Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
SavagE

Odziez Helikona

Recommended Posts

Czaje. Na jakie temperatury wystarczy w połączeniu z bielizną termo i powiedzmy longsleevem/cienka bluzą? Żeby było i ciepło i wygodnie

To już zależy od subiektywnych preferencji - nosiłem go z bielizną termo + lekką kurtką na wierzchu i w okolicach 0 stopni dawało to jako-tako radę. 

Ok. To może powiem czego szukam. Potrzebuje czegoś w czym nie zmarznie mi dupsko w lutym w nocy (powiedzmy -6 stopni z tego co długoterminowe prognozy wskazują). Pomyślałem o polarze w połączeniu z termo i bluzą pod spód. Z tego co piszesz to bym raczej potrzebował właśnie grubszego Patriota, którego Helikon wskazuje na złe warunki pogodowe. Jestem zielony jeżeli chodzi o outdoor i kwestie odzieżowe niestety...

Przy -6 to i kurtka puchowa tj. level 7 może mieć problem z utrzymaniem temperatury... Mój lvl 7 daje się już we znaki, jak termometr pokazuje poniżej 6 stopni na minusie i wieje mroźny wiatr ;)

Poleciłbym jednak cienki polar/bluzę + termo + puchówkę (np. holenderskie softie https://armyworld.pl/product-pol-13277-Kurtka-Softie-Wojskowa-Zimowa-10-C-Holenderska-Dwustronna-M2-Pokrowiec-Oryginal-Nowa.html ). Gdy będzie Ci zbyt ciepło to ściągniesz bluzę/polar.

Ubierając się na mrozy sporo zależy od tego co się będzie robiło, czy dużo się będziesz ruszał, czy może mało. Dużo zależy też od człowieka.

Ja na -10 ubieram się tak: bielizna termoaktywna, koszulka bawełniana, cienki polar np. helikon alpha i kurtka helikon gunfigher. Na -5/6 pewnie zrezygnował bym z koszulki bawełnianej.

Choć podejrzewam że jakby miał w tym stroju stać godzinę i się nie ruszać to pewnie był trochę zmarzł.

Polary grzeją, ale słabo chronią przed wodą/śniegiem czy wiatrem.

Ostatnio byłem na rozgrywce przy -4.

Na sobie Termo Dry Brubeck, na to Polar Helikona Liberty Double Fleece a na to cienki Softshell Helikona. Wiadomo na to wylądowała pełna kamizelka. Na głowie miałem lekkie termo a na nim czapkę z daszkiem, uszy zasłonięte słuchawkami aktywnymi. Na dłoniach rękawiczki Helikona (te są super, w mechanixach ręce zamarzają mi momentalnie przy temperaturze poniżej od 0 w dół, a te helikonowskie podszyte polarkiem są na chłody wypaśne).

Kilka razy myślałem że się ugotuję, ale ja się mocno rozgrzewam jak się ruszam, za to szybko tracę ciepło.

Mam kurtkę GunFightera,  od kilku lat, nie poleciłbym tej ceraty nikomu. W ogóle nie chroni przed wiatrem, nawet jak pod nią noszę ten polar podwójny, musiałem w nią włożyć podpinkę z starej starganej życiem M65. Można się w niej serio ugotować jak się człowiek rusza bo oddychalnośc to ma jak na moje oko jak cerata stołowa, czyli 0, za to jak otworzysz wywietrzniki to zamarzasz ;)

Czasem szybciej idę po mieście i się zagrzeję. Na warunki "codzienne" jest powiedzmy spoko, na poligon / do lasu ... nie dla mnie ;)

Polar Classic Army jest bodaj moim ulubionym ciuchem, nie do zdarcia, przyjemnie ciepły, nie za ciężki, fajne duże kieszenie.

Edited by Mixon
Odpowiedziałem na jakiś stary post a nie mogę usunąć posta :C

W dniu 22.01.2019 o 13:58, _Czarny_ napisał:

na to cienki Softshell Helikona

Jakiego softshella helikona używasz? Przecież w większości to ten sam materiał co gunfigher.

2 godziny temu, Yahalom napisał:

Swego czasu mieli tzw. Level 5 w ofercie - czyli cieniutki soft, bez membran i bez tego całego "sharkskina" ;)

I dokładnie taki mam, cieniutki, można poniekąd przez niego patrzeć.