Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora Hop-Up [Madbull]


Recommended Posts

Może nie na temat samej komory MB, ale pkt.4. inna - Prometheus. Sprawdzone własnoręcznie, lepsza od KA. Głowy nie dam że zawsze tak będzie, ale u mnie było trochę więcej fps.

Co do samego wynalazku MB, też zastanawiam się co też można z tego wykrzesać, chętnie przeczytam jakieś rzeczowe porównanie z KA/promykiem.

Link to post
Share on other sites

Jak stockowa komora dziala ... to wymiana nic praktycznie nie zmieni.

Ogolnie jak dla mnie wymiana komor jest przereklamowana.

Jak dziala to bedzie dzialac, sens w wymianie jest tylko jak nie chce dzialac. .. albo jak sie wlasnie wrzuca borka i stockowa jest za dluga za krotka itp do dyszy nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Kmora hopa ma za zadanie:

1. Podawac plynnie kulki

2. Dobrze uszczelnic polaczenie - koncowka dyszy - kolnierz gumki.

Jezeli polaczenie dyszy i gumki jest szczelne - to w jakiej komorze ma to miejsce nie ma zadnego znaczenia.

Kingarmsowe gumki ktore wchodza w maga i gearbox nie maja wplywu na szczelnosc ukladu.

Jezeli czesc powietrza wpada do maga - znaczy polaczenie nie jest szczelne...

Jezeli czesc wraca w kierunku na gearbox - tak samo nie jest szczelne.

 

 

Owszem ... jezeli stockowa komora hopa jest tak niedokladnie wykonana ze sa nieszczelnosci na polaczeniu dysza - gumka - wtedy zmiana komory moze poprawic osiagi. Ale jezeli odpowiednio doszczelni sie stocka - to zmiana komory chocby na najlepiej wykonane nic nie zmieni.

ps. Nie wierze w magie komor TMa. Jak ktos wierzy w czary itp pierdoly -prosze bardzo.

Link to post
Share on other sites

Błąd.

Komora HU ma także za zadanie:

3. Siedzieć cały czas w tym samym miejscu, nie obracać się, nie drgać itd. (tu przydają się te oringi na komorze KA; komora promyka i bez oringów mocno siedzi w GB i się nie rusza)

4. Trzymać dobrze regulację, mieć dobrą "powtarzalność" (czyli ta wajcha dociskająca dystanser -M4/M16- ma się nie ruszać podczas strzału)

Link to post
Share on other sites

3 i 4 da sie zrobic samemu z wlasna stockowa komora ...

Co do osiowosci regulacji - tu racja. Ale jakos nie spotkalem sie z luznymi komorami. Moze mam szczescie nie wiem.

 

Ogolnie nie wiem czy dobrze rozumiecie co chce przekazac ...

Jezeli orginalna komora jest dobrze regulowana, sieci w miare stabilnie i nie ma jakis naprawde konkretnych wad fabrycznych ... to zmiana na super duper komore nic praktycznie nie da. A potrafi popsuc z uwagi na rozne dlugosci dysz (np w emkach) ktore pasuja tylko do odpowiednich komor...

 

Tez kiedys myslalem ze jak wymienie super fajna komore w augu stocku na metalowa GP to bedzie poprawa ... a okazalo sie ze jest gorzej. Ot taki psikus. Nie obylo sie bez pilnika.

Link to post
Share on other sites
Nie wierze w magie komor TMa. Jak ktos wierzy w czary itp pierdoly -prosze bardzo.

 

Nie musisz wierzyć bo w fakty nie wymagają wiary a jedynie poznania. Mam w tej chwili sprzęt wyłacznie TMa. Weźmy takiego SIGa... daj mi elektryka z 270fps i porównajmy zasięg :D (tyle mam w sigu). Nie wiem czy to magia, duszki czy moce nieczyste ale fakt jest taki że działa lepiej niż jakakolwiek inna komora. To samo tyczy się gaziaków (konkretnie: hi capa 5.1 oraz socom mk23. Zasięg większy niż w chińskich/taiwańskich odpowiednikach z większą ilością fps).

Link to post
Share on other sites

Coz ja mam auga z 300 fps i stwierdzam ze magia TM polega glownie na tym ze wiekszosc ludz mysli ze replika ktora ma mniej niz 300 fps - powinna miec duuuzo nizszy zasieg niz takie 350-400.

A prawda jest taka ze ta roznica nie jest jakos szczegolnie duza. Dobra gumka tez jest bardzo wazna.

Wloz komore TMa do repliki 500 fps i wtedy porownajmy jak strzela.

 

ps. Gaziaki to troche inna bajka... tam precyzja wykonania jest duzo istotniejsza bo nie bardzo da sie to uszczelnic domowymi sposobami. Ba nawet sprawdzic szczelnosc nie jest zbyt latwo.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze AnR, ale TMy (stocki) mają często większy zasięg od tych innych z 350fps pod maską. Kiedyś z ciekawości włożyłem moją komorę TMa do emki CA (490fps) znajomego jak robiłem przegląd i na tej samej gumce, lufie i dystanserze tory lotu kulki jak i zasięg skuteczny były większe w przypadku komory TMa mimo takiej samej szczelnosci układów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Przyłączam się do powyższego postu. Może ktoś miał okazję porównywać z komorami KA, CA czy Elementa? Cena nie jest jakaś mała, ale komora wygląda solidnie, w dodatku metoda regulacji wydaje się o niebo lepsza niż w innych komorach do eMek.

 

Jeżeli ktoś używa - proszę o jakieś informacje jak się sprawdza :) Dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...