Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun by Allegro (cyma?)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Miałem okazię podziwiać to cudo: facet p#### od rzeczy.

Plastik (nie żaden ABS), trochę zbyt elastyczny (nie budzi zaufania), zasięg do 30m lekkim lobem, brak Hop-up'u.

strasznie plastikowy wygląd. Niezbyt dobra celność, zato szybkostrzelność pożądna (oczywiście to jednokulkowa wersja). Magazynek grawitacyjny, grzechocze strasznie. Co do celowników to posiadacz je pozdejmował. Ogólnie jeśli nie przeszkadza ci grzechotanie i plastikowy wygląd to po wymianie lufy (orginał ma może 30cm wewnęczną) na dłuższą z Castoramy i dorobieniu hop-up'u może być to nie najgorszy gnat. Celownik laserowy to ten kilometr zasięgu ma może z katapulty. Jak możesz kup 'goły' gnat za max 50 - 70 zeta. Jak nie to pozbieraj na Hardball II. Do tego te komentarze pochlebne to facet sobie sam chyba pisał.

Link to post
Share on other sites

A co niby napisałem?

po wymianie lufy (orginał ma może 30cm wewnęczną) na dłuższą z Castoramy i dorobieniu hop-up'u może być to nie najgorszy gnat.

Z SKS-a kupionego na bazarze za 30zł po wymianie lufy, uszczelki i dorobieniu Hop-up'u też wyszedł nienajgorszy karabinek, z którego sopkojnie na 20m trafiłem kilku kolesi w dekiel, a do 30m spoko w sylwetkę. To cudo z alegro do grzebania się nadaje, ale za rozsądną cenę, ni i nie powiesz że bez przerubek był tak rewelacyjny jak pisze ten co sprzedaje.

Link to post
Share on other sites

Trochę zbyt różowy jest opis twojego tuningu dlatego sprowadzę Cię na ziemię(chyba ze zamierzasz osobiście uspokajać każdego kto nie zna się na upgrejdach a kupi tego shotguna i będzie płakał że nie jest tak cudownie jak pisałeś).

 

po odkręceniu obudowy magazynka obkleiłem wszystk cienką miekką gumą i nic nie grzechocze

Czyli kulki też obklejasz gumą 8O żeby nie grzechotały uderzając o siebie nawzajem? Tak wiem czepiam się. Tobie pewnie chodziło o to że grzechoczą znacznie mniej. Licz się jednak ze słowami bo „nic” nie znaczy tyle samo co „prawie wcale” :? .

matelowa prec lufa 6,03

Czyżby powrót słynnej rurki z OBI/Castoramy? Chyba producent tej rurki oszczędza na materiale bo robią się one coraz ciaśniejsze. Najpierw rozsądni podawali jej średnice wewnętrzną jako "około 6,08 mm" potem pojawili się ci z 6,04 a teraz mamy ultraprecyzyjna lufkę 6,03 mm. Jestem strasznie ciekawy jak to zmierzyłeś.

I mała dygresja: ludzie piszą ze wybrali się do sklepu z suwmiarka i pracowicie wyszukiwali rurki która będzie miała dokładnie 6,04 mm(lub ile tam sobie życzyli). Mamy pytanie do nich: czy wzieliście pod uwagę to ze skoro poszczególne rurki różnią się od siebie średnicą wewnętrzna a rurki są cięte z innej dłuższej rurki to może(i zapewne tak będzie) się tak zdażyć że nasza rurka ma na jednym końcu np. 6,05 a na drugim 6,03 itp.?

Ogólnie rzecz biorąc te rurki są bardzo dobre do modyfikacji takich tanich sprężynek – tego nie neguję. Chcę jedynie raz na zawsze obalić mit o super dokładności tych rurek. Ewentualnie czekam na mocne kontrargumenty. Ludzie zaczęli trochę nadużywać tych „6,04”. Wcześniej po prostu pisali(sam z resztą to robiłem bo wstawiłem taką rurkę do AK z bazaru) że wymienili lufę na metalową z rurki z castoramy i nastąpiła poprawa osiągów(bo że taka rurka jest dużo lepsza od wieloczęściowej, krótszej i niedokładnie wykonanej plastikowej oryginalnej lufy wyjaśniać nie trzeba).

