Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

K98 mauser nowość z Machinegun


Recommended Posts

Co myslicie o tym gunie? Full metal i real wood. Prawdziwe cacko. Kaliber 8 mm. Podejżewam że osiągi ma podobne do M1 Carbine z tym że lepsze skupienie z uwagi na dłuższą lufe. Coś fajnego do posnajpienia. Wolniejsze od M1 Carbine, ale raczej precyzyjniejsze. Ach gdybym nie kupił jakiś tydzień temu M1 Carbine :wink: .

Marushin rządzi.

 

To nie jest jakaś reklama MG. :lol:

Link to post
Share on other sites
In general it is not recommended to buy the Marushin Kar98k, because it is already not very practical for a skirmish, because you have to collect shells, except you can afford to loose US$ 6,- per shot. You also have the problems regarding loading and jams like the real K98 and a good chance that the spring and the rear part of the cocking bolt will break.

 

Z tymi łuskami to prawda, trza je łapać :/ Jednak wole M1 Marushina :D

Link to post
Share on other sites

Tak sie zastanawiam jezeli to jest gaziak to jest przeladowywany automatycznie i wtym momencie spada realizm (jezeli sie myle to mnie poprawcie) a pozatym M1 i teraz K98 to wg mnie bardziej dla kolecjonerow i grup rekonstrukcyjnych niz dla Airsoftowcow.

Link to post
Share on other sites

Tu chodzi o realizm! A ten Mauser to odwzorowanie realizmu na bardzo wysokim poziomie. A to czy strzela się żołnierz ze SWAT'u z SS'manem, to już inna sprawa, każdy dobiera broń wedłóg własnego gustu.

Osobiście nie widzę konfliktu między tym karabinem a ASG.

No, ale już dość offtopic'u.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

wiem ze ozywie jakze stary temat [Paź.2004 8O ] ale jeszcze raz sie spytam, lepiej kupic Marushina czy Tanake ?

 

Tanaka: droższy i kulki 6mm [łuski nie wylatują]

 

Marushin: tańszy i kulki 8 mm

 

tylko nie wiem jak jest z porównaniem mocy :|

 

i jeszce jedno pytanie. Czy w Marushinie jest tak ze kazda luske oddzielnie trza wkladac czy sie ich tam nawpycha kilka i jest git ? [ i jesli tak to jaka ilosc?]

a co do przeladowywania to mozna dojsc do niezlej wprawy i siac postrach :D

Link to post
Share on other sites

Ja miałem w rękach oba i jednak, jak już dojdzie do zakupu to ściągnę sobie Tanakę.

 

Plusem Tanaki jest mag na 10BB identyczny, z tego co widziałem, z m700; więc jak ktoś nie musi mieć 100% realizmu to moim zdaniem lepsze rozwiązanie. Zgubisz łuskę i się zapłaczesz :twisted: komplet 5 łusek do Marushina to 180 zeta, a z gunem dostajemy tylko 5 sztuk i tyle. A skoro trzeba montowac łapak to realizm też diabli biorą.

 

Druga sprawa: róznica kalibru. niby nic ale skoro pozostałe moje guny (aegi i gaziaki) są na 6mm to już pewna niedogodność.

 

I wreszcie: do Tanaki jest dostępna optyka w co najmniej dwóch wersjach ( w każdym razie tyle widziałem) z szyną montażu bocznego do Mausera.

Dla Marushina trzeba ją przystosowywać.

 

8)

Link to post
Share on other sites

Można np ściągać paczką z: www.wgcshop.com ; płatnośc kartą na konto; (zakładka "other rifles") ale w tej chwili mają tylko wersję "górską" czyli krótszy karabinek. Reszta też w ofercie, ale obecnie "out of stock"

 

Wszystkie karabiny bolt action są powtarzalne. (przynajmniej te które miałem w rękach)

 

Z 98k Tanaki nie strzelałem, oglądałem "wyjęty z pudełka" :) ale właściciel twierdził, że osiągi co najmniej jak w Tanaka m700 i podobne również jak w Mauserze Marushina. A jeśli tak to super. W styczniu widziałem Mausera w akcji i powiem, że ( przy -7 stopni) zanim "zmarzł" strzelał dalej i celniej od wszystkich aegów stockowych jakie mieliśmy, a z podkręconych też niewiele mu dorównywało. Zwróć uwagę, że było zimno jak dla gaziaka 8)

Link to post
Share on other sites

Nie określisz dokładnie ile, bo opłata obejmująca przesyłkę i cło zmienia się każdorazowo zależnie od:

wielkości zamówienia

ciężaru paczki

kursu dolara :wink:

 

przykładowo;

ostatnio płaciłem (moja część ze zbiorczego zamówienia kilku osóB) ok. 470 za częsci i akcesoria; a cło i opłata za przesyłkę od tej sumy wyniosły mnie 57 zł; ale kurs dolara był korzystny. (I tak zaoszczędziłem 250 w porównaniu z cenami w największym sklepie internetowym u nas :twisted: )

Link to post
Share on other sites
to niech teraz mi ktos powie czym sie rozni

 

Tanaka Mauser Kar98k od Tanaka Mauser Ka98k G-Version?

 

to samo z wersją górską...

 

Kar98k byl pierwsza wersja tanaki, G-version jest zmodyfikowany. W dyszy zamka mozna zamontowac dlawik ograniczajacy predkosc wylotowa kulki. Nie wiem na ile, bo nie mierzylem. Ale domyslam sie, ze chodzi o rynek anglosaski, bo tam sa ograniczenia en. wyl. do 1J.

Posiadacze 'starej' wersji 98k moga kupic sam zamek, by dostosowac sie do wymogow prawa albo obowiazujacej lokalnie etykiety.

 

To samo dotyczy wersji spadochronowej.

 

Nie wiem czy trafiles na watek :

http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=18899 - jesli nie to warto zajrzec, bo jest w nim umieszczona mini-recenzja Kar98k

Link to post
Share on other sites

o... ladna recenzja!

 

chyba jednak sie zdecyduje na tego guna. wydaje sie byc apetyczny :D

tylko nie wiem czy zwykla wersja czy gorska ? :|

 

gdy poruszlem ten temat na forum Arniego to dowiedzialem sie ze zwyklych wersji juz nie produkują, tylko G-Version .

 

W dodatku niestety trzeba sie liczyc wlasnie jak juz wspomniales z doliczeniem cla i przesylki :?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...