Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74M [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pozostaje tylko dozbierać cash i sciągnąć to cudo z WGC:) a potem przejechać się do Radomia (FB "Łucznik") po szyny, montaże, granatniki :twisted: & other stuff...

 

:strach: :strach: :strach: Gdzie? Do Radomia? Kolega tam chyba jeszcze nie dzonił :). Ja próbowałem kilka razy coś załatwić. :poddanie: Niestety nie udało się.

Zyczę powodzenia, a jak sie nie uda, to i tak masz gratis niezłą zabawę - takiego natężenia absurdu i antyrynkowego podejścia to nigdzie indziej nie znajdziesz :)

Link to post
Share on other sites
MG nie prowadzi ICS bo jest nie kompatybilny z nieoficjalnymi normami.
LOL! Mnie ostatecznie nie dziwi, ze takie bzdety wypisuje MG (w koncu opluwanie konkurencyjnych produktow to nic nowego w dzisiejszych czasach), ale branie takich twierdzen za dobra monete i powtarzanie jeszcze na forum, to naiwnosc pierwszej wody... (zeby inaczej tego nie nazwac!)
Link to post
Share on other sites

Machinegun w korespondencji, na moje twierdzenie iż, wg dostępnych aktualnie informacji ics zamontował kompatybilne części w tym modelu, powiedział: "mp5 też podobno miało zwykłe bg V2 a jednak... "

Może to głupie :) , ale machinegun zasiał we mnie dość pokaźne wątpliwości. Czy to jest potwierdzona informacja, że wszystko jest kompatybilne? Czy ktoś już ak tuningował na zachodzie? Machinegun zasiał w mej duszy wielkie wątpliwości :cry: co do potencjalnego tuningu mojej potencjalnej ak.

Z góry dzięki, bo pytanie może sie wydac głupie...

Link to post
Share on other sites

Nie mam AK ale mam M4 i M4 też podobno jest niekompatybilne i co? Pasuje wszystko oprócz samego szkieletu, antireversala i komory hopup. Zresztą chyba komora HU z TM i CA też nie są wymienne?

Machingun poprostu prubuje niszczyć konkurencję w postaci Military, normalne zachowanie. W korespondecji do potencjalnych klientów mogą sobie pisać co im się żywnie podoba, ale czy to jest jakąś wykładnią rzeczywistości?

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam słowa Punishera, jeżeli chodzi o GB to prawie wszystko jest standardowe. Zresztą do samej m4 jak ktoś chce to może wstawić zwykły GB v.2. Z części zew. to kolba ma niestandardowe mocowanie i to prawdopodobnie wszystko. Ale MG zdania nie zmieni... :?

Link to post
Share on other sites

A propos MP5 , to tez nie wiem, skad niedopowiedziane sugeste MG o rzekomej niekompatybilnosci???

 

Kiedys osobiscie bawilem sie eksperymentalnie w przekladanie roznych czesci wewnetrznych pomiedzy gearboxami MP5 ICSa a M15 CA i okazalo sie, ze bebechy sa w 100% wymienne! Co wiecej, przy dokladnych ogledzinach widac bylo golym okiem, ze czesci metalowe ICSa sa lepiej wykonane niz odpowiedniki CA! Ale to tak na marginesie... :wink:

Link to post
Share on other sites

Ghost - wyciecie dwoch otworow w gearboxie nie stanowi chyba wiekszego problemu... Zreszta znam nawet jedna osobe, ktora uzywa gearboxa z MP5 w M15 CA!

 

Co do Radomia, to regularnie pisuje maile do naszej "fabryki broni"... :D

Łudzę sie, że pewnego pieknego dnia dostanę od nich jakakolwiek odpowiedź... :?

 

A jesli ktos chce przerabiac AK74 na cos "polskiego", to znacznie latwiejsza bedzie konwersja do AKM, uzywanego przeciez przez wiele lat przez (L)WP. Takze o czesci do AKM niz do Beryla zdecydowanie latwiej.

