Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74M [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mnie interesuje najbardziej:

- czemu to cos u gory jest srebrne? (wiem, ze mozna to tak czy siak pomalowac samemu, ale mimo wszystko sprawia to zdecydowanie negatywne wrazenie)

- czy pasuja do tego TMowskie magazynki, a jesli nie, to czy ICS bedzie produkowal do tego low-capy (z tego co widze na stronie ICS'a to oni sie jeszcze nie zbrukali produkcja lowcapow, ani do eMek, ani do MP5tek)

Link to post
Share on other sites
czemu to cos u gory jest srebrne

Bo tak pada światło. Zerknij na te fotki:

Ak74.jpg

H.jpg

Na pierwszej fotce ta część jest ewidentnie czarna. Na drugiej można by się już kłócić ale i tak w najgorszym(moim zdaniem) wypadku jest to czarny połysk(zamiast matu) a nie srebro.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Myślę, że ICS nie postąpi nierozsądnie i będzie kompatybilny z produktami innych firm jeśłi chodzi o magazynki. A tak poza tym jest ładny i czarny :twisted: . Niech tylko zadbaja o wnętrze, by nie był to gun z serii "kupuj i wymieniaj bebechy", nawet kosztem FPSów.

Link to post
Share on other sites
Marui/CA magazynek do AK 74?
Drobny lifting polegajacy glownie na zalozeniu drewnianych elementow, zamiast plastikowych i mamy AKM... Dobrze by bylo, gdyby pasowaly magazynki typu 7,62x39.

nie mowiac o ak103, ktory jest wg mnie identyczny zewn. (nie liczac wygladu oraz ksztaltu magazynka), a strzela on wlasnie 7,62x39.

 

oczywiscie prawdopodobnie wlasnie robie z siebie idiote bo nie widze jakis oczywistych (zewn) roznic miedzy ak74m a ak103, ale zaryzykuje taka opinie (oparta na łobrazkach #1 i #2)

Link to post
Share on other sites

Z tym AK103 to chyba najlepsze rozwiazanie, choc magi i tak sie roznia :( Ale to szczegol.

 

Pikace a z tym drobnym liftingiem to mnie powaliles na kolana...

 

Procent a gdzie jest roznica miedzy magiem AKM a AK47? Pewno jest jakas technologiczna, zaraz mnie tu jego eminencja REMOV autorytatywnie zbeszta, ale tak na oko?

 

Nie mowcie mi tylko na co chlop w szpitalu umarl...

Link to post
Share on other sites
a gdzie jest roznica miedzy magiem AKM a AK47? Pewno jest jakas technologiczna, zaraz mnie tu jego eminencja REMOV autorytatywnie zbeszta, ale tak na oko?

Hehe - wyjasnijmy pare kwestii... Magazynki starowskie, ktore nasze sklepy nazywaja, zupelnie blednie jako AKM, to tak naprawde sa stylizowane na magazynki do AK-74 (czyli naboj 5,45x39). Wypadaloby, zeby sklepiki poprawily ten blad, gdyz w rzeczywistosci magazynki do AKM sa identyczne jak te do AK-47.
Pikace a z tym drobnym liftingiem to mnie powaliles na kolana...
Moze rozwiniesz temat Wukasz? Widoczne zewnetrzne roznice miedzy AKM i AK-74, oprocz wspomnianych elementow jak kolba i okladziny, ograniczaja sie do ksztaltu lacznika pomiedzy lufa a rura gazowa, oraz ksztaltu urzadzenia wylotowego nakrecanego na lufe. Jak mniemam, poprawienie tych detali nie powinno stanowic zadnego problemu, szczegolnie w naszym kraju, gdzie z czesci AKM dostepnych na allegro mozna zlozyc niemal calego Kalacha...

 

Na przyszlosc radze osobom, ktore wypowiadaja sie w tej obcej dla nich materii, jak wersje i podwersje automatu Kalasznikowa, stsosowane w nich magazynki itp, aby zapoznaly sie wczesniej z dostepna literatura na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Pikace bo to jest tak. Ludziom sie glownie nowy kalasz ICSa podoba dlatego ze jest czarny, nowszy model i na 5,45. Ja nie widze najmniejszego sensu przerobki na AKM skoro jest AK 47 Marui. Chyba, ze chodzi tu o metal body, ale w tej kwestii nie bede sie wypowiadal. Przypominam tylko ze zaczelo sie od magow, locapow, ktorych na dzien dzisiejszy do tego modelu nie ma. Bo midcap to nie locap :)

Link to post
Share on other sites
Ludziom sie glownie nowy kalasz ICSa podoba dlatego ze jest czarny, nowszy model i na 5,45. Ja nie widze najmniejszego sensu przerobki na AKM skoro jest AK 47 Marui.
Wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje, ale dla mnie duza czesc stylu, czy tez swoistego blichtru Kalasznikowa to wlasnie zastosowanie drewna i pierwsze, co bym zrobil po zakupie takiego ICSa, to wyrzucil te ochydne czarne plastiki i zalozyl drewienka...

 

Co do pozostalej kwestii, to miedzy AK-47 a AKM jest znacznie wiecej roznic zewnetrznych niz miedzy AKM a AK-74. Oprocz zupelnie innej komory zamkowej, AK-47 ma inna podstawe muszki, inna listwe szczerbinki, w innym miejscu ma przedni zaczep pasa nosnego, inaczej przetloczony jest selektor ognia i jeszcze pewnie pare detali by sie znalazlo - w kazdym razie przerobka AK-47 na AKM jest znacznie bardziej skomplikowana niz AK-74.

 

Osobiscie darze AKM sporym sentymentem, gdyz wielokrotnie z niego strzelalem w wojsku i to chyba nic zdroznego miec taki model w kolekcji (a przy okazji sie wyrozniac z masy jednakowych AK-47 i AK-74)? :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

przepraszam, że odgrzewam temat. Ale bardzo interesuje mnie ta broń. Czy jest już coś więcej wiadomo na temat daty w jakiej zotanie wydana ta broń? kiedy będziesz sprzedawana w polsce i zagranicą? Na military piszą, że początek roku. Coprawda jest to luźne stwierdzenie ale to ma znaczyć, że na poczatku roku [do 6 pewnie] pojawi się u nich czy wogóle? Sory za archeologie ale myśle, ze może ktoś już coś wie ... [jeżeli jakieś strony to po polsku i angielsku moja głowa nieobsługuje innych jzyków]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...