Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Coyote brown i rózne firmy


Recommended Posts

Witam

 

Planuje zakupy jakiegoś sprzętu z CB, i przeszukując różne strony można natrafić na mnóstwo różnych firm od tych pewnych jak Flyye czy Pantac, przez G&P, helikony i inne.

 

I tu rodzi się moje pytanie, Czy coyote brown jest coyot brownowi faktycznie równy?

Jak bardzo różnią się od siebie wizualnie poszczególne firmy, czy jakoś specjalnie rzuca się w oczy różnica miedzy nylonem a cordura itp.

 

Zdaje sobie sprawę, że można kupić tylko porządny i kontraktowy sprzęt, ale za niektóre ładownice ponad 100zl to jednak trochę za dużo jak na moja kieszeń, dlatego pytam się Was, jak to jest z tymi kolorami

Link to post
Share on other sites

Praktycznie każdy CB jest zależny od firmy, nie spotkałem się jeszcze, żeby 2 różne firmy miały ten sam odcień CB. Różnice wynikają z partii materiałów, blaknięcia materiału itd.

Różnice są też bardzo widoczne np, na taśmach i odcieniach używanych klamer.

 

Ostatnio spotkałem się też z przypadkiem gdzie rzekomo CB Flyee jest bardzo zbliżony do Khaki Phantoma. Akurat relacja zasłyszana od kolegi, więc nie bardzo wiem co tym myśleć.

 

Także najlepiej wyjdziesz, jak sukcesywnie będziesz dokupywał sprzęt jednej, wybranej firmy.

Link to post
Share on other sites

Mam cały system cirasa w G&P i różni się od pantaca, bardziej wygląda na khaki, za to z flyye'em (khaki) ze sobą współgrają. Inna sprawa z helikonem i tego typu, nie przypomina on ani coyot'a, ani khaki wymieniowych powyżej.

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites

Hm.. no tak spodziewałem się tego.

 

Myślałem też o tym, żeby np na kamizelce mieć sprzęt tej lepszej wartości ( tak dla lansu :D) a na pasie już ten tańszy, tak żeby jedna kieszeń nie była obok drugiej.

 

Może wtedy będzie dało zatrzeć się te różnice w kolorach

Link to post
Share on other sites

Mam cały system cirasa w G&P i różni się od pantaca, bardziej wygląda na khaki, za to z flyye'em (khaki) ze sobą współgrają.

 

 

Miałem tego Cirasa CB i w praktyce z CB kontraktowym ( AITES, EI ) nie ma nic wspólnego, natomiast nawiązuje mocno do MJK i innych piaskowych odcieni oporządzenia.

 

CB jest kolorem który miał ułatwić logistykę, a więc współgrać dobrze z różnymi kamuflarzami (tu leśny i pustynny MARPAT). CB na kontraktowych butach BATES 85501 wygląda na nawet wpadający w zieleń.

 

zdjęcie pożyczone z www.bravo-company.pl:

bates1.jpg

 

http://picasaweb.google.com/forecon.co/USM...729315708976898

na tym zdjęciu jest pan ubrany w nomexowy kombinezon CWU-27p , CIRAS w CB , kabura w D3C, i MICH w kolorze piaskowym.

 

Kolor CIRAS'a CB od G&P jest podobny do tego hełmu :)

Link to post
Share on other sites

W kolorze khaki to on może mieć poduszkę pod pasem i tą torbę w pasie ;)

 

Żeby było jasne: http://picasaweb.google.com/marcinosbb/Gea...496812401085970

 

Na froncie tego plate'a mam 3xpouche od Flyye w kolorze Khaki i MBITR pouch od G&P w ich kolorze "Coyote".

Chyba zdecydowanie mu bliżej do Khaki aniżeli CB. Może to wkońcu skończy temet Coyota od G&P ;)

Link to post
Share on other sites

Ahaaa więc abstrahując jeśli producent np XYZ zrobi kopie RRV i wypuści ją pod nazwą CIRAS to my też mamy powielać jego błąd i mówić o tej kamizelce CIRAS od XYZ czy raczej kopia RRV od XYZ?

;-)

 

Zostać przy nazwie producenta, czyli w tym przypadku przy CIRASie XYZ - osoby nie będące w temacie mogą się pogubić, jeśli wszyscy zaczną po swojemu nazywać wszystko ;-)

Link to post
Share on other sites

Od dłuższego czasu kupujemy cordurę i taśmy w kolorze coyote brown od Amerykanów i ani my ani nasi klienci nie zauważyliśmy żadnej różnicy pomiędzy odcieniami pochodzącymi z różnych partii tkaniny. Wszystkie są identyczne.

Inny odcień ma natomiast cordura w kolorze coyote tan (ma ją np. NFM).

Oba odcienie coyote: brown i tan to kolory kontraktowego amerykańskiego wyposażenia.

Link to post
Share on other sites
Oba odcienie coyote: brown i tan to kolory kontraktowego amerykańskiego wyposażenia

Nie. CB jest kolorem wyposażenia USMC a Matt Johnson Khaki czyli khaki jest używany przez część SOCOM. Coyote Tan to domena Blackhawk'a, który nie jest kontraktowym dostawcą.

 

coyote tan (ma ją np. NFM).

Ostatnio widziałem u nich ładny CB a nie CT :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...