Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jeżeli ktoś chciałby sobie potrenować CQB na opuszczonej szkole na Piątkowie to niestety za późno bo rozebrali :E Także jakby ktoś miał jakieś miejscówki do ćwiczeń CQB bez strzelania na terenie Poznania to prosiłbym aby tutaj napisał bądź na PW.

 

 

Jeżeli zły temat to prosiłbym o przeniesienie do bardziej odpowiedniego.

Edited by Kofeina
Link to post
Share on other sites
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Owińskach ktoś ogarnia teren starego szpitala - widoczna ochrona, porządki za główną bramą a w ten weekend gościli tam farbiarze. Jeśli jest zainteresowanie tym terenem, to gdzieś widziałem nową tablicę z informacją czyje to teraz i info mogę tu wrzucić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koledzy, a co myślicie o Smochowicach? W lasach jest dużo fajnych polan z zagajnikami i większymi iglakami. Dojazd spoko a i ludzi tam nie ma jakoś super dużo.

 

Np. tutaj są fajne zagajniki:

https://maps.google.pl/maps?daddr=52.442611,16.821976&hl=pl&sll=52.37235,16.911392&sspn=0.070743,0.209255&t=h&mra=mr&z=16

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wszystko co napisał Wacol jest prawdą.

 

Dodam jeszcze mieszkańców Smochowic wychodzących na regularne spacery/wyprowadzających psy.

 

Nie wiem, jak to wygląda w tej chwili ale kilka lat temu na polankach można było spotkać watahy młodzieży w wieku 3-6 lat z przedszkola Polne Kwiaty.

 

Jako, że na Smochowicach mieszkam 27 lat, tego terenu nie brałbym pod uwagę. Za blisko domów, za dużo ludzi, za dużo ścieżek w tej części lasu....no i nic ciekawego tam nie ma.

 

/boziu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Teren szpitala to własność Stowarszyszenia Srebrne Lata. Teren czasami jest chroniony, czasami nie. Tubylcy z ulicy przylegającej do szpitala są w zmowie z właścicielem i jak kogokolwiek widzą dzwonią na policję. Ale wejść jak najbardziej się da, teren świetny. Z właścicielem nie da się dogadać, jest to kawał sukinsyna który nikogo nie wpuści na teren bo a nóż będzie sprzedawał zdjęcia które tam zrobił... Ale zimą była taka akcja, że "urban explorersi" się dogali z ochroniarzem (właściciel chyba nic nie wiedział) i był fajny zjazd eksploratorów tam. Można by się próbować z właścicielem dogadać i zaproponować troszkę kasy za wejście, czy jakoś tak...

@Sudom: A byłeś w schronie atomowym-radiostacji? Choć na asg za bardzo się chyba nie nadaję.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witajcie, nie chcę zakładać osobnego tematu więc pytam tutaj.

Wiecie może jak wygląda sprawa z opuszczonym szpitalem psychiatrycznym w Owińskach?

Czy wszystko tam jeszcze stoi? Czy na teren można normalnie wejść? Czy da radę tam postrzelac? Jak to aktualnie wygląda?

Z góry dziękuję za każdą informację.

Edited by Drzewo
Link to post
Share on other sites

Witajcie, nie chcę zakładać osobnego tematu więc pytam tutaj.

Wiecie może jak wygląda sprawa z opuszczonym szpitalem psychiatrycznym w Owińskach?

Czy wszystko tam jeszcze stoi? Czy na teren można normalnie wejść? Czy da radę tam postrzelac? Jak to aktualnie wygląda?

Z góry dziękuję za każdą informację.

 

Przeczytaj post od Sudoma, który jest powyżej. Tam znajduje się odp na Twoje pytanie.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam. Mieszkam niedaleko Fortu V i zastanawiam się dlaczego tam nie strzelamu. Nie wieżę, że taka miejscówka umknęła uwadze. Jestem raczej zdania że ktoś będzie potrafił podać powodu dla których możemy tam nie być mile widziani.

