Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jest to temat zbiorczy o EBB domowej produkcji, w jego skład wchodzi bodajże różnych 5 tematów z różnych części forum pisanych w różnym czasie. Wyczyszczone zostały posty nic nie wnoszące do tematu (większość mam w śmietniku), a posty podwójne zostały scalone. wiciok

 

<<posty z tematu "Blow back w ak/akm cyma">>

 

A moze mi ktos powiedzec czy da sie zrobic Blow Backa ?? Do tego Akm-a ? :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Można do tłoka, ale jak to wygląda i jak się odbija na trwałości GB chyba wiemy. Na upartego można zrobić coś a'la pneumatyczny BB jak

. Pod pokrywą jest trochę miejsca wiec...

:-P

 

AKM z drewnami, to i układ od sapera (odcięcie pradu po opróznieniu maga) i mamy 10k do lansu :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
A moze mi ktos powiedzec czy da sie zrobic Blow Backa ?? Do tego Akm-a ?
Można. Nawet są (były?) kity Guarder na blowback do AK. Tylko po co ?? Cały ten lans zniknie w ułamek sekundy, gdy po serii tłok Ci się zatrzyma w tylnej pozycji. Suwadło też :lol:

:poddanie:

Link to post
Share on other sites
Czyli Blow Backiem mozna tego AKM-a "Zmordowac" ??
Chodziło mi o coś innego. Wiesz jak działa AEG, prawda? Często po strzelaniu serią tłok zostaje w losowych pozycjach np. z tyłu, po środku, w 1/3 długości skoku itd. A ponieważ suwadło w blowback "tłokowym" jest połączone z tłokiem, więc w związku z tym suwadło też będzie zatrzymywało się w losowych pozycjach. A to będzie wyglądało co najmniej penisowo.

Nie wiem jaki wpływ na wytrzymałość ma taki blowback.

 

BB "tłokowy" wpłynie na GB repliki. Pneumatyczny nie ma jak.
Tylko, że ten pneumatyczny jest tylko do "M". Warto pamiętać, że suwadło w replikach M4/M16 to tylko cieńka blaszka, która właściwie nic nie waży. Pomimo tego, że w replikach AK suwadło też jest tylko szczątkowe, to i tak jest nieporównywalnie cięższe od tego w emkach. Aby to sprawnie działało w kałszkach, to musiał by być ten cylinder dużo większy, czyli pojemniejszy. W sumie to nawet nie wiadomo czy po powiększeniu będzie to w stanie cofnąć suwadło. I nie chodzi nawet o pokonanie bezwładności, ale czy to będzie w stanie pokonać opór sprężyny, która musi utrzymać suwadło w miejscu - niezależnie od orientacji karabinu. Tak czy inaczej to spowoduje większe straty ciśnienia i słabsze osiągi. Warto?
Link to post
Share on other sites

Dlatego człowiek ma ręce by choćby spróbować dopasować/dorobić BB do repliki. To raz, dwa - w Akaczu suwadło waży swoje więc (w teorii) takie latające w te i na zad może dać "odrzut" :-P .

 

"Ruszenie" suwadła wymaga nieco więcej mocy, więc do np AKSU do CQB (m100 spreżynka) może nie dać rady. Choć nie, AKSU ma krótką lufę więc BB może robić za "dziurkę" w cylindrze. Za to do nakoksowanego RPK czemu nie :-P

 

I jesli w takiej CYMIE przez BB spadnie prędkość wylotowa z 450 do np 400fps to czemu nie. Za 50fps mogę wziąć rasowy BB :-F Gorzej, jak to będzie 200fps straty :-F

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Jeśli się to uda masz +5 do lansu, zastanawia mnie jak by to wyglądało by "naciąg" BB puszczał suwnice, a przy powrocie znów łapał ( jedyny pomysł jaki mam to system działania długopisu automatycznego).

 

A to będzie wyglądało co najmniej penisowo.

Nie wiem jaki wpływ na wytrzymałość ma taki blowback.

