Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I wydać 3-4 razy tyle bo chinole nie klepią wz 93 :)

Szkoda, że nie wezmą się za zrobienie dobrej kopii Combat Pantsów bo sam zastanawiam się nad sprawieniem sobie takich.

Jak już ruszyli z nową linią to mogliby się zastanowić nad tym bo wolałbym kupić Helikona niż TMC lub innego chinola (tak wiem, że helikon to też chińczyk ale mam/miałem ich rzeczy i jestem/byłem z nich zadowolony).

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tez mnie kiedyś naszło na ochraniacze wbudowane w spodnie, a to z przyczyny że mam jakieś dziwne kolana, jak nosze długo normalne ochraniacze to odparzam sobie i obcieram strasznie ...

 

A że noszę do zabawy Wz.93 to się spytałem Helikona czy coś mają lub planują, napisali że nie.

 

Nigdzie nie mogłem znaleźć ochraniaczy oddzielnie a z chin mi się ściągać nie chciało to kupiłem jakąś wersję Emmersona L, nie polecam , worek na kartofle, dla kogoś wzrostu 175 ;), no chyba że ktoś takiej budowy jest ;P

 

Pogadałem z MIWO i na moja prośbę, naszyli mi rzepy na kieszenie na ochraniacze na kolanach. Do spodni pakuję same miękkie wkłady a na spodnie przyczepiam gumowe ochraniacze. Na początku bałem się że pogubię ale ku mojemu zdziwieniu to rozwiązanie działa idealnie, przy czołganiu nie pogubiłem, w krzaczorach też nie.

 

Ochraniacz mam tam gdzie jest mi potrzebny ( w większości spodni jak kleknę to zasłania rzepkę, weź sobie klęknij wtedy człowieku z impetem na kamyczka, powodzenia), nie obciera, nie grzeje.

 

Chcę podobny patent wykonać na spodniach Helikona jeśli ta nowa linia wzorowana na UTL będzie w WZ.93. Zerkając dzisiaj na ich stronkę w Newsach pojawił się Gunfighter w wz.93 więc spora szansa że będą :)

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie mogłem znaleźć ochraniaczy oddzielnie a z chin mi się ściągać nie chciało to kupiłem jakąś wersję Emmersona L, nie polecam , worek na kartofle, dla kogoś wzrostu 175 ;), no chyba że ktoś takiej budowy jest ;P

 

W Silent technical mieli jeszcze niedawno.

 

Pogadałem z MIWO i na moja prośbę, naszyli mi rzepy na kieszenie na ochraniacze na kolanach. Do spodni pakuję same miękkie wkłady a na spodnie przyczepiam gumowe ochraniacze. Na początku bałem się że pogubię ale ku mojemu zdziwieniu to rozwiązanie działa idealnie, przy czołganiu nie pogubiłem, w krzaczorach też nie.

 

Zdjęcia? ;)

 

Link to post
Share on other sites

Ilość rzepa to prawie dokładnie taki sam kształt jak ochraniacz, a przymocowałem go nićmi używając dziur po oryginalnym szyciu do miękkiej wkładki :icon_smile:

 

Ochraniacz jest gumowy nie plastikowy.

 

Tam gdzie przyczepiam rzepa ma sporo mniej kontaktu z "przyrodą", a ten na górze niema w zasadzie styczności więc nie, nie boję się. Dodam że jakoś się nie zużył.

 

Teraz mam już większe doświadczenie i następna wersja spodni nie będzie miała rzepa ponad ochraniaczem. Tylko niech ten Helikon się w końcu ogarnie z nową serią dla wojskowych :icon_biggrin:

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, czy ktoś miał do czynienia z bielizną termiczną Level II Helikona :icon_arrow: http://helikon-tex.com/#!/Underwear/LVL2Set/KP-UN2-PO ?

 

Przydało by mi się takie coś (przynajmniej koszula), bo ostatnio chłodno, ale nie na tyle jeszcze, żebym się w pełnoprawny polar pakował. A brytyjskie norgie mam już mocno zużyte, i o nowe wcale nie łatwo (owszem, trochę używek na Pazzegro, czort wie w jakim stanie).

Ewentualnie jakaś alternatywa (cienkie, grzejące, wysoki kołnierz typu golf)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam portki UTP w wersji Denim, mają fajny kolor, bardzo głęboki, natomiast pigment jest dość podły, pranie ręczne, bez wirowania, albo jakieś bardzo powolne odwirowanie (ofkors po wywaleniu na lewą stronę), bo inaczej na spodniach robią się brzydkie, jaśniejsze pasy i wygląda to źle (dużo gorzej niż sprany jeans).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...