 

mozna mocniejszą sprężynę wstawic i miodek

Tutaj teoretyzuje ponieważ nie mam tego shotguna:

Jeżeli zrobisz tak jak uziel(nie chcę przekręcić nowego nicku Gerard :P ) i …(sorka ale zapomniałem kto :P ) czyli powzmacniasz wszystkie ważne(nie byle gdzie) punkty broni np. usztywniając je prętami i poxipolem(ewentualnie żywicą i włóknem szklanym lub na milion innych sposobów) to faktycznie shotgun może wytrzymać taką przeróbkę. Zalecam też dorobienie metalowego tłoka lub przynajmniej wzmocnienie jego zaczepu. W przeciwnym razie, owszem wstawisz mocniejszą sprężynę. Może nawet przez pierwsze kilka strzałów będzie walił na kilometr jednak prędzej czy później(raczej prędzej i sądzę że byłą by to kwestia kilkuset strzałów) któryś z mechanizmów guna(najprawdopodobniej zaczep tłoka) nie wytrzyma takiej przeróbki.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Skoro nie rurka z castoramy to przepraszam(swoja drogą musze jakoś ładnie zredagować mój wywód i założyć osobny temat ku przestrodze). A że wydąłeś na lufkę precyzyjną 2 razy tyle co na samego shotguna pozostawię bez komentarza :? – w końcu to twoja kasa. W ogóle zastanawiam się co cię podkusiło żeby do takiego złomu wkładać lufę 6,03 zamiast tańszej(choc i tak dużo za drogiej jak na natkie zabawy)6,04. Rzeczywiście wszystko jest tam tak dokładnie wykonane że 1 setna milimetra wpłynie znacząco na osiągi?Ogólnie dziwny pomysł żeby inwestować tyle kasy w takiego guna zamiast od razu kupić coś porządnego.

 

kulki z hfc

 

To kulki hfc w ogóle przechodzą przez lufę 6,03? Coś mi tu nie pasuje :?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Stolar, trochę mocniejsza sprężyna nie znaczy: dwa razy mocniejsza od orginału, na logikę nikt tego do plastiku nie wstawi. Co do rurek to kastoramowe mieszcą się w pewnym przedziale błędu (jak na moją sówmiarkę około od 6,06 do 6,1 więc to trochę loteria, może nawet trafi się komuś 6,00? I tak to lepsze niż kruciutka dwuczęściowa lufa plastikowa 7,0, nie uważasz? Bo wydanie na precyzyjną więcej niż na gnata trąci paranoją.

Link to post
Share on other sites
Stolar, trochę mocniejsza sprężyna nie znaczy: dwa razy mocniejsza od orginału, na logikę nikt tego do plastiku nie wstawi

Z tą logiką to różnie bywa…

Z resztą uważam ze już stockowa sprężyna jest za mocna jak na tego guna ale to już inna bajka…

Co do rurek to kastoramowe mieszcą się w pewnym przedziale błędu (jak na moją sówmiarkę około od 6,06 do 6,1 więc to trochę loteria, może nawet trafi się komuś 6,00?

W pełni się zgadzam. Właśnie to chciałem przekazać a przy okazji podać co się z tym błędem wiąże.

I tak to lepsze niż kruciutka dwuczęściowa lufa plastikowa 7,0, nie uważasz?

uważam 8) : pisałem przecież:

bo że taka rurka jest dużo lepsza od wieloczęściowej, krótszej i niedokładnie wykonanej plastikowej oryginalnej lufy wyjaśniać nie trzeba

 

Bo wydanie na precyzyjną więcej niż na gnata trąci paranoją.

Powiedz to mięcielowi

Widzę że wiesz o co chodzi i ze mamy to samo zdanie.