 

czy ja czuję nutkę sarkazmu? ^^

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites
Dlatego człowiek ma ręce by choćby spróbować dopasować/dorobić BB do repliki.
Ale co dopasować? Ten zestaw do M4? To trzeba zrobić od podstaw - większy cylinder od obsługi pneumatycznego BB itd. Zrób i daj przykład innym :-F

 

To raz, dwa - w Akaczu suwadło waży swoje więc (w teorii) takie latające w te i na zad może dać "odrzut"
Taaa, odrzut jak cholera http://pl.youtube.com/watch?v=ooXRUohem1k&...feature=related

Przy okazji na filmie widać jak suwadło zostaje w losowych pozycjach. To jest BB według Guardera.

 

"Ruszenie" suwadła wymaga nieco więcej mocy, więc do np AKSU do CQB (m100 spreżynka) może nie dać rady. Choć nie, AKSU ma krótką lufę więc BB może robić za "dziurkę" w cylindrze. Za to do nakoksowanego RPK czemu nie

O jakim typie BB piszesz? Bo z pierwszego zdania wynika, że chodzi o ten, gdzie suwadło jest częściowo połączone z tłokiem. Natomiast z drugiego wynika, że chodzi o ten blowback z dodatkowym cylindrem. Zdecyduj się.

 

A czy suwadło musi być połączone na stałe z tłokiem- nie.
Ja nie wiem jak to dokładnie wygląda w BB guarder, ale opcje są dwie. Pierwsza jest taka, że suwadło jest naciągane przez tłok, a do z powrotem popycha go sprężyna (NIE ta co jest w GB). Druga opcja jest taka, że tłok jest na stałe połączony z suwadłem, w co raczej wątpię, bo tak ciężki tłok z suwadłem był by śmiertelny dla gearboxa. Po za tym słabo by się rozpędzał i dawałby kiepskie osiągi FPS. Dlatego zakładam, że zestaw Guardera działa jak w pierwszym przypadku.

 

Wtedy strat raczej nie powinno być żadnych.
Straty, niezależnie od rodzaju BB, zawsze będą. W zestawie Guardera są to straty energii elektrycznej wynikające z konieczności przesunięcia suwadła i pokonania oporu sprężyny powrotnej. A w BB pneumatycznym będą to straty ciśnienia spowodowanie koniecznością odprowadzenia części sprężonego powietrza do mechanizmu BB. A straty w AK będą większe niż w M4, bo sprężone powietrze musi przesunąć suwadło, które jest nieporównywalnie cięższe i pokonać opór sprężyny powrotnej, która także musi być mocniejsza niż w M4.

 

A jeśli chodzi o ten cały lans, to moje zdanie jest następujące.

Lans przez duże "L" byłby wtedy, gdyby suwadło pracowało jak na tym filmie http://pl.youtube.com/watch?v=_sNDTdKQNVU Podpowiem tylko, że chodzi o długość skoku suwadła.

Natomiast to co widzę na filmach z AK-74M Marui i czy innych, gdzie jest pokazany w blowback w AK i pochodnych, to dla mnie jest absolutny nie-lans. A nawet anty-lans.

4(słownie: cztery) centymetry skoku suwadła wygląda po prostu żałośnie. I do tego zatrzymywanie się suwadła w różnych miejscach...

 

O wiele lepiej wypada AKS-74U Tanio Koba, ale to jest gaziak. http://pl.youtube.com/watch?v=NvkUomotUF0

Link to post
Share on other sites
QUOTE

Dlatego człowiek ma ręce by choćby spróbować dopasować/dorobić BB do repliki.

Ale co dopasować? Ten zestaw do M4? To trzeba zrobić od podstaw - większy cylinder od obsługi pneumatycznego BB itd. Zrób i daj przykład innym teeth.gif

 

To daj mi kałasza :-F W AUG nie ma gdzie wsadzić.

 

QUOTE

To raz, dwa - w Akaczu suwadło waży swoje więc (w teorii) takie latające w te i na zad może dać "odrzut"

Taaa, odrzut jak cholera http://pl.youtube.com/watch?v=ooXRUohem1k&...feature=related

Przy okazji na filmie widać jak suwadło zostaje w losowych pozycjach. To jest BB według Guardera.

 

A po dociażeniu/wstawieniu "ostrego" suwadła?

