tak zeby kolnierz sie cofnal ? Na szczelnosc o ile dlugosc dyszy jest dobra to nie wplynie - troche odsunie sie element podkrecajacy ale te pol milimetra nie powinno przeszkadzac.

Zakladajac gumke po prostu spojrz przez okno podawania kulek ile wystaje guma.

 

Gumkę naciągałem maksymalnie na lufę jak się dało.

Próbowałem cofać całą lufę z gumką, ale klips nie siedzi dobrze w rowkach lufy i po czasie gdy wskakuje, przesuwa lufę z gumką w głąb komory.

Chyba, że masz na myśli jakiś inny sposób cofnięcia gumki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...