Przeczytaj uważnie co pisałem:

A że wydąłeś na lufkę precyzyjną 2 razy tyle co na samego shotguna pozostawię bez komentarza – w końcu to twoja kasa.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kupiłem to "cudo" jakieś 4 miesiące temu. Zasięg to ma niezły, owszem, ale CELNOŚĆ! Kulki leciały na lewo, na prawo, w górę i w dół :). Wielki plus tej spluwy to szybkostrzelność i pojemny magazynek, ale ten magazynek niemiłosiernie grzechocze :( . No i wytrzymałość tej broni.

Przy zbyt szyubkim ładowaniu shotgunowa rączka PĘKŁA na dwie części :? . Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz? No i moim zdaniem jest za droga.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisaj udało mi się nabyć tegoż gnata ale to tylko dlatego że go zepsułem...(przeładowałem z normalną siłą i okazało się że pękłą część czółenka odpowiedzialna za naciąganie sprężyny) chociaz sama strzelba wydaje się z lepszego plastkiku niz człółenko., ale i tak robi lepsze wrażenie niż QCB z CA. Więc jak widac jakosć czółenka pozostawia wiele do życzenia, ale czuć przy strzale że sprężyna jest mocna więc może coś z tego będzie.

Link to post
Share on other sites

to ja przy okazji dodam, że wczoraj coś się przyblokowało w shocie kumpla i miałem okazję toto rozkręcić... horror... lubię grzebać w takich rzeczach, ale żeby to rozkręcić trzeba powykręcać setki śrubek, a złożenie z powrotem wiąże się z pomocą osób trzecich przy trzymaniu wyskakujących, sprężyniastych elementów i ewentualnym przyklejaniem ich tymczasowo na izolację.

 

a sprężyna to ma długość jak stąd do Raciborza, dziwne, że replika to wytrzymuje.

Link to post
Share on other sites

A mi wygląd spodobał sie na tyle że jutro udaję się z wizytą do ślusarza i popytam o zmianę paru cześci na metalowe coby dłużej pożył, wiem że powiecie że to prekroczy wielokrotnie koszt zakupu, ale chcę to zrobić na podobnej zasadzie jak robienie modelu;) a z waritami lebiej nie dyskutowac bo nie wiadomo kiedy z plecaka siekierę wyciągnie:P

co do rozkręcania to fak szlag może trafić na dodatek każda śruba na dziadowskim gwincie i na dodatek tych rodzajów śrub to tam chyba z 5 jest.....:/ ale mam nadzieję że dzieki mocnej sprężynie (bez houp upu doronuje zasiegowni mojego desert eagle uhc(tyle że kulke trzeba lekki lobem puszczać) ale myślę że jeżeli wstawi się tam hup up(może być taki od np beretty m92f TM?) to zasięg będzie całkiem zadowalający jak na tą cenę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

odświerze nieco temacik....

z najnowszych osiągnięć:

-Odciąłem kolbeama brzeszczotem)

-lufa jest dopieszczona oraz osadzone są na niej specjalne pierścienie które uniemożwiliają lufie wysuwanie się (dodam że na pierwszej akcji strzeliłem a zamiast kulki wypeciała CAŁA LUFA 8O horror)

-podkładka pod sprężynę została wykonana z drewna i ma grubość ok.7mm(aktualnie wymontowana)

-w miejsce obciętej kolby zaśplepka zrobiona z KOLBY oraz elegancki hak na pasek

jak bede miał apatrat to postaram się cyknąć fotki bebechów oraz ogólnie jak wygląda(kurde nigdzie niemoge drugiego dostać....)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
przepłacacie za te szczotgany. Sam nabyłem szczotgana za 22 plny typowej podróby ca870 za 22 plny w jednym sklepie z zabawkami. Nie poto by go używac bojowa ale dla klimatu.

 

Ja swoją podróbkę CA870 dostałem swego czasu od kolegi. Biedna "replika" leżała w szafie, ale w końcu postanowiłem przy niej podłubać. Na początek dociążyłem do ok. 1,5 kg, dałem podkładki pod sprężynę i kilka krążków filcu w tłok, dorobiłem prowizoryczny hop-up i wymieniłem lufę na "OBI type".

