Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z doborem okularów


Recommended Posts

Mam nieco nietypowy kłopot.

Chciałem przejść z gogli na okulary (tzn jeżeli na strzelankę jadę w korekcyjnych oczywiście gogle ale na razie przerzuciłem się na szkła i szukam sensownych okularów).

Prawie już zakupiłem uvexy i-vo ale przymierzyłem i okazało się że są ciut za małe - albo uciskają z boku albo mam dużą szczelinę przy czole - czyli dyskwalifikacja do użytku w ASG

Łeb mam niestety jak sagan :-F

Mam tylko nadzieję że ktoś już przerabiał ten sam problem i udało mu się znaleźć coś sensownego...

Co byście polecili ??

Link to post
Share on other sites

To masz problem, nie lada :!: Mam obwód głowy 59 cm, wiele okularów przymierzałem i niestety klops, jedyne jakie pasowały to okulary BHP z Castoramy :???: Z uwagi na powyższe użytkuję Bolle x 800 a więc gogle :uśmiech:. Nie pozostaje Ci nic innego jak dalej szukać i przymierzać.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Szerokość pomiędzy nausznikami:

ESS ICE2 -13,4 cm

REVISION MEDIUM 13,4 cm

WILEYX PT1 13,4 cm tylko że tutaj zauszniki mają kształt zaokrąglony a nie prosty jak w 2 powyższych.

Na mój obwód głowy czyli 58 cm wszystkie sztuki pasują.

Widziałem kiedyś REVISION w rozmiarze LARGE czyli na głowy powyżej 60 cm.

Link to post
Share on other sites

Czasem obwód głowy jest mało ważny. Ważniejsza jest szerokość twarzy. Z Gosiaczkiem mamy taki sam obwód - 56 cm, ale Ona moich Peltorów Maxim Ballistic nie założy, są na nią za wąskie.

 

Zostaje przymierzanie ;-). Podejdź do jakiejś większej hurtowni BHP gdzieś koło siebie i potrenuj, na bank coś znajdziesz.

 

W takich biega moja Małżonka:

http://www.sklep.polstar.com.pl/product/OK...RROR-339/?id=99

wytrzymują sporo, zarysowanie warstwy lustrzanej wystąpiło jak ktoś pociągnął z bliska z czegoś sporego (pojedynczy strzał na Tomaszowie dwa lata temu, ale w/g zeznań Ślubnej, to okularki jej wbiło w twarz tak konkretnie przy okazji). Postrzały z repliki 500 z przyłożenia nie pozostawiają na nich praktycznie śladów.

 

EDYTA: Żeby nie było, to w tych "postrzelonych" już nie biega, mamy tego ze 3-4 pary wymiennie ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Okulary Peltor Metaliks Sport

 

Mam 60cm w głowie, były dość ciasne początkowo, ale ze względu na metalowe nauszniki można je delikatnie powyginać tak, żeby pasowały. w tym momencie kupuję tylko te okularki.

 

P.s. z repliki 600 fps strzelałem z metra w nie na kulkach 0.28g, wytrzymują bezproblemowo.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak masz możliwość, to sprawdź jak Ci będą leżeć i weź model na 2010 rok, minimalnie się różnią od tych z 2009 które ja mam, w budowie i geometrii szkło <---> zausznik.

Moja Małżowinka owszem naciąga je (model 2009) na buźkę, ale źle jej leżą, wbijając się każdą możliwą krawędzią w twarz. A chodzi oczywiście o szerokość okularków pomiędzy zausznikami. Model 2010 dopiero mam zamiar sobie zanabyć, a dokładnie czekam na dostawę do firmy ;-).

 

Jak pisałem wcześniej wszystko zależy od budowy twarzy. My przy takim samym obwodzie głowy (nawet kaski motocyklowe możemy sobie wymieniać ;-) ) nie nosimy takich samych okularków, mojej jej się wbijają, takie jak Gosiak nosi mi znowu odstają i mam szpary, że palca z boku wkładam.

 

EDYTA: U Ciebie Ci mają przedstawicielstwo 3M/Peltor (jak coś szukaj 3M-a, oni kupili Peltora i zajmują się dystrybucją, zostawili tylko brenda sobie ;-) ) - http://www.psp.pl/lokalizacja-psp-na-mapie/standard/1.html

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

SPECS

 

Świetne okulary w rozsądnej cenie. Do dostania na Allegro. Oczywiście mają spore możliwości dostosowania do niemal każdego rodzaju baniaka. Regulowany nosek, zauszniki i kąt nachylenia szkła.

Edited by Wacol
Link to post
Share on other sites

Tylko tymi regulacjami, nie wyregulujesz szerokości szkieł ;-). Te co o nich pisałem parę postów wyżej też to mają. Peltory maksimy też to mają i dalej na szeroką buźkę ich nie wciśniesz, pomimo wszelkich regulacji ;-).

 

EDYTA: Dlatego pisałem też - idź przymierz, bo po prostu najzwyczajniej w świecie mogą pasować. Wszystko od budowy czachy zależy. Jednym pasują, innym nie pasują i żadne regulacje nie pomogą. Trzeba mierzyć i tyle.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

A to nie wiem.;p Pożyczałem już te SPECSy różnym ludziom o różnych szerokościach twarzy - od zupełnych pyz, po takie pociągłe, jak lokaj Addamsów i nie doszły mnie słuchy, żeby ktoś narzekał, że za wąskie/za szerokie. No, poza jednym przypadkiem, ale to było ekstremum wąskości twarzy.;p

 

W każdym razie rację masz, że trzeba w takim wypadku poprzymierzać własnogłownie.;]

Link to post
Share on other sites

Czytamy ze zrozumieniem:

Jak pisałem wcześniej wszystko zależy od budowy twarzy. My przy takim samym obwodzie głowy (nawet kaski motocyklowe możemy sobie wymieniać ) nie nosimy takich samych okularków, mojej jej się wbijają, takie jak Gosiak nosi mi znowu odstają i mam szpary, że palca z boku wkładam.

Mamy 56 obwód głowy, ja mam okulary które pasują na klientów co mają do 59 cm, a są na Żonkę za małe. Naprawdę Pany dużo zależy od budowy głowy, dlatego apel - przymierzajcie okulary. Jest dokładnie to samo co z kaskami motocyklowymi, niby wszystkie "M" mają 56-57 cm, a nie każdy "M" będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...