Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WSOWL- aeromobilne


Recommended Posts

Witam

Zakładam ten temat z pytaniem czy wie ktoś może (najlepiej jak jest osobiście poinformowany) czy ten przepis że do WSOWL na specjalizacje aeromobilne mogą iść tylko osoby od 160 do 185 cm i do 85kg jest do obejścia. Tzn czy jak jestem wyższy to mam co o tym marzyć. Jeżeli uznacie że pytanie jest bez sensu to grzecznie wyraźcie swoją opinie a nie besztajcie bez powodu.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest british

Zapewne jeśli wykażesz inne cechy pożądane przy rekrutacji, lub pochwalisz się dodatkowymi atutami typu osiągnięcia sportowe, to przymkną oko na to czy owo.

Nie lepiej zapytać się w swoim WKU?

Link to post
Share on other sites

Zapewne jeśli wykażesz inne cechy pożądane przy rekrutacji, lub pochwalisz się dodatkowymi atutami

Chyba co najwyżej wujek na wysokim stanowisku, bo teraz to inaczej tam się dostać to cud raczej jest ;-) Do podoficerskich zresztą też.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Procent dostających się "bez układów" do tych z układami ma się jak 2 do 70.

Osobiście znam parę osób. które dostały się bez układów ale np. byli Mistrzami Polski Juniorów w dyscyplinach siłowych albo co najmniej brali udział w Olimpiadach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.

 

Reszta miała dodatkowe atuty w postaci ZIPa (ZIP - Znajomości i Plecy).

Link to post
Share on other sites

Ja też mam kumpla co się dostał w 2007.

Ale:

Primo:

zrobił kurs spadochronowy

Secundo:

zrobił kurs CMAS P2

Tetrio:

zdał ezaminy z bardzo dobrymi wynikami(bodajże 3 w grupie, w każdym razie odbierał indeks z rąk ministra Szczygła)

Quatro:

ZIP w postaci szwagra

Quinto:

Zanim poszedł do WSOWL najpierw zrobił mgr ekonomii na UE we Wrocławiu

 

 

w nawiązaniu do zapytania o wzrost/wagę wg informacji z pierwszej ręki:

Specyfikacja rekrutowymiarówki :) jest ściśle związana z predyspozycjami fizycznymi i prostym faktem że WP nie posiada zróżnicowanych typów spadochronów więc tylko osoby o wzroście do 185 i wadze max 85 kilo mogą w polskim wojsku fruwać.

Nie wiem ile w tym miejskiej legendy, ale pamiętam że podczas treningów przed egzaminami na WSOWL mocno z nim trenowałem, żeby zbił wagę.

Edited by raeone
Link to post
Share on other sites

Ja też znałem paru "łebskich" chłopaków, brali udział w szkoleniach organizowanych przez Szkołę m.in. z GROMem, 1 PSK, Strażą Graniczną, ATekami, jak przyszło do co do czego to dostali przydział do skadrowanej jednostki na końcu świata gdzie jedyne co mogli potrenować to idiotyczna kwitologia.

Bardzo szybko napisali podanie o zwolnienie z Armii.

Link to post
Share on other sites
Tylko żeby się nie rozczarował jak po Szkole zamiast do zwiadu/rozpoznania itp. dostanie się do łączności albo innych pancerniaków.

Proszę mi tu nie mieszać łączności z deklami, dobrze?

Bez łączności jesteście tylko zagubionymi w polu zającami....

Inna sprawa, że po Zmechu do łączności nie pójdzie. Przy całym wiadrze szczęścia trafi do rozpoznania... ogólnowojskowego (czytaj: kompania rozpoznawcza na BRDM)... kwity go zjedzą...

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W przyszłym roku najszybciej zostaną zwiększone limity przyjęć. Do Studium Oficerskiego bedzie mozna zdawać z tytułem zawodowym licencjata a nie naukowym magistra jak jest na dzień dzisiejszy. I to w zasadzie jedyne "obniżenia" wymagań (bo na normalnym stacjonarnym WSOWL {oraz innych uczelniach wojskowych na kierunkach wojskowych} naukę kończy się na licencjacie i robi się dodatkowo magistra).

Sprawnosciowego nie obniżą. Angielskiego też nie.

 

inna sprawa ze to obnizenie wymagań otworzy drogę absolwentom "wyższej szkoły czegoś i czegoś" do Studiun Oficerskiego. Nadzieja w ich odsiewie jest rozmowa kwalifikacyjna (bardzo sympatyczna) na egzaminach.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Brałem udział w rekrutacji w tym roku, niestety TWKL mnie usadziło :wink:

Mam kumpelę (saperzy) i kumpla(zmech). którzy dostali się, bez znajomości i jakiś szczególnych osiągnięć.

Więc jakaś szansa na dostanie się jest.

A co do:

czy wie ktoś może (najlepiej jak jest osobiście poinformowany) czy ten przepis że do WSOWL na specjalizacje aeromobilne mogą iść tylko osoby od 160 do 185 cm i do 85kg jest do obejścia.

Jeżeli nie jesteś skrajnie niski/wysoki, dajmy na to masz, np. 188cm ale dobrą wagę to szansa jest.

W pierwszej kolejności patrzą na wagę.

A i mnie nikt nie mierzył, moich znajomych też, więc jak wpiszesz w kwestionariuszu, że masz ze 2cm mniej lub więcej to tak zostanie.

Sęk w tym, że mają tylu chętnych (w tym roku 38 osób na jedno miejsce), że mogą sobie przebierać w kandydatach.

Link to post
Share on other sites

Ja najbardziej jestem ciekaw tych rozmów na, których badają motywację kandydata bo czytałem, że [oczywiście pomijając ZIP] motywacja jest najważniejsza.

 

Jak to jest Panowie z Waszą motywacją? Dlaczego wojsko? Jakie są Wasze oczekiwania?

No i to [podobno] fundamentalne: Co wojsko zyska dzięki Panu?

 

Co zamierzacie mówić?

Link to post
Share on other sites

Tam trzeba sobie zrobić tak zajebisty PiaR żeby chcieli Tobie laskę zrobić. ;)

Czyli primo podejsć na luzie, wciskać wszelkie możliwe papiery (i to na siłę bo im sie nawet nie chce tego przegladać, zaczynając od prawa jazdy, poprzez wyniki sportowe, prace naukowe/artykuły które piszesz, listy polecajace od "znajomego wojskowego"), pomsknąć coś o kumplach w "firmie". Musisz im wmówić, że: "Gdy byłem małym chłopcem to chciałem być żołnierzem. I minęło lat 30-ści a ja dalej w to wierzę".

 

Tak btw Julas nie mów, że startujesz do firmy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...