Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CO-102 SR4 Tactical


Recommended Posts

http://www.gunfire.pl/product-pol-11521933...4-Tactical.html

zupełnie nowy system gazowy (jakaś hybryda pomiędzy częściami aeg a systemem napędzania gazowego)

zaczerpnięte ze strony gunfire: "CO-102 posiada układ gazowy zasilany z kapsuły CO2. Prędkość wylotowa jest zależna od ilości gazu w kapsule i waha się od 530 do 430 fps"

komora HU wygląda podobnie do tej z aegów a w samym karabinku jest coś jakby Gear Box

ktoś ma jakieś konkretne info na ten temat ?

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Ale akurat ten system jest do życia - naprawdę.

 

Wszystkie wkłady na CO2 mają jedną dobrą stronę - pasują pod standardową mambę ( gwint od gniazda mamby co jest w zestawie i gwint wszystkich elementów mocujących co2 jest taki sam np. dla KSC ingrama mag podpięty pod butle co2 zapierd*la jak dziki kojot) - stąd wystarczy tylko reduktor który to spowoduje że z 1 strzałem twoja lufa i komora HU nie przeleci przez lufę i już masz maszynę bojową na wypasie.

Link to post
Share on other sites

Było, pisałem o tym szerzej w tym temacie.

 

Ps. max co z tego wyciągłem to 680fps, ale to za duże ciśnienie było, bezpieczne jest 640fps przy 750psi i dużej butli na mambie. Mały nabój CO2 to porażka tutaj, 20 strzałów i spadek mocy a mag jest na 50 :mrgreen:

Ps2. system co2 pasuje do każdej M`ki, ma kształt gearboxa, gdyby zmienić spust, pasował by także do V3 a może i V6.

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia ile inne repliki wyciągają z 12 g. ale wymiana kapsuły po 30 kulkach to jakiś absurd.

Najbliższy odpowiednik to repliki Aresa z magazynkami na CO2, mama taki mag i sprawdze na ile starcza, ale licze też 30 max.

Mój pistolet gazowy zużywa taki nabój CO2 w 55-60 strzałach, a jest chyba 3,5 raza słabszy od SRC. W AK od GHK taki nabój starcza na 45-50 strzałów przy 390fps.

Link to post
Share on other sites

Absurdem są rzeczy które piszesz... Przy takiej mocy zużycie gazu jest bardzo duże. To tak jak byś pisał że spalanie w Subaru impreza jest absurdem...

 

G. mnie obchodzi wydajność co2, mnie interesuje praktyczne zastosowanie repliki. Co po mocy, jeżeli tyle spada na przestrzeni 20 strzałów? O mambie mi nie piszcie bo to już kompletna porażka.

Link to post
Share on other sites

G. mnie obchodzi wydajność co2...

Mnie tyle samo twoja opinia, gaziaki są bardziej upierdliwe w użytkowaniu niż aegi, ale nic nie zastąpi blow-backa ani reakcji na spust.

Praktyczne zastosowanie, ależ proszę, real-capy, odrzut, blow-back, reakcja na spust, realne wymiary repliki (o częsciach od ostrego nie wspomnę).

Dla kogoś kto dużo strzelał z ostrej, gaziak to jest to. Żaden aeg, powtórze się, żaden aeg tego nie zastąpi.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli cię to g obchodzi to po co się tu produkujesz? Wiadomo że przy tak dużej mocy to nawet spadki fps są przy gaziakach na GG. Przy tak małych ilościach dostępnej ilości gazu żaden gaz nie da ci możliwości wystrzelenia zadowalającej twoje zachcianki ogromnej ilości kulek przy tej samej dużej mocy ponad 600fps.

Link to post
Share on other sites

A Ty po co się produkujesz?

 

Reasumując:

- brak blowbacku

- upierdliwość w użytkowaniu

- po 20-30 strzałach trzeba zmieniać kapsułę

- spadek mocy na przestrzeni 20-30 strzałów uniemożliwiający praktycznie prowadzenie celnego ognia

- brak auto

 

świetny wynalazek :lol:

Link to post
Share on other sites

świetny wynalazek :lol:

A więc tak, pół-automatyczna snajperka z 600fps, bez blow-backu dużo cichsza. Brak auto - auto przy takiej mocy to chyba dla idiotów. Co do 30 strzałów - nabój idzie wkręcić szybciej niż naładować mag green gazem.

Koniec tematu, nie ma się o co kłócić, ja pożegnałem elektryczną snajperkę (620 fps) z niepotrzebnym trybem auto w zamian za to.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...