 

Początkowo strzelał tak sobie, więc zaraz po ostatecznym skręceniu stzeliłem sobie z pół metra w łydkę (idiota, co?;) - Auuuuuuuuć, skóra zdarta, krew - myslałem, że będzie po-sprężynowy krwiaczek, a tu pół nogi spuchniete ;)) Potem przyszedł test puszki - dziurawi na wylot.

 

Wnioski są takie, że w tym plastiku siła - tylko trzeba ją umiejętnie wyłuskać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Raczej nie plastik z którego jest wykonany nie odbija za dobrze . :P

Ale wracajac do tematu ten pseudo mosemberg ładnie wyglada (moim zdaniem ) i nieźle strzela . Bez ŻADNYCH ulepszeń pokonywał zasiegiem MP-5 HFC :twisted:

Jednak rączka ładowania jest słado zrobiona i rozwaliła sie podczas szybkiego prowadzenia ognia . Naprawiony podziałał jeszcze 1 tydzień ,potem sprzedałem go kumplowi i on go wykończył . Ogólnie odpowiednia broń za odpowednia cene .

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

jedna z "najbiedniejszych" replik jaką miałem okazję używać.

- na pierwszej strzelance odleciała kolba; przy przeładowaniu,

- plastikowa lufa zniekształca się w miarę używania,

- nawet załorzenie dość sporego dystansu niewiele pomogło,

- w kolbie (co jest śmieszne) zamiast metalowych dociążników są dwa bloczki "wietnamskiego" betonu opakowanego w jeszcze fajniejszą folię.

+ plus za szybkie przeładowywanie, które nota bene jest niemożliwe gdy lufa skierowana jest do góry (u góry nie ma wrogów),

- a tak pozatym to tej strzelbie (bo to replika strzelby) brakuje jakieś 20% wielkości aby być replkią 1:1. (jak narazie to przypomina lekko 16-stke śrutową, taką na przepiórki)

 

+ plus za dobre wspomnienia ze strzelanki, dało nawet rade kogoś odstrzelić,

 

Mimo tego nie dorównuje tym z allegro, tym o nazwie: "najpopularniejszy,... bla,bla,bla,..... 1,2J

Link to post
Share on other sites

jest to kopia s&w 3000 CA. wykonana trochę gorzej niż CA (co jest akurat normalne). Sam osobiście posiadam s&w 3000 i miałem okazję je porównywać. moc jest naprawde duża jak za tą cenę; wszystkie dodatki typu kolimator itp. to szmelc. do tej repliki potrzebny jest laser, bo brak tu jakichkolwiek przyżądów celowniczych, a kólki za szybko lecą aby je zauważyć. sam oglądałem (i strzelałem 8) ) z repliki DE. i miała dużo elementów metalowych takich jak np: prowadnica czułenka czy lufa. jak na kilka złotych to ta splówa jest całkiem niezła. znajomy kupił sobie kródką wersję i dorobił jej składaną kolbę "a la" SWAT. z kolbą jest naprawdę celna. wygląda miejwięcej tak: http://www.airsoft-armory.com/Catalog.aspx...ctID=MZ-CA870FT

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

shotgun z allegro byl moja pierwsza replika. Sluzyl mi przez dwa lata. Oczywiscie - wykonanie pozostaje wiele do zyczenia. Nabylem go wtedy za cene ok 90 zl, teraz kosztuje dwa razy taniej. Jak przyjdzie zima na pewno sie zaopatrze w takowy sprzecik - jest swietny. Szybkostrzelny, dobry zasieg, no i mozna grac caly sezon ;) Gdyby tak wzmocnic konstrukcje (co prowizorycznie wykonalem) razem z tlokiem to sprawuje sie naprawde zadowalajaco dobrze. GDyby ktos pytal to byl/jest to shotgun z Cymy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...