 

QUOTE

"Ruszenie" suwadła wymaga nieco więcej mocy, więc do np AKSU do CQB (m100 spreżynka) może nie dać rady. Choć nie, AKSU ma krótką lufę więc BB może robić za "dziurkę" w cylindrze. Za to do nakoksowanego RPK czemu nie

O jakim typie BB piszesz? Bo z pierwszego zdania wynika, że chodzi o ten, gdzie suwadło jest częściowo połączone z tłokiem. Natomiast z drugiego wynika, że chodzi o ten blowback z dodatkowym cylindrem. Zdecyduj się.

 

Ja mówie o pneo BB :-P

Link to post
Share on other sites
A po dociażeniu/wstawieniu "ostrego" suwadła?
Pomijając kwestię problemu ze wstawieniem czegoś takiego http://browningmgs.com/T2T3/Photos/BoltCarriers.jpg,

można się zastanowić: jak mocna powinna być sprężyna powrotna dla suwadła, które waży chyba z pół kilo? Po za tym co to zmieni? Myślisz, że te suwadło (ciężkie co prawda) będzie miało wystarczającą dynamikę, żeby można było poczuć "odrzut"? Pewnie bardziej odczuwalny będzie powrót suwadła. Po za tym dalej suwadło będzie się zatrzymywało w różnych miejscach, a skok będzie oscylował w granicach 5cm...

 

PS nie odpisuj, bo to nie jest temat o tym.

Link to post
Share on other sites

Panocek,

zabawny jesteś piszesz o modyfikacjach sprzętu za których opracowanie firma G&G zapłaciła pewnie niemałe pieniądze a w podpisie wspominasz o typowo chałupniczych metodach (taśmami).

Poza tym, z tego co wiem to nie ma na razie czegoś takiego jak pneumatyczny BB, jest on dopiero w testach.

Kolejna sprawa to wykonanie czegoś takiego wymaga nie lada precyzji, czasu pieniędzy i narzędzi. Dysponujesz takimi?

 

Kolejna sprawa, ostre suwadło żeby poruszało się dynamicznie...

można przeliczyć jakie ciśnienie czyli jaka siła musi być wywarta na suwadło żeby przeładować AKMa. Następnie zmodyfikować o stałe tłumienia sprężyn, o wagę i z tak zredukowanego wzoru policzyć energię suwadła. Można też policzyć siłe z pracy suwadła po danym przemieszczeniu. Ale to na razie zostawmy. Myślę że przy takich siłach ten znalowy korpus repliki by się rozsypał - już nawet nie wspominając o GB.

Więc nie teoretyzuj jeśli nie posiadasz wiedzy.

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Wnikamy niestety w prawa autorskie, nie wiem czy nie miał by ktoś z tym kłopotów. Jedno "ale", to nie jest dział tuning, jak mod wpadnie to nas pogryzie i tyle zostanie po naszych kontach.

 

Zastanawiam się jak z wytrzymałością części, czy ZnAl nie puści na uszach kolby?

Link to post
Share on other sites

Pociągnąć sam zamek do tyłu nie ma problemu, dajesz większą batkę opcjonalnie silniczek i pociągnie, spadnie jedynie szybkość reakcji na naciśnięcie spustu, ważne by suwnica nie stawiała oporu sprężynie która odpowiada za siłę broni.

 

Myśleliście może o małym silniczku modelarskim z pół zębatką zamykającym obwód spustu? siłą powrotną była by sprężyna zamka?

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

A ja mam pomysł! Jeszcze chwile podumam bo jednej rzeczy mi jeszcze brakuje ale wymyślę.

Potem podziele się z kimś kto może go u siebie zrealizuje. Albo zamieszczę całość na forum.

 

WYMYŚLIŁEM!

 

Jeśli ktoś na tym forum kto to czyta zajmuje się jednocześnie modelarstwem (RC i okolice, raczej w klasie "micro" czy jakoś tak) to miło by było jakby sie do mnie odezwał, bo potrzebuję ciutkę informacji z tego zakresu.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

a nie można by było zrobić tak że byłby oddzielny system bateria- silnik- suwadło (albo podpięte pod tą samą batke co gb) a np do styków od GB przyczepić po prostu dodatkowe kable które napędzałyby drugi silnik (ten od suwadła), w prawdzie wtedy zużycie baterii byłoby dużo większe ale tu chodzi o lans :D ja aktualnie próbuje coś takiego zrobić tylko szukam odpowiedniego silnika który byłby nie za drogi a miałby odpowiednią moc i wymiary (bo ja chce to wcisnąć do g36 )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...