Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłok tylnia pozycja: piłowanie zębów tłoka?


Recommended Posts

Witam. Rozwiązałem mnóstwo problemów z singlem, teraz tłok pozostaje w tylnej pozycji czasami. Nawet 12v nie jest w stanie tego ruszyc. a sprezyna daje 300 FPS, stock classica z 4 letni. Zębatki próbowałem różne, to samo. Podwójne łożyskowanie. Czy powiedzmy spiłowanie ostatniego zęba tłoka rożwiąże problem? Może zmniejszyc luiczbe łozyskowan?

Link to post
Share on other sites

ALBO łożysko ma zbyt małą średnicę i sprężyna się na nim zakleszcza, ale teoria Kicpy też ma jak najbardziej sens, szczególnie gdy tłok nie jest dobrze spasowany z prowadnicami w GB - może pod koniec cyklu wędrować lekko w bok i przy dobrze spasowanym łożysku z prowadnicy jest ból. Wsadź sobie prowadnicę bez łożyska.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę bo ta sprężyna ma dużo mniej zwojów niż M110 guardera który się mieści do między podwójnym łożyskowaniem. Sam używałem takiej sprężyny przy podwójnym łożyskowaniu i żadnych problemów nie miałem, gdy włożyłem do innej repliki z prowadnicą Prometheusa musiałem zatopić rurkę termokurczliwą na prowadnicy bo aż takie luzy miała i lubiła się zsunąć i zablokować tłok.

Link to post
Share on other sites

Podam inny przyklad: kiedys bawilem sie duraliminiowym tloczyskiem ICS + tlok. Co dziwne, zerwalo zeby z tloczysta i tlok stawal w polowie drogi.

 

Po glebszej analizie wyszlo, ze duraluminiowe tloczystko wraz z tlokiem bylo krotsze o 0,5mm w stosunku do plaskiowego stock'owego tloczyska. Kola zebatw mialy problem aby sie zazebic,tloczysko stawalo w polowie drogi, blokowalo sie itp itd...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...