Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arend

Moderator I
 • Content count

  1365
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

19583 profile views
 1. arend

  Które lepsze, pomocy!

  Cyma 028 mimo taniości i "fajności" jest repliką o dość przestarzałej konstrukcji. Owszem wystarczy na początek, ale potem jej sensowny tuning jest dość ograniczony. Natomiast cymy serii 600 (miałem 607kę) mimo ogromu akcesoriów i dość przyjemnego stoku niestety nie tolerują grzebania w gerboxie. Owszem można wymienić lufę, można gumkę i dystanser, ale już komora hopa jest problemem. Dlatego powtórzę to co napisał sledz szukaj albo cymki serii 04x lub Boyica. Te dwie cymki owszem kupić można ale pod warunkiem że będzie to potem ograniczony (028ka) lub żaden (6ooka) tuning.
 2. Niestety przenosiny Fo na nowe serwery jeszcze nie zostały zakończone cały czas występują błędy. Wiemy o problemach z zakładaniem nowych tematów i robimy co się da aby je rozwiązać. W razie czego proszę o informacje na temat problemów które macie. Będę starał się je pomagać rozwiązywać na bieżąco. Arend
 3. Pierw to się dowiedz czy i jakie limity mocowe obowiązują.
 4. arend

  Niedroga replika.

  Cyma 028 to owszem niezła replika. Ale technicznie przestarzała, wiec jej kupno pod tuning to przesada.
 5. ThomX luzik, nie nerwię się bo nie ma o co. Pokazałem tylko co można zrobić. Oczywiście mając ciut wizji, czas i trochę kasy na inwestycje. A też zaczynałem od tytułowego bieda tuningu (znaczy zmiany gumki hopa i dowgrejdu do 350fps). Potem tylko musiałem polować na części ( w ramach zmiennych warunków budżetowych). Co najśmieszniejsze najdłużej szukałem magpulowskiego chwytu pistoletowego. edit Downgrejd repliki ma sens jeżeli szykujesz replikę do CQB. Bo w niektórych rejonach kraju obowiązującą w CQBie mocą repliki jest ~350fps. Więc jeżeli będziesz strzelał się w budynkach a lokalny regulamin wymaga 350fps nie masz wyboru. Jeżeli będziesz grał głównie las to moim zdaniem downgrejd jest bez sensu. Najwyżej trzeba będzie pomyśleć o broni bocznej.
 6. W zasadzie to korpus z Boyja ( bo w zasadzie tyle ze sklepowej repliki zostało, no dobra dekiel jeszcze) a reszta to albo rzeźbienie w stali albo części od palnego. Dodatki też albo rzeźbione albo ściągane za dulary bo replika ma 6 lat już.
 7. Orisowany front do AKSU zawsze możesz sobie dokupić. Jego montaż to żadna filozofia. Wbrew pozorom w tej chwili do kałaszy jest mnóstwo akcesoriów tuningowych.
 8. arend

  Jaka replika?

  Nowe Fo a analfabetów przybywa. Czy znów mam być niemiły?
 9. arend

  Dobór lunety do karabinu wyborowego

  Pierwszą rzeczą to przemyśl do czego ci ten celownik. Jeżeli do wyglądania to kup taki jak ci się podoba. Jeżeli chcesz rzeczywiście używać celownika to poszukaj na forach myśliwskich i strzeleckich używanych lunet od broni palnej. Czemu? Takie celowniki będą miały o niebo lepszą optykę od chińskiej optyki dla airsoftu. Chińczyki poza atrakcyjnym wyglądem i ceną są niestety mocno słabe, co przy obserwacji męczy wzrok. przy 500 złotowym budżecie można już coś fajnego upolować. Tylko uważaj , bo część celowników myśliwskich ma zintegrowane montaże hakowe dostosowane tylko do dedykowanych podstaw.
 10. arend

  eMka do CQB na start dla biedo-komandosa

  Niestety kałasze wychodzą im zdecydowanie lepiej niż emki. Choć jeżeli replika ma być tylko do cqb to można się o cymę 003 lub 002 pokusić. Lecz pod jednym warunkiem. Nic nie grzebać przy gerboxie. Te repliki praktycznie nie tolerują ingerencji w gear. Acz i tak bym sugerował poczekać, odłożyć kasę i kupić coś sensowniejszego.
 11. arend

  Replika do 500zl

  Przykro mi ale nie znam tego modelu. A przy okazji proszę abyś w pisanych postach zachowywał wszelkie zasady poprawnej polszczyzny.
 12. arend

  Replika do 500zl

  Nie wiem jak z waszymi lokalnymi regulaminami gier ale w większości znanych mi regulaminów do CQB jest ograniczenie do 350fps. Więc stokowe 360 będzie w zasadzie idealne ( bo te 10fps raczej w statystykę pójdzie). Na 30-40 m też spokojnie wystarczy. 608ka Jg to klasyk replik dla początkujących. Na początek poleciłbym wymianę gumki hopa na zieloną G&G ( koszt niewielki a regulacja jest lepsza i powinien ci sklep wymienić gratisowo (znaczt nie dać gumkę tylko zamienić z firmowej ja kupioną)). A i potem wraz z rosnącymi i potrzebami i umiejętnoścami tą gietkę można niedrogo modyfikować.
 13. arend

  Replika do 500zl

  W okolicach 500pln możesz poszukać Boyji serii RKxx. Moim zdaniem RK02 czy Rk 01 są sensowniejsze niż Cymki rodziny Cm 028/031 czy budżetowe giety JG.
 14. arend

  Początek przygody z ASG.

  http://forum.wmasg.pl/topic/152410-cyma-522/page__hl__+cm520#entry1999347
×