Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaka kominiarka?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

I tracic oslone ?

Zupelnie bez sensu. Gogle paruja mi tylko w takich warunkach, kiedy parowalyby tez bez kominiarki. Paruja mi jak odetne droge wietrzenie na gorze bo zakladam kask. Gdy mam sama kominiarke i gogle nawet jak sie zlatam nie zauwazam specjalnej roznicy. Nie zrezygnowalbym w budynkach z oslony zebow i ust.

Link to post
Share on other sites

dokladnie - podstawowa funkcja kominiarki (dla mnie) jest oslona ust i uzywam jej tylko w CQB. czasem gogle paruja ale sposob jest prosty - nosic ja tak aby nie zaslaniala nosa (tak jak mam na avatarze), nie ma wtedy zadnych problemow.

moze jankiel pisal o tych "welnianych: grubych, trzyotworowych... w takiej nawet w zimie mozna sie zgrzac :P dlatego uzywam cienkiej nomexowej :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Ja uzywam cienkiej bawelnianej i jestem zadowolony, kiedys dostalem seria z bliskiej odleglosci (jakies 4-5 metrow) na twarz i nic mi sie nie stalo nawet nie bolalo, oczywisice bron z ktorej zostala puszczona we mnie seria byla stockowa. Moze mialem szczescie czy cos, bo nie znam innych przypadkow trafien w twarz oslonieta taka zwykla bawelniana. Oczywiscie nomexowa napewno jest lepsza ale o wiele drozsza, a 80 zl za nomexowa kominarke to nie duzo bo jak ja kupowalem swoja bawelniana jakies 3 lata temu to zaplacilem 30 pln a nomexowa kosztowala 120-150 pln. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja używam samej bawełnianej kominiarki, ciepło, ale nie ma źle z ochroną, ma jeden otwór na oczy, zsuwam go pod nos, żeby nmie parowały gogle :)

 

(raz dostałem z jakichś 7m w wargę z Desert Eagla z TM, i poza perfindym zasinieniem i ciepłem, nic mi się nie stało (żadnego rozcięcia, pęknięcia itp ... )

 

jeśli chodzi o zęby, to mój kumepl ma ładny zestaw (włsnego pomysłu)

 

zwykła czarna kominiarka motocyklowa

 

wycięte małe kółko na ustach

 

a pod kominiarkę taka maska przeciwpyłowa bhp :)

 

w zęby nic mu się nie stanie a dziurkowany "lufcik" mieści się w wyciętej wcześniej dziurze :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...