 

Z tego co widzę (byłam na spacerze wczoraj) to od zabudowań fort jest oddzielny solidną fosą, ścieżek za dużo tam nie ma więc jak zarośnie liścmi to nie powinniśmy rzucać się w oczy autochtonom. Widziałem tam grupę wspinaczy ale po zewnętrznej stronie od lechickiej która raczej i tak nas nie interesuje (chyba że resp).

 

Co mnie tylko martwi to ilość śladów po imprezach i ślad po ognisku. Wygląda że bywają tam miłośnicy tanich trunków.

Ktoś potrafi coś dodać?

Link to post
Share on other sites

W żadnym razie teren nie umknął niczyjej uwadze.;] Z Wombatem odwiedziliśmy go już w listopadzie 2008 roku. Stwierdziliśmy wtedy, że jest zbyt niebezpieczny, a do tego widać tam wszystko jak na dłoni i za bardzo nie ma gdzie się ukryć. Na forcie walało się dużo szkła, rozmaite zakątki śmierdziały ekskrementami, łatwo było wpakować się w jakąś dziurę i zlecieć na poziom -1, albo poślizgnąć się i rąbnąć głową o jakiś kamień. Odwiedziłem miejscówkę kilka miesięcy później z innym kolegą i mało co nie skończyłoby się na przejażdżce ambulansem. Albo karawanem.

 

Poza tym nie było tam nic, czego nie oferowałby żaden z pozostałych fortów. Podejrzewam, że od tego czasu zbyt wiele się w temacie nie zmieniło, a jeżeli już to co najwyżej na gorsze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

@Sudom: A byłeś w schronie atomowym-radiostacji? Choć na asg za bardzo się chyba nie nadaję.

 

Nie, nie byłem. Znalazłem opis ciekawych miejsc na forum MR. Może kiedyś się wybiorę :) przy okazji interesuje mnie teren starej stacji pomp wody do Stomilu. Betonowy płot częściowo rozwalony, jeden z naziemnych basenów ma dziurę i jest otwarty a w tle jakieś budynki. Teren wyglądał na opuszczony ale nie miałem możliwości obejrzeć go w kierunku zabudowań.

Link to post
Share on other sites

W żadnym razie teren nie umknął niczyjej uwadze.;] Z Wombatem odwiedziliśmy go już w listopadzie 2008 roku. Stwierdziliśmy wtedy, że jest zbyt niebezpieczny, a do tego widać tam wszystko jak na dłoni i za bardzo nie ma gdzie się ukryć. Na forcie walało się dużo szkła, rozmaite zakątki śmierdziały ekskrementami, łatwo było wpakować się w jakąś dziurę i zlecieć na poziom -1, albo poślizgnąć się i rąbnąć głową o jakiś kamień. Odwiedziłem miejscówkę kilka miesięcy później z innym kolegą i mało co nie skończyłoby się na przejażdżce ambulansem. Albo karawanem.

 

Poza tym nie było tam nic, czego nie oferowałby żaden z pozostałych fortów. Podejrzewam, że od tego czasu zbyt wiele się w temacie nie zmieniło, a jeżeli już to co najwyżej na gorsze.

 

Od siebie dodam tylko tyle, że kręci się tam towarzystwo piwakowe, momentami w liczbie tłumu, bywają różnego rodzaju hipsterzy, a gdy pora roku pozbawia roślinność listowia, repliki z powodzeniem mogą ogarnąć zasięgiem okna okolicznych domków. Miejscówka nadaje się jedynie do przestrzelania repliki, nic ponad to.

Link to post
Share on other sites
Schron radiostacji nie nadaje się do asg. Jak już to zaposowe centrum dowodzenia, ale ono jest na terenie poligonu więc odpada. Ktoś już obczajał POZMEAT na Jeżycach pod kątem asg?

 

Było. Nie nadaje się. Powody są chyba oczywiste.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...