Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Znaleźliśmy ostatnio dość ciekawe miejsce w lasach komunalnych za maltą. W okolicy wielkiego komina jest opuszczone gospodarstwo. Cztery małe budynki dobre do treningu. W budynkach pełno kulek ,ktoś porobił ławki ,na ścianach się podpisała ekipa 22thMarines ale nie znalazłem żadnych informacji o nich. Dziwne to bo przechadza się tam sporo ludzi. No chyba że trenują w dni robocze bo w weekendy ludzi jest za dużo.

 

http://maps.google.pl/maps/myplaces?ll=52.395814,16.996166&spn=0.002501,0.004823&sll=52.395657,16.996729&sspn=0.005002,0.009645&gl=pl&vpsrc=6&ctz=-120&t=h&z=18

 

Jak ktoś poznaje to miejsce to niech da znać na PW czy można tam czasami potrenować bez "niespodzianek".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaleźliśmy ostatnio dość ciekawe miejsce w lasach komunalnych za maltą. W okolicy wielkiego komina jest opuszczone gospodarstwo. Cztery małe budynki dobre do treningu. W budynkach pełno kulek ,ktoś porobił ławki ,na ścianach się podpisała ekipa 22thMarines ale nie znalazłem żadnych informacji o nich. Dziwne to bo przechadza się tam sporo ludzi. No chyba że trenują w dni robocze bo w weekendy ludzi jest za dużo.

 

http://maps.google.pl/maps/myplaces?ll=52.395814,16.996166&spn=0.002501,0.004823&sll=52.395657,16.996729&sspn=0.005002,0.009645&gl=pl&vpsrc=6&ctz=-120&t=h&z=18

 

Jak ktoś poznaje to miejsce to niech da znać na PW czy można tam czasami potrenować bez "niespodzianek".

 

To jest tzw. Biała Góra. Teren jest prywatny, tylko właściciel gdzieś zniknął. W zeszłym roku część zabudowań się spaliła. Ze względu na bliskość ZOO, trasy rowerowej i niepewny status miejscówki, raczej bym odradzał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak jak w temacie ostatnio byłem na strzelance grupowej w Poznaniu (opuszczona szkoła - na Piątkowie) myślę że teren jest dość duży aby można było zorganizować strzelanki tak coś koło 40osób. Jest trochę dziur w podłodze co oznacza że trzeba patrzeć pod nogi. Jeśli chodzi o policję, cywilów, bezdomnych ( wyłączyliśmy z rozgrywki jeden pokój ponieważ bezdomni tam przesiadywali) nie ma żadnego problemu.

 

zdjęcia (nie robione przeze mnie ) : https://picasaweb.google.com/107325765409674685014/Hala?authkey=Gv1sRgCPyJ94HCwvCIAg

http://wikimapia.org/9256182/pl/Ruina-niedoko%C5%84czonej-szko%C5%82y-podstawowej

 

Co o tej miejscówce sądzicie ? :wink:

ps. oczywiście było by to CQB

Link to post
Share on other sites

Jakieś 2 lata temu również się interesowałem tym budynkiem i pogadałem z kilkoma osobami, którzy uświadomili mnie, że tam się kiedyś strzelanki odbywały, ale z racji tego, że kręci się tam sporo ludzi to teren odpada.

 

Nie wiem nie sprawdzałem, uwierzyłem na słowo.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem odpada. Jest tak blisko cywilizacji, że z pewnością co chwilę kręci się tam ktoś z psem. Poza tym do najbliższych zabudowań jest ok. 30 metrów. Poza tym to straszna melina.

 

Zresztą, Cement już kiedyś pisał o tej szkole i też był nastawiony raczej mocno negatywnie.

Link to post
Share on other sites

 

zdjęcia (nie robione przeze mnie ) : https://picasaweb.google.com/107325765409674685014/Hala?authkey=Gv1sRgCPyJ94HCwvCIAg

http://wikimapia.org/9256182/pl/Ruina-niedoko%C5%84czonej-szko%C5%82y-podstawowej

 

Co o tej miejscówce sądzicie ? :wink:

ps. oczywiście było by to CQB

 

Zdjęcia robiłem ja ;)

 

Interesowaliśmy się tym terenem właśnie pod kątem cqb w listopadzie. Razem z kolegą Qbeckim wybraliśmy się tam pewnego popołudnia i zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia i poziomy.

Miejsce samo w sobie jest genialne, jak już pisałem w innym temacie. Niestety w ciągu ok dwóch godzin spędzonych na zwiedzaniu spotkaliśmy dwa razy okoliczną młodzież, która urozmaicała sobie czas popalaniem/popijaniem oraz chyba trzy osoby z psami, które kręciły się w pobliżu tego budynku. Oprócz tego jest tam kilka skłotujących osób.

 

Jeśli będzie się tam odbywała jakaś strzelanka, to obawiam się, że ciekawa ludność okoliczna może złazić się jeszcze chętniej - z okien i balkonów najbliższego (ok 30m) bloku jak na dłoni widać całą halę.

No i do tego nieszczęsne dziury w podłodze, choć oczywiście i tak nie jest źle, w porównaniu z innymi miejscówkami ;)

 

Jak na trening - rewelacja. Jeśli chodzi o strzelanie większą grupą - ryzykownie i niebezpiecznie.

Pozdrawiam

Edited by Afrati89
Link to post
Share on other sites

Znaczy wiesz, nie zrozum mnie źle - jak chcecie to możecie tam sobie grać ile dusza zapragnie. Jak to sobie zorganizujecie, to nikomu nic do tego. Nikt też wam tego oficjalnie nie zabroni. Nie ja będę się tłumaczył/uciekał przed Policją/dresami/wkurzonymi spacerowiczami, więc w sumie mało mnie interesuje, czy i jak macie zamiar tam się bawić.

 

Osobiście jestem przeciwnikiem bywania na takich miejscówkach, bo ani to bezpieczne dla grających (szkoda, że już mało kto pamięta, jak Jimbo połamał sobie w 2006 roku nogi w kilkudziesięciu miejscach, kiedy zleciał przez dziurę w podłodze do piwnicy na Budomelu) i dla osób postronnych, ani specjalnie przyjemne, a z pewnością ryzykowne, bo szkieły mogą się zjawić w każdej chwili. No, ale róbcie, jak uważacie. Byleby potem płaczu nie było.

Link to post
Share on other sites

No wporzo, ale ta miejscówka już się kilkukrotnie przewijała. W tym temacie chyba też.;p Generalnie moim i nie tylko zdaniem leży za blisko cywilizacji, żeby można się tam było bezpiecznie bawić, bez zwracania na siebie niepotrzebnej uwagi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...