 

Aby zrobic AKMa podmienic trzeba tylko:

- kolbe, loze, rure gazowa

- zamienic pokrywe na przetlaczana

- przewod skosny (komore gazowa)

- podstawe muszki

- raczke mozna wymienic, albo ladnie pomalowac na zolto-brazowo

- kompensator AKM na koncowke lufy

- podpiac magazynek od AK47 (metalowy)

 

Wymiana tych czesci powinna nam dac 100% replike AKM. Jesli o czyms zapomnialem, to niech mnie ktos poprawi...

Link to post
Share on other sites

No tak, ale zauważ Pik, że M4 ICS ma baaardzo nietypowy dwudzielny gearbox i na zamontowanie standardowego nie pozwala górna część body w którą wsuwa się zetaw cylindra i tłoka oraz konstrukcja hop-up, po krótce nawet jakby się udało zamontować "normalny" GB v2 to nie dałoby się zamknąć górnej połowy karabinu. Z zamiennością GB MP5 z M15 przy niewielkich kombinacjach to się zgodze - jest do zrobienia.

Przepraszam za off-topic

Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze jeden offtopowy post - rozumiem, że chodzi Ci o to, że w ICSie górna część GB jest wsuwana do body i nie da jej się po prostu włożyć GB od spodu. I tu sa dwie opcje:

Pierwsza - upper receiver wsuwałoby się na GB (niestety m4 straciłoby swoją dużą zaletę, jaką jest możliwość złamania repliki).

 

Druga - nie zwróciłem za bardzo na to uwagi ale jak rozkładałm z kumplem jego SRC to wydaje mi się, że górna krawędź jego GB jest o wiele węższa niż w ICSie, więc jednak dałoby się nałożyć na nią body.

 

W takim razie jedynym problemem zostaje komora HU, ale chyba da się wstawić "normalną"?

Link to post
Share on other sites

A jesli ktos chce przerabiac AK74 na cos "polskiego", to znacznie latwiejsza bedzie konwersja do AKM, uzywanego przeciez przez wiele lat przez (L)WP.

 

Ale AKM to nie to samo co Beryl i nie jest używany przez jednostki typu 1PS z Lublińca czy 25Brygada Kawalerii Powietrznej

Link to post
Share on other sites

No i co z tego wynika? Na pewno AKM byl uzywany przez te jednostki i to przez wiele lat (ponad cwierc wieku, heh)! Aktualnie w Beryla wyposazono jednostki pierwszoliniowe, ale z tego co wiem AKM jest nadal uzywany w wielu jednostkach wsparcia, o rezerwie mob nie wspominajac... I pewnie bedzie uzywany w ograniczonym zakresie do czasu wyczerpania zapasow amunicji 7,62x39.

 

Tak wiec co jak co, ale AKM na pewno pasuje do polskiego munduru! :D

 

A jesli komus Beryl (czy tez Tantal) bardziej sie podoba niz AKM, to tyz piknie - o gustach tu nie dyskutujemy. Stwierdzilem tylko fakt, ze przerobka AK74 na AKM jest poprostu latwiejsza niz na Beryla , bo wymaga wymiany mniejszej ilosci czesci i nie sa wymagane jakies zaawansowane przerobki, aby uzyskac wierna replike.

Link to post
Share on other sites

Podjąłem męską decyzję: sprowadzam sobie z wgc ak ;) i odrazu będe tuningował. Może staję sie upierdliwy:), ale zastanawiam się nad wytrzymałością tego gb. A mianowicie chciałem kupić "Zestaw Tune Up Kit do AK/SLR105A1" (http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?products_id=1262) jednak boję się, że szybko będę musiał kupować nowy szkielet gb.

Jeśli ma ktoś jakiekolwiek informacje, które choć po części rozwieją moje kolejne wątpliwości :P, bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dzięki,

Pozdrawiam.

 

PS. Wygląda na to, że znajomy załatwi mi z woja kolbę od beryla i przedni chwyt pistoletowy. :luzik:

Link to post
Share on other sites

W jakim sensie nie ma Aków polskiego pochodzenia?

Jeśli chodzio konwersje: gdzieś kiedyś widziałem na zachodniej stronie konwersje do onyxa(?), tantala(?) (ale to było baaaardzo dawno). Jednak teraz niestety nie pamiętam gdzie. Ale link był podany tu, na forum...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...